جدید ترین اخبار
اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی یعنی تصویب پاداش ۱۲ میلیون تومانی برای جناب شهردار ممنوع!!!

افروز نیوز- (پرویز امینی) سال ۱۳۹۵ مزین است به فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و آن معظم له در فرمایشات نوروزی خویش و بر اساس ضروریات و اقتضاعات داخلی و بین المللی کشورمان، سال جدید را با عناوینی پرمحتوا و موثر نامگذاری فرموده و علاوه بر مردم، مسئولین را به اهتمام و جدییت در اجرای عملی آن ملزم می نمایند.اقتصاد مقاومتی

اتفاقا تاکید آن بزرگوار بویژه در طول سالهای اخیر بر مواضع و مواردی بوده است که اگر از سوی مسئولین روی کاغذ نمی ماند و در همان نصب بنر و همایش خلاصه نمی شد، می توانست بسیاری از معضلات و نیازهایی که امروز درگیر آن هستیم را پوشش داده و افق روشنی که معظم له ترسیم نموده بودند، محقق گردد. اما صد افسوس آنگونه که باید اهتمام عملی و جدی را در راستای تحقق فرمایشات نوروزی و ترسیمی رهبر معظم انقلاب بویژه از سوی دستگاههای مختلف شاهد نبوده ایم.

اینکه حوزه های مختلف تا چه میزان در تحقق شعار سال از شعار و کاغذ خارج شده و اجرای آن عناوین (نامگذاری سال) را بدون تشریفات رقم زده اند، کاملا مشهود است. برخی مسئولین در برگزاری همایش های مرتبط، صرفا مردم را دعوت به اجری فرامین مقام معظم رهبری می نمایند و رفتار و کردار خود را آیینه مردم نمی کنند. در صورتیکه انتظار می رود اتفاقا مسئولین به عنوان پیش قراولان این نهضت، آنگونه که باید به فرامین مقام عظمای ولایت (مدظله العالی) جامه عمل بپوشانند و به نوعی خود الگویی مناسب برای مردم باشند.

مقام معظم رهبری در فرمایشات نوروزی امسال با تاکید بر کاهش مشکلات اقتصادی، عنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” را برای سال ۱۳۹۵ نامگذاری فرموده و آحاد جامعه را در تحقق این عنوان دعوت به همکاری نمودند و حال باید دید که از این پس، برخورد مسئولین با این عنوان چه خواهد بود و تا چه میزان در تحقق آن کوشش خواهند کرد.

اقتصاد مقاومتی یعنی تصویب پاداش ۱۲ میلیون تومانی برای جناب شهردار، ممنوع!!!

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه شورای فلان شهر در ازای فقط ۳ ماه فعالیت نیمه و نصفه شهردار، لایحه پاداش ۱۲ میلیون تومانی او را تصویب نکند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه کمیته تطبیق فرمانداری در همین ابتدای سال با رد این مصوبه توهین آمیز شورای شهر، گامی مثبت و جهادی در اجرای فرمان مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بردارد و اتفاقا آنرا رسانه ای هم کند تا برخی از سودجویان منطقه، ماست ها را کیسه کنند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه اقدامی جدی جهت جمع آوری سودجویان و دلالان از سطوح دستگاههای شهرستان و بویژه شهرداری ها گردد تا با تزریق مستقیم عوارض به حساب شهرداریها، شهروندان از خدمات بیشتری بهره مند گردند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه وقتی عضوی از شورا در کمیسیون های شهرداری حضور ندارد، اتوماتیک وار حق کمیسیون دریافت نکند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه مجموعه شورای شهر و بویژه نظارتی شهرستان از اجرای پروژه عمرانی چند ده میلیاردی آنهم با “پلوس ۲۸” جلوگیری بعمل آورند.

اقتصاد مقاومتی یعنی به جای اینکه در معابر غیر ضروری آسفالت روی آسفالت بکشیم، کوچه ای را آسفالت کنیم که هنوز مردم آن در گل و لای رفت و آمد می کنند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه ۸ ساعت تعریف شده در قانون را کار کنیم و به بهانه های مختلف میز خود را ترک نکنیم.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه وقتی کارمندی راس پایان ساعت اداری (۱۴) از اداره خود خارج می شود، علاوه بر ۱۸۰ ساعت اضافه کاری، پنج جمعه کاری و سایر اضافات در فیش حقوقی او لحاظ نگردد.

استفاده غیرقانونی و غیرشرعی مسئولین از خودروهای دولتی!!!   

همین که در آستانه چند روز تعطیلی قرار می گیریم، برخی از مسئولین بلافاصله تدارک سفر آنهم با خودروی اداره خود را می بینند. با نگاهی اجمالی به پارکینگ برخی ادارات شهرستان درخواهیم یافت که چند درصد از مسئولین، خودروهای در اختیار را در پارکینگ پارک نموده و با خودروی شخصی خود به مسافرت نوروزی رفته اند! (به عنوان نمونه لطفا سری به پارکینگ شهرداری شهریار بزنید)

شایان ذکر است، در روزهای سپری شده از نوروز، شاهد دید و بازدید نوروزی برخی مسئولین شهرستان آنهم با خودروی اداره بودیم و در نوع خود جالب بود که هرگز خم به ابرو نیاورده و با تمام شجاعت در مقابل دیدگان مردم با خودرویی که متعلق به بیت المال است، در شهر جولان می دادند.

علی ایحال، اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه معاون فلان شهرداری با خودروی مجموعه خود به دید و بازدید نوروزی نرود.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه عضو شورای شهر با خودرویی که جهت انجام امور مردم در اختیار او قرار گرفته است، تا نیمه های شب به کشیدن قلیان در جاده چالوس و باغچه های شهر سپری نکند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه فلان شهردار صبح روز ۲۹ اسفند همچون سنوات گذشته با خودروی شهرداری، “تخته گاز” خود را برای تحویل سال به مشهد، شیراز، اصفهان، یزد، سواحل مازندران و… نرساند.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه شهردار به همان خودروی زانتیا قانع باشد و برای خرید خودروی جدید به شورای شهر لایحه نفرستد.

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه از صاحب این عکس خجالت بکشیم…!

تصویر زیر متعلق است به بزرگ مردی که امکان ندارد در نگاه اول او را بشناسید و تنها ارایه چند نشانی و کد می تواند شما را در شناختن وی رهنمون نماید و لذا دلنوشته کوتاه یکی از دوستان این مرد شریف را برایتان بازگو می کنم تا بیشتر او را بشناسیم:

“قربان گرد و خاک سر و صورتت بروم آقا مهدی! دلمان خیلی برای تو تنگ شده؛ قربان چشمان خسته ات بروم، پلک هایت از خستگی افتاده! آقا مهدی بلند شو و سر از دجله و یا اقیانوس ها در بیاور! نمیدانم کجایی ولی خیلی نبودنت را حس می کنیم. تو روح مایی، سردار مایی و نمادی از غیرت و مردانگی…”

مهدی باکری

آری این عکس تمام خستگی آقا مهدی باکری را بعد از عملیات نشان می دهد و خوب معلوم است که حداقل ۳ تا ۴ شبانه روز استراحت نکرده باشد. طوری که دیگر چشمانش از خستگی باز نمی شود و این جوان ۲۸ ساله را مثل یک مرد ۶۰ ساله نشان می دهد…!

اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه وقتی هزینه های آنچنانی غیرمتعارف می کنیم و در حیف و میل نمودن بیت المال از یکدیگر سبقت می گیریم، لحظه ای به چشمان آقا مهدی نگاه کنیم و از شرم سرمان را پایین بگیریم و یادمان باشد این غیور مردان چگونه خود را برای شرف، عزت و سربلندی کشورمان، به خاک و خون کشیدند و آنگاه برخی مسئولین با بیت المال، آنگونه رفتار می کنند که گویی ارثیه پدری آنهاست و اتفاقا شبانه روز برای چپاول کردنش، زمین و زمان را بهم می ریزند.

لطفا کمی به این تصویر نگاه کنید و…

 

 

۳۴ نظر

 1. سلام
  به نکته مهمی اشاره داشتید و امیدواریم که بساط این ریخت و پاش ها برچیده شود و دست چپاولگران از بیت المال کوتاه گردد. ضمنا مسئولین نطارتی و امنیتی هم باید دقت و ظرافت بیشتری به خرج دهند تا شاهد بیعدالتی در جامعه نباشیم

 2. ممنون از مطلبتون اما بهتر بود به مصادیق هم اشاره میکردید تا مدیران اطراف خودمونو بهتر بشناسیم

 3. تعدادی از شوراهای ما هم هر روز با خودروی بیت المال در خیابونا ویراژ میدن. کاش از اونا هم نام میبردید

  • مدیریت افروز نیوز:
   با سلام خدمت جناب موسوی عزیز؛
   در صورت امکان اسناد و مصادیق خود در خصوص استفاده شخصی شوراها از خودروهای دولتی را برای ما ارسال کنید.

 4. اون کدوم شهردار بی انصافی بوده که ۱۲ میلیون تومن برای خودش پاداش تقاضا کرده؟ بهتر نبود این پاداش های میلیونی رو به کارگران زحمت کش شهرداری میدادن؟

 5. با دیدن عکس خسته شهید باکری بهم ریختم. امیدوارم خون این عزیزان پایمال نشه

 6. احتمالا شورای شهر خواب بودن و خوابالو خوابالو مصوبه رو امضا کردن!

 7. لطفا نام آن شهردار و شورای شهرش را بازگو کنید تا مردم بدانند چه کسانی بیت المال را حیف و میل میکنن.

 8. اگه امکان داره یه گزارش کامل از استفاده شخصی افراد از خودروهای دولتی تهیه کنید

 9. شما که اینهمه جسارت دارید و به تحلیل اینگونه موارد میپردازید چرا از نام بردن مسئولین متخلف خودداری میکنین؟

 10. با سلام خدمت هموطنان گرامی

  این موارد که سردبیر محترم ذکر نمودن چیزی نیست برای حفظ وبقای صندلی مدیران که حتی با مدرک جعلی دیپلم و زیر دیپلم بر مسند مدیر عاملی سازمانها و مسئولیت واحدهای شهرداریها تکه داداند واما نکته قابل تامل تر اینکه چرا نامی از مدیران برده نمی شود چون منافع بعضی ازاین دوستان درچاپ گزارشات وعملکرد ادارات به خطر می افتد وصحنه را به رقیب جدید واگذار خواهند نمود و درخصوص تبدیل خودرو زانتیا به خودروهای دیگر می توان به این نکته اشاره نمود که چطور مجموعه شهرداری با زورگویی وقوانین همین شوراها خودرو چند صد میلیونی خریداری و در اختیار دیگر مسولین شهرستان قرار دهد مگر آقای شهردار کمتر از دیگران است و آسفالت نمودن ،پیادرو درست نمودن در خیابان شهید درخشان برای آسایش وآرامش درختان آن خیابان لازم وضرروریست پول یامفت ازشهروندان فاز یک اندیشه گرفته ودر دیگر مناطق شهر هزینه می شود این که اشکالی ندارد

 11. دمتون گرم. خیلی لذت بردم

 12. جوانزاد از امیریه

  راستی میشه یه مصاحبه با اعضای شورای شهری که این مصوبه رو تایید کردن داشته باشین؟

  • مدیریت افروز نیوز:
   ضمن تشکر از نکته سنجی شما عزیزان.
   باید به عرض برسانم که در روزهای پیش رو حتما با اعضای شورای شهر مذکور مصاحبه خواهیم داشت و در خصوص این مصوبه و همچنین دیگر مواردی که مد نظر هست، گزارش کاملی خدمت شما ارائه خواهیم نمود.

 13. سلام ضمن تشکر از تلنگر خوبتون نسبت به مسئولین
  بنده با شناختی که از دکتر ناجی فرماندار شهریار دارم فکر نمیکنم این مصوبه رو تایید کرده باشن

 14. امیدوارم دیگر همکاران شما هم دست بکار شده و نسبت به اجرایی شدن سخنان رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی قلم بزنند تا اقتصاد کشور مخصوصا در منطقه خودمان بهتر شود.

  • با سلام خدمت جناب آشنا
   لازم به ذکر است که همکاران ما در منطقه همواره به دنبال احقاق حقوق مردم هستند و اتفاقا قاطبه آنها در ورود به این موارد حتی پیشروتر از ما نیز هستند.

 15. سلام
  امیدوارم احرتونو از خدا بگیرید. به امید روزی که دست چپاولگران از بیت المال قطع بشه و این کشور سر و سامان بگیره

 16. فکر کنم تونستم حدس بزنم کدوم شهردار اینهمه پاداش گرفته!

 17. در کشوری که بابتش اینهمه شهید تقدیم شده به خدا درست نیست که پاداشهای اینجوری به بعضی مدیران داده بشه

 18. درود بر شهید باکری ها که با خون خودشون به ابن کشور عزت دادند

 19. استفاده اختصاصی از خودروهای دولتی حرام است.
  به نکته خوبی اشاره کردید. انشاالله که سودجوها از خون شهیدان خجالت بکشند.

 20. با سلام و درود به سربازان گمنام امام زمان (عج)
  لطفا احازه ندهید عده ای فرصت طلب به این مردم و خون شهیدان خیانت کنند. آنها را شناسایی و به سزای اعمالشان برسانید

 21. درود بر شما که بلافاصله بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری به تحلیل این موضوع پرداختید

 22. سلام
  من تو شهرداری فردوسیه کار میکنم و میدونم که دبیر کمیسیون بند ۲۰ این شهرداری بدون اینکه حتی یک جلسه هم در سال گذشته برای این کمیسیون تشکیل داده باشه حق کمیسیون خودشو کامل دریافت کرد.
  مسوولین نطارتی شهرستان به اسناد پرداختی این شهرداری در سال گذشته نگاه کنن و ببینن که باندبازی در این شهرداری چه میکنه.

 23. آقا دل ما از دست این دلالها که به عنوان مشاور تو این شهرداریها وول میخورن خون شده باید به کی شکایت کنیم تا جور و پلاس این سوء استفاده کننده ها رو جمع کنن؟ خواهش میکنم اطلاع رسانی کنین تا رسیدگی بشه

 24. در آن شهری که مردانش عصا از کـور می‌دزدند
  همان شهری که اشـک از چشم، کفن از گور می‌دزدند
  در آن شهری که خنجـر دسته خـود نیز می برد

  در آن شهری که مردانش عصا از کور میدزدند…
  من از خوش باوری آنجا عدالت جستجو کردم…

  سلام پروز عزیز، خوانندگان محترم خدا قوت خسته نباشید
  در حوزه ای که جذب نیرو ممنوع می باشد چگونه است اقوام بالاترین مقامات دولتی و مشاورانشان شبانه وارد شهرداری شده اند، برادرم کو گوش شنوا؟

 25. سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.

  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه وب
  گروه تلگرامی جامعه وبمستران ایران را لانچ کردیم.

  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه فعال هستید خوشحال می شیم به ما بپیوندید تا تعاملات مفیدی باهم
  داشته باشیم
  لینک گروه خدمتتون
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود