جدید ترین اخبار
اصلاح طلب

اختلاف نظر در اردوگاه اصلاح طلبان شهریار بالا گرفت!

افروز نیوز- (پرویز امینی) از گوشه و کنار زمزمه هایی به گوش می رسد که در اردوگاه اصلاح طلبان شهریار اختلاف نظر و سردرگمی پیش آمده است.

بنابر گزارشات بدست آمده از اردوگاه اصلاح طلبان که ظاهرا تک کاندیدایی هم بیشتر برای آنها باقی نمانده است، سران اصلاحات به دوگانگی و اختلاف نظر رسیده اند و بر خلاف برخی که اعتقاد دارند می بایست حتی در صورت شکست هم با حمایت از تک داشته خودمان یعنی “علی حسین رضایان” که ماه هاست ادعای اصلاح طلبی دارد و با همین شعار هم به صحنه آمد به صحنه انتخابات وارد شویم، عده ای دیگر چنین عقیده ای ندارند و بیشتر تمایل به حمایت از “محمد محمودی” که پیشتر خود را مستقل اعلام نموده و هنوز هم حتی حاضر به حضور در جلسات اصلاح طلبان نیست، روی آورند.

حال این سوال از سران اصلاح طلب شهرستان شهریار مطرح است: کسانی که در طول جلسات خانگی و اتفاقا تخصصی دو سال گذشته خود بر تجمیع آراء اصلاح طلبان، اینهمه پافشاری داشته و از همان روز اول ادعا داشتند که فقط به کاندیدای اصلاح طلب رای خواهند داد، چگونه است که حتی به مرامنامه داخلی خود هم پایبند نماندند؟

از لابلای همین فالگوش ها شنیدیم که دلیل اصلی عبور برخی اصلاح طلبان از دکتر رضایان، به خاطر “فلانی حراسی” است و برخی مدعیان اصلاح طلبی شهریار به جهت جلوگیری از موفقیت “فلانی” و پس لرزه هایی که آن انتخاب می تواند برای ایشان به همراه داشته باشد، قصد عبور از دکتر رضایان به عنوان تک کاندیدای خود و رسیدن به مهندس محمودی مستقل را دارند!!!

شنیده ها حاکی از آن است، سطح اختلاف بقدری بالا است که ظاهرا کار به حکمیت و اظهار نظر سران پایتخت نشین اصلاحات یعنی “دکتر عارف” کشیده شده است و حال باید منتظر ماند و دید که آیا دکتر عارف به عنوان پیشانی امروز اصلاح طلبان نیز مثل برخی از شاگردان خود در شهریار میل به بستن با برنده را دارد یا همچنان در مواضع حمایت از کاندیدای اصلاح طلب منطقه تاکید و پافشاری خواهد داشت.

۴۲ نظر

 1. شنیده ایم متاسفانه آقای رباطی حیثیت و آبروی اصلاح طلبان را به حراج گذاشته است
  آقای رباطی قیمت چنده؟ من مشتری خوبی هستم .

  • تو اگر اصلاح طلب بودی این اتهاماتو بیخود به کسی نمیزدی اونم به دکتر رباطی برند اصلاح طلبان منطقه برو یه سرچی تو اینترنت کن بببن سوابق رباطی چیه ایشون رءیس ستاد کل کشور آقای خاتمی تو دور دوم بودن و معاون ستاد کل کشور آقای میرحسین موسوی. یعنی سران اصلاح طلب به ایشون اعتماد کامل دارن بعد جنابعالی با بی اخلاقی به ایشون تهمت میزنی

 2. متاسفانه آقای رباطی هیچ توجهی به ماهیت اصلاح طلب تشکل ندارد.
  و تلاش دارد تا کاملا منفعت طلبانه با این مسئله برخورد کند.
  آقای دکتر کوزه گر هم با توجه به اختلافات شدیدی که با آقای رباطی بخاطر این منفعت طلبی ایشون داره اصلا دخالت نمی کنه.
  مهندس الویری هم بخاطر مسائل متعددی که پیش آمده سردرگم مانده است.
  رباطی میثاق نامه را زیر پا گذاشته است.
  محمودی گفته میثاق نامه را به شرطی امضا می کنم که خبری نشود و هیچ کس در جریان قرار نگیرد.
  محمودی گفته من به اصلاح طلب ها نیاز ندارم بلکه آنها به من نیاز دارند.
  محمودی دو هفته گذشته بخاطر گرفتن صلاحیتش مجبور شده تعهد کتبی به آقای حداد عادل بده.
  حاج آقا تند رو به عنوان نائب رییس شورای اصلاحات جلسات را تحریم کرده است .
  و گفته است در این رسوایی رباطی شریک نخواهد شد.
  گفته بنده حیثیت چند ساله خود را فدای شارلاتانیزم نخواهم کرد.
  آقای عظیمی هم گفته است شورا وجاهت قانونی ندارد.
  شنیده ها حاکی است که تعداد شورا ۷۵ نفر بوده که با شیطنت برخی ها تبدیل به ۲۲ نفر شده است

  • آخه من نفهمیدم این رباطی رباطی که این روزا اسمش سر زبونا افتاده کیه؟ تو این چند سال کجا بوده که حالا پیداش شده؟ خیلی دوست داشتم خودشم رد صلاحیت نمی شد با ۲۵۰۰ رای سکه یه پول می شد.
   یه سوال از اصلاح طلبا دارم: خداوکیلی سردمدار شما آدم بی ظرفیتی مثل رباطیه؟ پس کوزه گر کجاست؟ اگر دکتر کوزه گر میگفت بریم سمت فلانی قبول می کردیم چون کاسب نیست که با هر پیشنهاد فریبنده ای التماس محمودی رو بکنه!

   • تو معلوم خیلی پرتی که رباطی رو نمیشناشی. یه سرچی تو اینترنت کن مببینی کیه. بعدم برو از بزرگای اصلاح طلب منطقه یه سوالی بپرس البته اگر اونارو میشناسی!!!!!!!

  • عزیز مثل اینکه تو اصلا تو باغ نیستی. بحث حمایت از معتدلینی که رای دارن تو کل کشور مطرح است. در تهرانم دو اصولگرا رو تو لیست گذاستن آقایان جلالی و نعمتی، آیا دکتر عارف و مرعشی و دیگر بزرگان اصلاح طلب هم تو تهران ساخت وپاخت کردن این حرفا چیه میگین. آفای محمودی حداقل اگر اصلاح طلب نیست اصول گرا هم نیست مستقله.بیخود این اتهاماتو به آفای رباطی نزنید آقای رباطی از اصلاح طلبای دلسوز این منطقه است که همه بزرگان اصلاح طلب شهریار قبولش دارن.در ضمن در تمامی جلسات شورا هم آفای تندرو حضور دارند هم آقای عظیمی.همچنبن تو ابن انتخابات بیشتر جبهه بندی روی حامیان و مخالفان دولت هست نه اصلاح طلبو اصولگرا.

 3. سلام. تحلیل جالبی است در عین حال با خواندن آن دچار شوک شدم به چند دلیل زیر:
  ۱-همه ما خوب میدانیم که پایگاه رای حسین حق وردی در دوره های قبل شهر باغستان و امریه (بردباد) بوده است . با توجه به اینکه اکثریت اهالی این مناطق آذری نشین و از منطقه (ارسباران یا همان قره داغ) هستند و رضایان قیه باشی نیز قره داغی هستند بنابرین با وجود ایشان تحقیقات میدانی نشان از این میدهد که اکثریت منطقه به ایشان رای خواهند داد بنابرین ریزش آرای فوق العاده ای در مجموع رای های آقای حق وردی نسبت به دوره قبل اتفاق خواهد افتاد درنتیجه آرای ایشان(آقای حق وردی) به حداقل های لازم برای رسیدن به موفقیت لازم را نخواهد داشت . پس بدون راهبرد اصلاح طلبان نسبت به حمایت از کاندید خاصی آقای حق وردی کمتر از آقای رضایان رای خواهند آورد. بنابرین ترس از انتخاب آقای حق وردی بیشتر شبیه توهم و تخیل می باشد تا واقعیت و نمی تواند ترسی واقعی باشد
  ۲- طبق اخباری که از رسانه های اصلاح طلب در مرکز شنیده می شود سران اصلاح طلب با وجود کاندید اصلاح طلب هیچ وقت از کاندیدهای مستقل یا اصولگرا حمایت نخواهند کرد

  • آقای محرم زاده مثل اینکه از مرکز خبر نداری، با اینکه در تهران افراد اصلاح طلب ناشناخته زیاد تایید شدند و از حدود ١۵٠ داوطلب اصلاح طلب مصاحبه گرفته اند اما جناب آقای جلالی و نعمتی از أصول گرایان را در لیست تهران قرار داده اند

 4. بیایید حیثیت اصلاح طلبان را در خطر نندازیم ( با آوردن یک نفری که میثاق نامه اصلاح طلبان را هم امضا نمی کند و خط ومشی اصلاح طلبی ندارد) بی شک اگر کار به پیش آقای دکتر عارف بکشد ایشون دکتر رضایان رو اعلام می کند چون دکتر رضایان از طریق حزب همبستگی دانش آموختگان با دکتر عارف جلسات و رای زنی هایی داشته اند ، و از طرف دیگر اصلاح طلبان باید روی نفری که هم خط ومشی اصلاح طلبی دارد و هم قدرت رای آوری بالایی در بیشتر شهرها نسبت به رقبا دارد ( دابل کلیک) کند یعنی بدون هیچ تعللی گزینه دکتر رضایان رو میز بزارند و انتخاب کنند .

 5. آقای محمودی اصلاح طلب نیست و شنیده شده با بابک زنجانی هم سر و سری داشته

  • ایشون با بابک زنجانی سرو سری نداره بلکه بعد از بازداشت ایشون در دولت تدبیر وامید در وزارت نفت به ایشون مسئولیت دادن برای تعیین تکلیف پروژه ها و بازگرداندن ببت المال به وزارت نفت.

 6. از شهریاری ها بعیده برن سمت یک شهر قدسی اونم از نوع محمودی

 7. زند ازسعید آباد

  حسین افشار با فراخوان برای محمودی، شهریار به قلعه حسن خان واگذار کرد!!!

  • سلام. جناب زند اتفاقا دارید اشتباه می کنید چون اگر استوار افشار بره سمت محمودی، خیالمون راحت میشه که محمودی دیگه رای نمیاره چون پالس افشار منفی هستش نه مثبت. پس خواهشا تشویقش کنین زودتر بره و با افتخار برای محمودی قلعه حسنخانی سریش بزنه و پوستر بچسبونه

 8. حسین افشار مگه یارم داره که بخواد سمت کسی بره؟
  بابا تورو خدا جوک تعریف نکنین! حسین افشار…؟

 9. واقعا برای اصلاح طلبان متاسفم که قراره تو ستاد محمودی فعالیت کنن.
  به عنوان یک اصلاح طلب که همه جا هم اعلام کردم چند روزه زیر انتقاد اصولگریان اطراف خود هستم و بخاطر تصمیم مسخره شما باصطلاح بزرگان اصلاحات در منطقه، آماج حملاتشون هستم.

 10. مصطفی خیراندیش

  اصلا این رباطی کیه که تو کار اصلاح طلبا دخالت می کنه؟ تو شهریار ساکنه؟ مسخرم نکنید بخدا نمی شناسمش.

 11. راستی دوستان کسی نمیدونه نظر دکتر کوزه گر چیه؟

  • سلام آقای شهیدی فر
   بنده مستقیما این سوال رو از جناب آقای دکتر کوزه گر عزیز پرسیدم.
   ایشون چند جمله گفتند که من به نقل از ایشون بیان می کنم.
   حیثیت ما اصلاحاتچی ها به اصلاح طلبی است و فقط از کسانی که با غرور و افتخار پرچم اصلاحات رو بالا ببرند حمایت خواهیم کرد.
   شورای اصلاحات نباید محدود به رای و نظر یک یا دوتفر باشد و باید افراد با توانایی ها و پتانسیل های مختلف حضور داشته باشند.
   کسی نمی تواند بگوید من به اصلاحات نیاز ندارم و آنها در نهایت مجبورند از من حمایت کنتد.
   یک شبه نمی شود اصلاح طلب شد بنده این آقایان را خیلی خوب می شناسم و اینها فقط به دنبال سو استفاده از اصلاحات هستند.
   تعداد اعضای شورا باید افزایش یابد.

 12. این خزعبلات چیه میگین
  دکتر رباطی چه معامله ای کرده؟ ایشون رئیس شورای إصلاحات شهریار قدس وملارد هست وسعی دارد اختلافی بین اصلاح طلبان منطقه به وجود نیاد. یک گروهی از اصلاح طلبان اعتقاد دارند برأی جلوگیری از حضور افراطیون در مجلس باید از یک فرد معتدل مقبول حمایت کرد و این نظر در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان تصویب شده است. در ضمن جناب آقای محمدی هم از اصلاح طلبان در صحنه انتخابات هست. همچنین جناب آقای رضاییان اصلاح طلب نیست ایشون عضو بسیج اساتید دانشگاه تهران می باشد که جز گروههای اصول گرا می باشد.

  • دکتر رضایان نه تنها عضو بسیج اساتید هست و به این افتخار می کند بلکه عضو نهاد مقام معظم رهبری نیز هست. و خط قرمز ایشان هم قانون اساسی است.
   کدام یک از بزرگان اصلاح طلب عضو بسیج و سپاه نبوده و عضویت در این مراکز را نهی کرده است.
   دکتر رضایان تفاوتش با برخی اینه که ایشون هویت حزبی و مذهبی کاملی دارند.

   • آقای رضاییان تو جمع اصلاح طلبان شهریار گفته اند به خاطر اینکه تو دانشگاه ارتقا پایه از استادیاری به دانشیاری پیدا کنم عضو بسیج اساتید شدم آیا به این فرد میشه اعتماد کرد و به مجلس فرستادش!؟ و تو سالهای بعد از ٨٨ که همه اساتید اصلاح طلب معتدل دانشگاه تهرانو بازنشسته میکردن و دانشجویان اخراج، ایشون به عضویت هیات علمی دراومده که جای سوْال فراوان دارد.!!

   • بعدم سهیل عزیز خط قرمز همه ما قانون اساسی هست بحث اینه که ایشون بهتر بره تشکلهای اصلاح طلب دانشگاه از جمله انجمن إسلامی مدرسین دانشگاهها مثل همه اساتید اصلاح طلب دانشگاهها، دوم تو این سالها بسیج دانشجویی و بسیج اساتید حمایت کرده از سرکوب دانشجویان و اساتید دانشگاهها، بستن انجمنها، بازنشسته کردن اساتید اصلاح طلب دانشگاهها و …انقدر مغلطه نکنید هر کسی تو دانشگاه بوده این موضوع رو میدونه، شما یا واقعا مطلع نیستی یا خودتو زدی به اون راه، هیچ کدوم از اساتید اصلاح طلب حداقل دانشگاههای سراسری تهران عضو بسیج اساتید نیستند حتی یک نفر، اگر میشناسی نام ببر

 13. افرادی که ٱقای رباطی رو میشناسند میدونند که این برچسبها به دکتر رباطی نمیچسبه ایشون از نیروهای اصلاح طلب دلسوز مطرح کشور می باشند که این موضوع رو میتوان از سران اصلاح طلب استعلام نمود همچنین از بزرگان اصلاح طلب شهریار. در خصوص مهندس محمودی ایشون از نامزدهای مستقل می باشند که یک گروهی از اصلاح طلبان بر این باورند که مطابق دستورالعمل شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان نامزد معتدل مقبول بر نامزد اصلاح طلب نامقبول برای جلوگیری از ورود افراطیون به مجلس الویت دارد. گروهی دیگر از اصلاح طلبان نیز بر این باورند که بایستی از تنها نیروی اصلاح طلب منطقه جناب ٱقای محمدی تحت هر شرایطی حمایت کرد. فعلا اصلاح طلبان درباره این موضوع تصمیم نگرفته اند. جناب آقای رضاییان هم از نیروهای مستقل می باشند که هیچ گونه فعالیت اصلاح طلبی در منطقه شهریار انجام نداده اند و ادعا اصلاح طلبی دارند.

  • آقای رضایان دو سال است که عضو شورای مرکزی حزب همبستگی دانش آموختگان است و ایشان رییس کمیته آموزش این حزب هستند.
   در حال حاضر دکتر رضایان مسولیت سازماندهی مجدد دفتر حزب در شهریار هستند.
   ضمنا ۲ نفر از …که بخاطر تخلفات مالی دستگیر شدند مسولین ستاد آقای محمودی هستند.

   • شما معلوم است اصلاح طلب نیستی و مثل … فقط داری اتهام میزنی. تو کدوم دادگاه ایشون اتهام مالیش اثبات شده عزیز?!به خاطر دو تا رأی بی اخلاقی نکنید. یکی از اصول اصلاح طلبی اخلاق مداری است.

 14. کامنتهای ساختگی………این سایت رسمی است؟؟مجوز داره؟؟مدیرش کیه؟

  • مدیریت افروز نیوز:
   با سلام شهروند گرامی. ابتدا جا دارد از حسن توجه و دقت نظر شما دوست گرامی که مطالب را پیگیری و اعلام نظر می نمایید تشکر نمایم.
   مسئولیت و مدیریت این پایگاه با بنده (پرویز امینی) میباشد و کاملا بیطرفانه موارد را تحلیل و همه نظرات حتی شهروندانی مثل شما که از نوشتن نام خود هم ابا دارند، درج می کنم.
   این پایگاه امادگی دارد نظر مسئولین اصلاحات را در خصوص به رسمیت شناختن و حمایت از مهندس محمودی عینا درج نماید. لذا بفرمایید کتبا اعلام نمایند.
   ضمنا خوشحال می شوم نکته نظرات و تحلیل کاملتر شما دوست گرامی را هم با نام کامل و تصویر روی این پایگاه درج نمایم.

 15. به دوست عزیزم حسین آقا که فرموده اند “آقای رضایان اصلاح طلب نیست چون عضو بسیج اساتید هستند و بسیج جز گروه های اصول گرا است” باید چند نکته را عرض کنم: ۱٫ علی حسین رضایان به طور رسمی و شناسنامه دار عضو شورای مرکزی حزب همبستگی دانش آموختگان و مسئول کمیته آموزش حزب هستند که جز احزاب اصلاح طلب زیر نظر شورای اصلاحات به فعالیت مشغول است. دبیر کل این حزب آقای احمد شریف سخنگوی جبهه اصلاحات می باشد، میتوانید با کمی تحقیق حتی به طور ساده در اینترنت این مورد را جویا شوید. ۲٫ اینکه شما بسیج را جز گروه های اصول گرا قلمداد کنید بسیار سخنی نادرستی است. همه خوب میدانیم که بسیج فراتر از مشی اصلاح طلبی یا اصول گرایی حافظ مردمی گفتمان انقلاب اسلامی می باشد و طبق قانون و سخنان امام(ره) و مقام معظم رهبری نمیتوان بسیج را حتی هم سو با جریان سیاسی خاصی قلمداد کرد، چه برسد به آنکه بسیجیان را جز گروه های اصول گرا یا اصلاحگرا تعریف کرد. بسیجی بودن ربطی به اصول گرا یا اصلاح طلب بودن ندارد، می توانیم بسیجی که جز گروه های اصلاح طلب یا اصول گرا باشد را داشته باشیم اما نمیتوان گفت بسیجی اصلاح طلب یا اصول گراست.

  • جناب آقای محرم زاده عزیز
   اونایی که تو فضای دانشگاهی بودن میدونن که چه بسیج دانشجویی و چه بسیج اساتید از اصولگرایان حمایت میکنند برین بیانیه هاشونو یک نگاه بندازین از جمله بیانیه هاشون علیه فرجی دانا و توفیقی تو رأی اعتماد به وزارت علوم ، تو فضای دانشگاه انجمن إسلامی دانشجویان و انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها جز گروههای اصلاح طلبان می باشند، و بیشتر اساتید اصلاح طلب دانشگاه عضو انجمن إسلامی مدرسین دانشگاهها می باشند نه بسیج.

   • دوست عزیز
    آقا حسین
    در روزهایی که آقای دکتر توفیقی و فرجی دانا تحت فشار بودند یکی از مهمترین مقالات در حمایت از این عزیزان توسط تیم دکتر رضایان نوشته شد.
    و در سایت اصلاح طلب فرارو و روزنامه شرق منتشر شد
    عنوان مقاله:
    استیضاح فرجی دانا، خدمت یا خیانت

   • بلی حسین آقا. من هم در فضای دانشگاهی بودم، کارشناسی دانشگاه امیرکبیر و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران، دانشکده فنی. الان هم همین دانشکده فنی انقلاب در حال خدمت هستم. برای همین به فضای سیاسی دانشگاه اشرافیت دارم. اصلا ما حرفمان در دانشگاه این است که دانشگاه نباید پاتوق سیاسی برای احزاب باشد و جنبش دانشجویی استقلال خود را حفظ کند. برای همین هم نباید به بسیج یا انجمن دانشجویی نگاه حزبی ئ تشکیلاتی داشت، اگر بسیج دانشجویی یا انجمن اسلامی دانشجویی در حمایت از اصولگرایان یا اصلاح طلبان بیانیه صادر می کنند کاری بس اشتباه است چرا که از رسالت دانشگاه به دور است که مدافع احزاب باشد. دانشگاه جای نقد تمامی گروهها است و انتظار از جنیش های دانشجویی این است که ضمن استقلال خود احزاب و گروه های سیاسی را نقد کنند نه اینکه پیرو آنها باشند. دکتر رضایان نیز در دانشگاه که محل تولید علم و فن آوری است رویکردشان همین است. اما در فضای برون دانشگاهی ایشان رییس کمیته آموزش حزب همبستگی هستند که جز احزاب اصلاح طلب هست. انشالله که اختلاف در این اردوگاه باعث پیروزی و سلطه اقتدارگرایان نشود. شما هم کمک کنید.

 16. تنها اصلاح طلب ناب شهرستانها ، دکتر رضاییان است و تمام.

 17. دوستان عزیز روزگار روزگار نامردمی است این آقایی که مدعی اصلاح طلبی و رئیس آنهاست با آقای… پشت پرده بده و بستان دارند خدا می داند چه ها ردوبدل می شود ولی اطمینان داریم خیلی از بزرگان و دوستان این سه شهرستان اخیرا توسط آقای … خریداری شده اندحتی یک سری افراد به اصطلاح دانشجو و نخبه در قبال اخذ…اجیر شده اند تا تبلیغ کنند و از طرفی افرادی که کل آگاهی و مدیریت شان چوب و چماغ هست شروع کرده اند به تهدید و تطمیع لطفا مواظب رای های خودتان باشید الان مد شده که دهخدا را ببین ده را بچاپ.مگرخودمان عقل نداریم تا یکی دیگر برایمان تعیین و تکلیف نماید.بیایید شایسته ترین و با اخلاق ترین و مردمی ترین ونخبه ترین دانشگاهی را انتخاب کنیم شما را به خدا در انتخابهایتان دقت نمایید.

  • شما اگر اصلاح طلب بودی این اتهاماتو به شورای اصلاحات که همه شون از هزینه داده های اصلاحات و از بزرگان سه شهرستان هستند نمیزدید، مشکل این جاست که طرفدارای آقای رضاییان هیچ فعالیت اصلاح طلبی تو منطقه انجام نداده اند و اصلا اصلاح طلبان منطقه رو نمیشناسن و فقط به خاطر دو تا رأی دارن اصلاح طلبان منطقه رو تخریب و اقدام به اختلاف افکنی بین اصلاح طلبان میکنند، عزیزان الان بحث بعضی اصلاح طلبان اینه که فرد معتدل مقبول برای جلوگیری از ورود افراطیون بر اصلاح طلب نامقبول الویت داره این تو کل کشور و تهرانم مطرحه بحث یه اختلاف نظر هست این مباحث بده بستان چیه شماها مطرح میکنید!!!الان حزب اعتدال و توسعه و حامیان دولت با همین استدلال بحث حمایت از گروسی رو دارن مطرح میکنن و بعد یک سری از نامزدها منطقه و طرفداراشون دارن اصلاح طلبان منطقه رو متهم میکنند!!!!!!تو تهران آقایان جلالی و نعمتی از اصول گراهارو اصلاح طلبان تو لیست گذاشتن آیا دکتر عارف و مرعشی و شکوری هم بده و بستان کردن،؟!!!!!!!اگر واقعا طرفدارای آقای رضاییان و محمدی اصلاح طلبند دست از اتهام زنی بردارند و به خرد جمعی اصلاح طلبان احترام بگذارند.تو شورای اصلاحات تمامی گروههای اصلاح طلب ١٨ گانه که تو این شهرستان دفتر دارن عضو و در جلسات حضور دارند.

 18. خواهش میکنم آنقدر قلعه حسنخانی و شهریاری نکنید، مهم اصلاح طلب بدونه که محمودی نیست، من که تابع نظر دکتر کوزه گر هستم

 19. دعوا نکنید . آقای گروسی نماینده می شه

 20. اگر شما اصلاحات راکنکاش میکردیدمیدیدیدکه اصلاًاینگونه برخوردها درشئونات اینگونه طیف نباید باشد اصلاحات یعنی رفع معضلات بوجودآمده،،،اصلاحات یعنی بناهای فروریخته رابازسازی کردن،،،اصلاحات یعنی بدی هارابه خوبی تبدیل کردن،،،اصلاحات یعنی مبانی اصول را درجای خودبکاربردن ورفع ابهامات درعقل های سرگردان و……..ما اگربه گذشته ائمه معصومین همچون علی(ع) و ابی عبدالله(ع) و سایر ائمه و بزرگان هم نگاه کنیم میبینیم که آنها هم در جهت اصلاحات جامعه گام برداشتند (خطبه جهاد در نهج البلاغه امیرالمو منین میفرمایند هیئت ظاهری شما همچون گذشتگانتان به سیره جاهلیت عمل میکند ومن باید این سیره را اصلاح کنم ویا امام حسین(ع)میفرمایند من برای اصلاح دین جدم رسول خدا ازمدینه خارج می شوم ویا درادعیه های امام سجاد(ع) که میفرمایند خدایا بین ما و بندگانت را اصلاح ده که بر عقائد استوارمانیم ویادرقرآن کریم آیات متعدی در خصوص اصلاحات وجود دارد (اللهم اصلح بیننا و بین اخواننا والی آخر) ویادرادعیه های ماه مبارک رمضان که امام میفرمایند اللهم اصلح کل فاسدآ من امورالمسلمین مبنای سخن من این است که بیخودی اصلاحات رابه هرکجا که دلتان خواست نکشانید آصلاحات یک مبنای فرا گرائی است درتمامین امورات زندگی بشر همانگونه که عقلانیت یک پرواز بی انتهائی است اصلاحات هم به همانگونه شاید بیشتر هم باشد پس تا به اصول مبنائی هرچیزی دست پیدا نکرده اید ازاظهارات بی مورد خودداری شود بهتراست امروز تبلور اصلاحات درچهره واقعی هرانشان روشندلی هویداست همچون امام خمینی(ر-ه)ودرحال حاضر هم دروجود خیلی از عزیزانی که درعزلت به سر میبرند پس راه ساختن وآباد کردن درتمامین ابعادش نیازبه اصلاحات واقعی داردآن چنانی که اصول را به انحراف کشاندند امروز باید درصدصد اصلاح آن باشیم آنچنان که بعد پیامبر گرامی اسلام اصول مکتب را به انحراف کشاندند تمامین ائمه (ع) آمدند ودراصلاح آن اصول حتی از جان خود هم گذشتند همچون واقعه دردناک وعبرت آموز عاشوراوسایر ائمه (ع) که به شیوه های مختلف درمقابل دستگاه های جبار زمانه خودکه اصول مکتب را به بیراه ها کشندند آمدند وبا اصلاحات صحیح مسیر به انحراف رفته را دگربار به جاده اصلی خودمتصل نمودند این بحث ادامه مفصلی دارد اما به همین چند سطر درحال حاضر اکتفا میگرددتا موضوع اصلاح طلبی رااول بدانیم آن گاه درمسیرش به نقد وبررسی آن بپردازیم ….تاببینیم اصلاح طلبی وصول گرائی که دواصطلاح لازم وملزوم هم هستند یعنی چه موفق باشید>>>>>

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود