جدید ترین اخبار
اصولگرایان

احمد ربیع زاده، علیرضا احمدی یا سمیه کلهر؟

افروز نیوز- (پرویز امینی) با احتساب امروز یعنی دوشنبه، فقط ۴ روز دیگر تا پایان وقت قانونی تبلیغات انتخاباتی باقی مانده است و صبح روز جمعه زنگ آغاز ماراتن انتخاب فردی به عنوان نماینده حوزه شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی به صدا درخواهد آمد و پس از و نهایتا تا ۲۴ ساعت از پایان شمارش آرا، دهمین مسافر بهارستان از طریق مراجع ذیصلاح اجرایی، معرفی می گردد تا به مدت ۴ سال سکان وکالت یک میلیون و پانصد هزار جمعیت ساکن در این حوزه را بر عهده بگیرد.

پرواضح است ۴ روز پیش رو، فرصتی آنچنان نیست تا گروه ها، احزاب و فعالین سیاسی منطقه بتوانند بخش عظیمی از آنرا با صرف در جلسات مبتنی بر مباحث و تحلیل سپری کرده تا در این برهه کاندیدای مورد حمایت خویش را اعلام کنند. اما همانطور که در ادوار گذشته نیز شاهد بوده ایم، یک پای ثابت و غیر قابل انکار انتخابات، ایجاد موج و موج سواری آنهم در ۷۲ ساعت پایانی زمان تبلیغات است. یعنی برخی جناح ها و افراد تاثیرگذار سیاسی منطقه تمام موارد و جوانب و همچنین تحرکات سیاسی رقبا را آنالیز کرده و در ساعات پایانی با استفاده از برخی تاکتیک های انتخاباتی، ایجاد موج نموده و خروجی انتخابات را به نفع خود رقم می زنند.

علی ایحال قصد آن نداریم که در این بحث متوقف شویم. لذا بیشتر روی سخن نگارنده، سکوت اصولگرایان در رسیدن به یک کاندیدای واحد آنهم در آستانه چند روز مانده به انتخابات است.

لازم به ذکر است که جناح رقیب (اصلاح طلبان) با معرفی محمودی شاه نشین به عنوان کاندید اصلاح طلبان، قائله را خواباند. هرچند اما و اگرهای فراوانی مبنی بر اینکه محمودی اصلا اصلاح طلب نیست هم به پا شد و حتی برخی اصلاح طلبان منطقه به این گزینه معترض بوده و تاکید بر اصلاح طلب نبودن محمودی شاه نشین داشتند.

اما تا به امروز اصولگرایان چه کرده اند؟ فقط جلسه و جلسه؟

شایان ذکر است، تا به امروز رسما خروجی این جلسات در انتخاب کاندید هنوز به منظر افکار عمومی مخابره نشده است و این یعنی اینکه اصولگرایان تا این لحظه گزینه ای معرفی نکرده اند. حال سوال افکار عمومی از بالغین و مدعیان جبهه اصولگرایان منطقه بویژه شهرستان شهریار این است که آیا تا ۷۲ ساعت مانده به انتخابات به اجماع رسیده و در انتخاب کاندیدایی مشترک بیانیه ای صادر خواهند کرد یا خیر؟

از طرفی، آنچه واضح و مبرهن است در لیست نهایی واجدین شرایط کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد، چهره های اصولگرای مطرحی چون احمد ربیع زاده، علیرضا احمدی و سمیه کلهر به چشم می خورد و به نظر می رسد اگر مدعیان اصولگرایی در منطقه قصد معرفی و حمایت از کاندیدای همگروه خود را داشته باشند، میبایست از بین این سه گزینه به یک نقطه اشتراک برسند. مگر اینکه شایعات منتشره در افکار عمومی مبنی بر عدم توافق نهایی اصولگرایان بر سر گزینه ای مشترک صحت داشته باشد و آنگاه هر یک از این عزیزان همانگونه که تا به امروز فعالیت انتخاباتی داشته اند، چند روز باقیمانده را نیز به همان شیوه سپری کنند و در آنصورت است که هر کس ساز خود را خواهد نواخت و شاید موفقیتی برای هیچ یک حاصل نگردد.

وظیفه ما گفتن بود که گفتیم. چون معتقد این جمله معرف هستیم”دوست میگوید گفتم، اما دشمن می گوید میخواستم بگویم”

ربیع زادهعلیرضا-احمدیسمیه کلهر

۱۱ نظر

 1. زند ازسعید آباد

  اصولگرایان شهریار از منیت و خودبزرگ بینی که دارند، هیج وقت نمیتوانند تصمیم بگیرند!!!

 2. فقط ربیع زاده کدام توانایی وشهامت ایشان را دارند

  • سید رضا از شهریار

   حقیر استدعا دارم از این سه بزرگوار یکی که در سالهای قبل رای بیشتری داردبماند ودونفر دیگر به نفع آن کنار بروند تا مجدد نماینده بجای اینکه از مرکز شهرستان انتخاب شود از مراکز دیگر انتخاب نشود ان شاءاله مورد رضای خداوند قرار خواهد گرفت

 3. رای گروسی بیشتر از این هاست

 4. با این شرایط تنها کسی که میتونه با آقای گروسی رقابت کنه آقای حق وردی هستند

 5. یه سوال:
  خیلی ها زحمت کشیدند کلهر که اصولگرا بود فرزند قاسم آباد بود …اجماع صورت گرفت … دیگران کنار رفتند و……همه دغدغه های شما برطرف شد و پیروز شدیم…
  به نظر من خیانت کلهر به شهرستان شهریار بزرگترین درد شهریار شد !؟نشد !؟ رقابت آن دوره سخت بود یا الان ؟ عبور از اصلاح طلبان اونوقت سخت بود یا حالا؟ خیلی از بزرگان که اتفاقا برخلاف نظر دوستمون بزرگی کردند و گذشت و با اکراه و سفارش امام جمعه وقت کلهر نماینده شد ؟ چه شد ؟ زد وبند و آن همه بد اخلاقی سیاسی و فراموشی ؟ برای خودش هم حاصل آن انتخاب این شد که یه نیروی جهادی و پاک و ساده زیست شد یه کاخ نشین و فراری از زادگاهش؟! اصلا الان خیلی زشته و سطح بینش سیاسی کسی که این مقاله را نوشته خیلی پایین هست که دخترش را که هیچ تجربه سیاسی و اجتماعی نداره میاد و او را نامزد اصول گرا ها معرفی کنه!؟
  خانم سمیه کلهر: شریفترین کار شما امروز تربیت سالم فرزندان محترم و گرمی خانواده خودت است. فریب سیاست را نخور. برای من یه سوال وجود دارد.
  پدر شما نمی داند ربیع زاده و حق وردی از شما اصلح تر است؟ نمیداند؟ میداند، فراموش نکنید گفته های من موجب ناراحتی شاید بشود، اما حقیقت است.

 6. مدیریت افروز نیوز:
  سلام سید علی عزیز، در ابتدا جا دارد از حسن توجه شما برادر گرامی نسبت به مباحث سیاسی و سرنوشت ساز منطقه تشکر نمایم. اما جا دارد به این نکته اشاره نمایم که هر آنچه در تحلیل فوق ملاحظه فرمودید، حاصل یک تحقیق میدانی و اتفاقا حضور در برخی جلسات اصولگرایان بوده است. لذا خود سران اصولگرایی شهرستان هم معترف این هستند که در لیست فعلی بنا به اظهارات خود عزیزان کاندیدا، فقط این این سه نفر از طیف اصولگرایان هستند و جناب حق وردی با تمام احترامی که برای ایشان قائل هستم، خود را یک اصولگرا نمیداند. همانطور که محمودی حود را اصلاح طلب نمی داند.
  ضمنا این پایگاه خود را مبرا از جانبداری از گروه، دسته و طیف خاصی دانسته و هرگز نظر و تفکرات سیاسی خود را دیکته نکرده است، بلکه صرفا در راستای انجام وظیفه و آنچه در افکار عمومی می گذرد را نقل می نماید

  • ممنون از پاسخ شما .. من اخبار شهریار را فقط از زبان شما و آقای داسدار می شنوم و صداقت و علم شما ثابت شده است … ممنونم از توضیح شفاف شما . موفق باشید

 7. باسلام
  توجه عزیزان را به یک مطلب مهم جلب می کنم و آن اینست که آقای ربیع زاده تاکنون مسئولیت های مهمی داشته و همچنین صلاحیت احراز پست های اجرائی و کلیدی هم برایش مهیا بوده و لکن ایشان با توجه به حساسیت جایگاه نمایندگی و ظرفیت هاییکه در این جایگاه برای خدمت به مردم و شهرستان وجود دارد از ابتدا تلاش خود را در این راه صرف نمود و این مطلب را همه آنهاییکه روزی در حضور ایشان به زانوی ادب می نشستند و درس سیاست از محضرربیع زاده تلمذ می کردند،خوب می دانند.هر چند آنها امروز گذشته خود را فراموش کردند و کارشان به جائی رسیده که پا در پیش استاد دراز می کنند و خود را رقیب او می دانند.

 8. خوشبختانه بر خلاف برخی کاندیداها ،پشتیبانان و اطرافیان حاج احمدربیع زاده را افرادی که به فساد و سواستفاده از قدرت معروف و شهره نگشته اند نیستند. اطرافیان و پشتیبانان حاج احمد ربیع زاده برخلاف برخی کاندیداها افرادی نیستند که از سوی شورای نگهبان رد شده باشند و یا در محاکم قضایی پرونده ای داشته باشند
  بلکه اطرافیان او را انسان های پاک و معتقد تشکیل داده اند
  اطرافیان حاج احمد ربیع زاده را جوانان تحصیل کرده ونخبه و با ایمان تشکیل داده اند
  اطرافیان حاج احمد ربیع زاده بدنبال سو استفاده از قدرت نیستند
  بلکه تنها بدنبال خدمت به شهر هستن
  هرکس که نیت خدمت رسانی به مردم را داشته باشد میتواند در کنار حاج احمد باشد
  چرا که اطرافیان حاج احمد ربیع زاده دغدغه مندان و دلسوزان شهر هستنند
  پس بیاید از حاج احمدربیع زاده حمایت کنیم تا هم سواستفاده گران و مساله داران را از شهرهایمان خارج و هم توسعه و آبادانی را به شهرهایمان بازگردانیم.

 9. مصطفی از شاهد شهر

  برای همه این کاندیدای اصول گرا متاسفم که همیشه حس قدرت آنها را از اینده و کمین دشمنان اسلام و انقلاب کورشان کرده و همدیگر را خرد می کنند. خودمان به دست خودمان مملکتمان را به فنا می دهیم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود