جدید ترین اخبار
هشدار

آمار تکان دهنده مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهریار: ۷۰ مدرسه شهرستان شهریار در حال تخریب است!!!

افروز نیوز- مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهریار در همایش تجلیل از معلمان نمونه شهرستان شهریار و در حضور مسئولین، از وضعیت نامناسب مدارس شهرستان شهریار سخن گفت و متذکر شد که قریب به ۷۰ مدرسه این شهرستان در حال تخریب است!

این آمار هولناک و قابل تامل می تواند پاشنه آشیل مسئولین شهرستان در آینده ای نه چندان دور باشد. چرا که این  رقم درشت در نوع خود یک فاجعه است و در صورت غفلت می تواند فاجعه به بار آورد.

ذکر این نکته ضرورت دارد؛ با یک حساب ساده می توان مدعی شد که ۷۰ مدرسه در این شهرستان میبایست از گردونه خارج و تخریب و بازسازی گردند. در حال حاضر و فارغ از این ۷۰ مدرسه و علیرغم اهتمام بی چون و چرای خیرین مدرسه ساز، کمبود شدید فضای آموزشی حس می شود و این در حالی است که انبوه سازان کماکان در این شهرستان اعتقادی به احداث مدرسه مورد نیاز شهرک هایی که چندین میلیاردی از آن سود نصیبشان می برند، ندارند و جالب اینکه امروز ژست حق طلبانه به خود گرفته و خود را محق نیز می دانند.

نمونه بارز این ادعا، شهرک مهستان در باغستان است و هر چند دکتر رنجبر شهردار مقتدر باغستان در جمع اصحاب رسانه قول صیانت از حقوق شهروندان را داد، اما مالک مهستان در صدد دور زدن قانون و فرار از تعهدات قانونی خود در تامین فضای آموزشی آن مجموعه ها است.

مجید پارسا، مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهریار در همین راستا (۷۰ مدرسه در حال تخریب) با اشاره به اینکه شهریار با ۱۶۴هزار دانش‌آموزش بزرگترین منطقه آموزشی کشور است گفت: در شهریار ۷۰ مدرسه در حال تخریب است که مسئولان برای این موضوع چاره‌اندیشی کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهریار با اشاره به تعداد دانش‌آموزان این شهرستان افزود: آموزش و پرورش شهریار با ۱۶۴ هزار دانش‌آموزش بزرگ‌ترین منطقه آموزشی کشور را دارد، ضمن اینکه ۷ هزار پرسنل شاغل و ۳ هزار پرسنل بازنشسته آموزش و پرورش داریم.

پارسا تصریح کرد: فضاهای آموزشی تحت تأثیر تعداد دانش‌آموزان است که البته با کمک مسئولان شهرستان توانستیم اجرای ۱۰ پروژه آموزشی را شروع کنیم که بخشی از هزینه‌های آن از ارزش افزوده تأمین شده، باید توجه داشته باشیم که در شهریار ۷۰ مدرسه در حال تخریب است که مسئولان برای این موضوع چاره‌اندیشی کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهریار خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش جمعیت دانش‌آموزی منطقه لازم است از ابزارهای قانونی برای بهبود هر چه بیشتر سرانه‌های آموزشی و فرهنگی تلاش کرد البته نقش خیّرین نیز بسیار تأثیرگذار است.

مجید پارسا در ادامه سخنان خود به جایگاه معلمین اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از شاخص‌ترین معلمان زمان ما آیت‌الله مطهری بودند که با خون خود سبب حرکتی متعالی در مسیر رشد کشور داشت.

وی بیان کرد: کلید سلامت جسمانی و روحانی، بهداشت روان جامعه آموزش است، چرا که آموزش می‌تواند باورهای مختلف را در کنار هم هماهنگ قرار دهد، با آموزش می‌توان تفاوت‌ها را پیدا کرده و انسان‌هایی فرهیخته را پرورش دهیم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود