جدید ترین اخبار
فنی و حذفه ای تهران

ارائه بیش از ۷۸ هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه

افروز نیوزمعاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از ارایه بیش از ۷۸ هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه در پادگان ها در شش ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، عبدالله قاسمی اشتغال پایدار را مولفه اصلی و مهم در ارائه آموزش های مهارتی عنوان نمود و بیان داشت: ۷۸۸۶۷ نفر ساعت در ۲۲ پادگان در سطح استان تهران آموزش های مهارتی را در شش ماه نخست سال جاری فرا گرفتند.

وی با اشاره به ۳۸ حرفه آموزشی ارائه شده به سربازان وظیفه، افزود: با توجه به ماهیت خدمت سربازی و ساختار آن، دوران خدمت سربازی بستر مناسبی جهت ارائه آموزش های مفید و بازار محور به این سرمایه های انسانی است تا پس از پایان خدمت، وارد بازار کار شوند.

به گفته ی معاون آموزش اداره کل تهران پیش بینی تنوع حرفه های آموزشی ارائه شده در پادگان ها در سال آتی را ۴۰ حرفه عنوان در ۳۸ پادگان عنوان نمود.

قاسمی با اعلام این مطلب که نیازسنجی آموزش در بخش‌های مختلف بر اساس فرهنگ و ظرفیت های موجود صورت می پذیرد، اظهار داشت: نصب و سیم کشی تجهیزات الکتریکی ساختمان، مکانیک موتورهای بنزینی، بازپیچی موتورهای اسنکرون ۳ فاز، جوشکاری TIG فولاد کربنی، دردوگری، صنایع ساختمان، فناوری اطلاعات و … از رشته های مهارتی مطابق با استانداردهای بین المللی از رشته های ارائه شده توسط آموزش فنی و حرفه ای استان تهران می باشد.

وی در پایان تعهد ارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در سال ۹۴ را ۷۳۴۲۵ نفر ساعت اعلام و تصریح نمود: آموزش های پایه و پیشرفته سربازان در محل پادگان ها ارائه می شود و پس از پایان دوره و انجام سنجش کتبی و عملی، گواهینامه بین المللی الکترونیکی مهارت به آنها اعطاء می گردد.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود