جدید ترین اخبار
پرویز امینی

آقای نماینده، می خوام بگم که…: ورودی شهرستان شهریار بسیار شرم آورتر از گورخوابهاست!!!

افروز نیوز- (پرویز امینی) صبح که از خانه به قصد محل کار در تهران خارج می شوی، کوله باری از غم و اندوه ترافیک ناشی از خروج خودروها در معبری به نام “سه راهی شهریار” واقع در تلاقی شهریار به بزرگراه فتح گریبانت را می گیرد. پایان روز که به خانه بر می گردی، بازهم ترافیک کلافه کننده همین سه راهی یقه ات را می گیرد و تو مجبوری در آن حجم وسیع خودروها به شهرستانی وارد شوی که عرض ورودی آن ۴ متر بیشتر نیست!!!!!!

ورودی شهرستان شهریار

راننده خوردوهایی که از کنارت به سمت وردآورد و کرج عبور می کنند، طوری تمسخرآمیز نگاهت می کنند که برای جلوگیری از آب شدن، محکم فرمان خودرو را در همان حالت ده و ده دقیقه می چسبی و به روبرو زل می زنی که مثلا حواسم اصلا به تو نیست.

آری ورودی یک شهرستان ۸۰۰ هزار نفری آنهم با تقدیم بیش از ۹۰۰ شهید والامقام به نظام مقدس جمهوری اسلامی معطوف به ۴ متر عرض است و در آستانه مرز شهریار و پایتخت تابلویی با این عنوان نصب شده است:”به زادگاه سردار رشید اسلام شهید حاج یدا… کلهر خوش آمدید” آیا این ورودی برای شهرستانی با این قدمت و جمعیت شرم آور نیست؟

شایان ذکر است تا به امروز هر فرماندار و نماینده مجلسی در قالب طیف های مختلف سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا که بر مسند امور قرار گرفته است، نخستین وعده اش پایان دادن به وضع نابسامان ترافیک ورودی شهرستان شهریار آنهم با احداث تقاطع غیرهمسطح بوده است که متاسفانه تا به امروز فقط حرف بوده است و حرف!

تا کنون و در لابلای اخبار مربوط به ورودی شهرستان شهریار که به نقل از مسئولین درج شده است، همه این عزیزان از نشست های مکرر و تخصصی با مدیران اجرایی شهر تهران از شهرداران مناطق ۲۲ و ۲۱ و ۱۸ گرفته تا قالیباف سخن رانده اند و در خط پایانی خبر هم اینگونه آمده است:”مشکل ورودی شهرستان شهریار بزودی حل می شود”

شما را به خدا از این پس در وعده های خود کلا از کلمه خنده دار “بزودی” استفاده نکنید و کلمه دیگری را جایگزین آن کنید. چون ما شهریاری ها به شنیدن این واژه حس ناخوشایندی داریم و آنرا نشانه ای برای فرار مسئولین از ذکر تاریخ دقیق رفع مشکل ورودی شهرستان شهریار می دانیم.

نمایندگان مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه حل بخش عظیمی از این پروژه مربوط به شهرداری تهران است و رفع آن لابی های فرشهرستانی را می طلبد، قربانشان بروم همگی فقط وعده های قبل از انتخابات را دادند و در طول ۴ سال هم تنها به ارائه گزارشاتی مبنی بر تشکیل جلسه و نصرف صبحانه کاری با شهردار تهران بسنده کردند و در این میان تنها دلخوشی مردم این منطقه کماکان به عملی شدن شعارهای طوفانی و مصمم نماینده دهم این حوزه که در میتینگ های انتخاباتی حود دائم از “تغییر” سخن می گفت، استوار بوده و همچنان منتظر تحقق حداقل بخشی از این شعار بزرگ هستند.

یکی از خواسته های موکلین مهندس محمودی شاه نشین، رفع معضل ترافیک مربوط به ورودی شهرستان شهریار بوده است که متاسفانه تا به امروز نتیجه ای جز چند ملاقات با شهردار تهران در بر نداشته است.

شایان ذکر است؛ با توجه به مسئولیت مهندس محمودی به عنوان “ریاست هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای کشور” و مدت زمان و انرژی که وی از ماه ها پیش صرف ماموریت خویش کرده است، ظاهرا باز هم شاهد فرصت سوزی بودیم و این فرصت طلایی هم از دست رفت و چه بسا ممکن است ادامه مذاکرات با شهردار جدید دیگری از پایتخت از سر گرفته شود و دوباره سر از نو و بازی از نو…!

ذکر این نکته ضرورت دارد؛ هرچند پذیرفتن مسئولیت “ریاست هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای کشور” از طرف مهندس محمودی علاوه بر قوی تر شدن رزومه سیاسی و اجرایی ایشان، برای شهروندان این حوزه نیز به عنوان نماینده حوزه مشق پز به همراه داشته باشد، اما مردم این خطه بسیار علاقمند به رفع معضل ترافیکی ورودی شهرستان شهریار بودند تا کسب این عنوان از طرف مهندس محمودی.

حال انتظار می رود مهندس محمودی به عنوان یک نیروی مجرب و اجرایی به موضوع ترافیک ورودی شهرستان شهریار اشراف کامل دارد و قطعا در وعده های انتخاباتی وی ثبت نیز شده است، رفع این معضل را جدی تر از رفع مشکل گورخواب ها بداند و کمی جدی تر به موضوع بنگرد.

و ایکاش نماینده دهم مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی این ماموریت و مسئولیت وقت گیر (ریاست هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای کشور) را به دیگر نمایندگان مجلس واگذار می کرد و بیشتر انرژی خود را صرف رسیدگی به مشکلات حوزه انتخابیه خویش بویژه رفع مشکل ترافیکی ورودی این شهرستان می نمود تا مردم این منطقه مفهموم “تغییر” را برای اولین بار حس کنند و سپاسگزار نماینده خود باشند.

اما درگیر شدن مهندس محمودی در مقوله نظارت بر شوراها آنچنان شهرستان را تحت الشعاع قرار داد و هیجانی کرد که سه نفر از اعضای ستادی دفتر ایشان نیز هوایی شده و برای رسیدن به کرسی شورای شهر اعلام کاندیداتوری کردند!

کلام آخر…

رفع مشکل ترافیکی مربوط به ورودی شهرستان شهریار آنچنان مردم این منطقه را آزار می دهد که در صورت تحقق این مهم، نام نیکی از متولیان و مسئولین پیگیر در اذهان مردم قدرشناس شهریار خواهد ماند. و امید می رود همه مسئولین منطقه از دکتر ناجی فرماندار پر تلاش گرفته تا مهندس محمودی نماینده ساعی و انرژیک و همچنین دیگر مسئولین دلسوز شهرستان آستین ها را بالا زده و راه حلی برای رفع معضلات خجالت آور ورودی شهرستان شهریار پیدا کنند.

۲ نظر

  1. درود بر شما که به نکته مهم و اساسی اینچنین کامل و گویا اشاره کردید. سالهاست میخواهم این موضوع را بیان کنم اما مجالی دست نداده بود که این مهم توسط رسانه و سایت وزین افروز نیوز به شایستگی هرچه تمام تر مطرح شد. امید است مشکلات اساسی دیگر شهریار مثل غیر استاندارد بودن و باریک و تاریک بودن جاده ای که اشاره کردید خصوصا در محدوده بادامک و سه راهی باباسلمان توجه شود. و این سوال چرا شهریار با دارا بودن معیارهای لازم تا کنون از نعمت داشتن یک بزرگراه استاندارد مانند بزرگراه تهران کرج برخوردار نیست؟!؟

    • سلام کاربر گرامی
      از حسن توجه و دغدغه شما سپاسگزارم و ممنون از سوژه هایی که معرفی فرمودید. حتما در این خصوص مطالبی از طرف این پایگاه تهیه و اطلاع رسانی خواهد شد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود