آغاز پنجمین مرحله آزمون هماهنگ کشور با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای

افروز نیوز- پنجمین مرحله آزمون هماهنگ کشور با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و همزمان با سراسر کشور در تهران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، این آزمون در ۴۲۴ حرفه مهارتی و با حضور ۲۳۳۰۰ نفر در ۲۰ حوزه مهارتی در ۵ شیفت کاری تا عصر برگزار خواهد گردید.خانپور(مدیرکل فنی حرفه ای تهران)

بر اساس این گزارش، در آزمون مذکور ۱۲۰۳۱ نفر خواهران و ۱۱۲۶۹ نفر نیز برادران حضور دارند که به گفته حمیدرضا خانپور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، اهم حرفه های مهارتی در زیرگروه های صنعت، خدمات کشاورزی، فرهنگ و هنر حرفه ای می باشد.

خانپور، حرفه ها را شامل اتومکانیک، تراش و فرز، جوشکاری، برق، درب و پنجره و آرگن، فناوری اطلاعات، عکاسی و تصویربرداری، سرویس و نگهداری آسانسور، سرویس ماشین های کشاورزی، گرافیک، مراقبت و زیبایی، آرایش و پیرایش برشمرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در بخش دیگری با اشاره به برنامه های جدید سازمان فنی و حرفه ای گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حوزه سنجش و ارزیابی مهارت، برنامه های جدیدی را در نظر دارد.

خانپور افزود: برگزاری آزمون های ادواری بصورت الکترونیکی، برگزاری آزمون های بین المللی، راه اندازی مراکز IBT، غنی سازی بانک سوال ملی در بیش از ۳۵۰ حرفه، برنامه ریزی جهت اجرای آزمون های کتبی و عملی (ترکیبی) بصورت الکترونیکی، کاهش هزینه های آزمون از اهم این موارد است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود