جدید ترین اخبار
بنیادشهید ملارد

آمادگی بنیاد شهید شهریار جهت تسهیلات مشاغل خانگی به فرزندان شهدا

افروز نیوز- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهریار اشتغال فرزندان شهدا را یکی از دغدغه های جدی این نهاد دانست و گفت: تلاش می کنیم با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و آموزش فنی و حرفه ای، این مشکل را حل کنیم.

علی کردی اظهار داشت: مشکل اشتغال یکی از جدی ترین معضلات حال حاضر در کشور و شهرستان شهریار به شمار می رودکه خانواده معظم شهدا نیز به نوعی در معرض این مشکل قرار دارند.

وی افزود: مجموعه بنیاد شهید شهریار برای رفع این مشکل، در حد توان و امکانات موجود از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و با هماهنگی و پشتیبانی انجام شده، تمهیداتی در این خصوص اندیشیده است.

کردی گفت: بر اساس سهمیه ای که به ما تعلق می گیرد، سعی می کنیم وام و تسهیلات مشاغل خانگی را به عنوان یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود به افراد متقاضی ارائه کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهریار عنوان کرد: متقاضیان اشتغال همچنین می توانند با ثبت نام در سامانه بنیاد شهید و ارائه مدارک در نوبت جذب قرار گیرند تا در صورت اعلام نیاز دستگاه های دولتی، بر اساس مدرک تحصیلی به مراکز نهادهای مربوطه معرفی شوند.

وی افزود: طبق قانون، دستگاه های دولتی موظفند ۲۵ درصد از ظرفیت جذب و اشتغال را به خانواده معظم ایثارگران اختصاص دهند.

کردی عنوان کرد: با عنایت به محدودیت های دولت در جذب و استخدام نیرو، آموزش مهارت های فنی از دیگر اولویت گذاری های بنیاد شهید محسوب می شود که متقاضیان در این شهرستان قادر خواهند بود، در صورت تمایل به این اداره مراجعه کنند تا برای معرفی به مراکز فنی و حرفه ای، آموزش های لازم را فراگیرند.

رئیس بنیاد شهید شهرستان شهریار در خاتمه یادآور شد: در صورت طی کردن دوره های آموزشی، کارآموزان می توانند با دریافت وام اشتغال، زمینه و بستر آغاز به فعالیت خود را در حوزه های آموزش دیده، فراهم کنند.

منبع: مهر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود