جدید ترین اخبار
shora

اعتراض شدید شهروندان به شورای شهر شهریار: کاش به جای اینهمه استیضاح تکراری و نافرجام، کمی هم کار می کردید…!

افروز نیوز- (پرویز امینی) شهروندان شهر شهریار از اینهمه استیضاح نافرجام شهردار که حاصلی جز تعطیلی مقطعی شهر و شهرداری نداشته است، به ستوه آمده اند و از نمایندگان خود در پارلمان شهری می خواهند تا به اینهمه کشمکش و دوئل های بی نتیجه با مدیریت شهری پایان دهند.

در طول سه سال و اندی گذشته بقدری سناریوی استیضاح شهردار شهریار کلید خورده است که امروز حساب کار از دست همه در رفته و یادمان نیست که جلسه دیروز شورای شهر شهریار چندمین جلسه استیضاح شهردار بوده است. پروسه ای که هر از گاهی با عناوین و بهانه های مختلف شروع شده و به نوعی در ادامه آنچنان داغ و هیجانی جلوه داده می شود که همه شهرستان را تحت تاثیر قرار می دهد و انگار اکثریت قاطع اعضای شورای شهر رای به استیضاح خواهند داد و عن قریب شهرداری با سرپرستی اداره می شود. اما سناریوی استیضاح شهردار شهریار تا به امروز به حد نصاب لازم یعنی ۹ رای نرسیده و همواره با شکست روبرو شده است.

تعداد جلسات مربوط به استیضاح شهردار شهریار این روزها بیشتر به یک تراژدی طنز آمیز تبدیل شده است و حتی در کوچه و خیابان و لابلای تحلیل شهروندان نیز عباراتی از این دست زمزمه می شود: “فکر نمیکنم اینبار هم استیضاح رای بیاره، من که بعید می دونم این حضرات به اجماع برسن، این شورا هم که دیگه شورش رو دراورده و انگار کاری جز استیضاح شهردار نداره، شهر رو رها کردن به امید خدا و فقط میکن استیضاح، این استیضاح ها فقط لج و لج بازی عده ای از اعضای شورا با شهرداره و…”

شایان ذکر است که در پروژه استیضاح یک شهردار، مواردی از تذکر، طرح سوال، جلسه شنیدن پاسخ شهردار و نهایتا جلسه استیضاح، حدودا یکماه تا ۴۵ روز زمان نیاز است تا این پروسه طی شود و در این مدت دقیقا همه چیز در شهر تحت الشعاع این استیضاح قرار می گیرد و دیگر کسی دل و دماغ کار کردن ندارد. یعنی از خود مدیر، معاونین و مدیران، کلیه پرسنل شهرداری گرفته تا حتی ارباب رجوع، هیچکس انگیزه کار کردن ندارد و به نوعی کلیه کارها مسکوت می ماند و چرخ شهرداری لنگ می زند. حال با حسابی سرانگشتی در نظر بگیرید که شورای شهر شهریار در طول سالهای اخیر چند روز از ایام کاری و مثبت شورای دوره چهارم شهر شهریار معطوف به استیضاح، آنهم از نوع نافرجام کرده است!

وقتی استیضاح شهردار در همان یک یا نهایتا دو مرحله ابتدایی رای آور نبوده است، اصرار مجدد شورای شهر بر استیضاح بعدی یعنی چه؟ آیا میتوان مفهومی جز اتلاف وقت بر روی این دومینوی نافرجام گذاشت؟ وقتی موافقین استیضاح از نوع آرای دیگر اعضای شورای شهر در خصوص ابقاء یا عزل شهردار باخبر هستند، چرا اینهمه اصرار به تکرار جلسات استیضاح دارند؟ آقایان شورا؛ برخی از شماها که رای مثبت تان به ابقای شهردار از همان مراحل ابتدایی استیضاح هم معلوم است، چرا اینهمه شهر را با چالش روبرو می کنید و اصرار به پیگیری استیضاح دارید؟ واقعا در این سناریوی نافرجام دنبال چه می گردید؟

اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهریار؛ آیا خبر دارید که بیشتر زمان این دوره فعالیت شما معطوف جلسات تکراری و خسته کننده استیضاح سپری شده است؟ آیا خبر دارید که شهروندان به ادامه این سناریوی کسل کننده اعتراض دارند؟ آیا بهتر نیست با توجه به تجربیات جلسات قبلی استیضاح، این بازی را تمامش کنید و در ماه های پیش رو به فعالیت های عمرانی سرعت بیشتری ببخشید و حداقل پروژه های نیمه تمام را تا قبل از اتمام دوره خود به بهره برداری برسانید؟

عزیزان شورای محترم شهر شهریار؛ شهر در سایه اختلافات پایان ناپذیر و بی نتیجه شما با مدیریت شهری به حال خود رها شده است و امروز هیچ چیز جای خودش نیست و شایسته است در مدت زمان باقی مانده از دوره چهارم، کمی هم به فکر کار و تلاش برای شهروندان باشید. این مردم در پایان دوره از شما عملکرد مثبت می خواهند و اصلا کاری هم به اختلافات شما و شهردار ندارند. شما که می دانید جلسات بعدی استیضاح هم به همین منوال است و قرار است پس از کلی جنگ اعصاب نهایتا اجماع بر سر ابقای شهردار صورت بگیرد، لطفا این بازی را تمامش کنید!

۲ نظر

  1. مرتضي سلطاني يار

    سلام
    متاسفانه عده ای از شورای شهر مثل اینکه کلا بخاطر مشکلات شهری استیضاح نمی کنند و دنبال لج و لجبازی با شهردار هستند.

  2. با سلام به به بله دل آقای امینی به حال شهر و شهروندان سوخته یا به حال شهردار که مادرش به رحمت ایزدی پیوسته وآقای امینی هم ازآن بی نصیب نمانده بیشتر این استیضاح های صورت گرفته از طیف همکاران گذشته آقای شهردار ودوستانشان بوده که منفعت شان در خطر افتاده که با استیضاح شهردار کسی را بر مسند می نشاندند که بیشتر درهرج ومرج پیش آمده کارهای خود را به سرانجام برسانند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود