جدید ترین اخبار
اصلاح طلبان و اصولگرایان شهریار

امان از دست مدعیان و بزرگان اصلاح طلب و اصولگرای شهرستان شهریار!!!

افروز نیوز- (پرویز امینی) برخی حضرات که سالهاست خود را قیم بلامنازع هر دو جناح سیاسی اصلاح طلب و اصولگرای شهرستان شهریار می دانند و در سالهای گذشته همواره عادت داشته اند تا دو سال پس از انتخابات مجلس، حسرت باخت بخورند و دو سال مانده به انتخابات بعدی را هم در جلسات مستمر و یواشکی خود که بیشتر به همان اتاق فکر شبیه است، برای آینده مردم این شهرستان تصمصم بگیرند و به جای عمل، اتفاقا فقط فکر کنند و فکر…!

و در انتها نیزطبق معمول همیشه یا به گزینه ای می رسند که هم حزبی ایشان نیست و یا همچنان در رسیدن به گزینه، آنقدر امروز و فردا می کنند تا زمان انتخابات فرا می رسد و ایشان در حسرت رسیدن به یک گزینه مشترک می مانند و آنجاست که از فردای انتخابات به مدت دو سال این جمله معرف و گلیشه ای را مدام تکرار و تحلیل می کنند: “این دوره را از دست دادیم، بیایید از الان برای دوره بعد فکری اساسی کنیم و اختلافات را کنار بگذاریم”

در هیاهوی دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی که هفتم اسفند برگزار شد، افراد مدعی اصلاح طلبی و اوصولگرایی تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفتند تا هر یک به کاندیدایی مطمئن برسند و مدعی بودند این دوره، دوره آنهاست و بلاشک کاندیدای معرفی شده ایشان روی صندلی ۱۱۰ مجلس جلوس خواهد کرد. این فرضیه و ادعا آنچنان از سوی هر دو گروه باورپذیر تحلیل و تعریف می شد که ما اصحاب رسانه هم نماینده دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه شهریار، قدس و ملارد را حتما یک اصولگرا یا اصلاح طلب تمام عیار، آنهم از کاندیدای استخراج شده از اتاق فکر این حضرات می دانستیم.

دیدیم و شاهد بودیم که تنها دو روز به برگزاری انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، هنوز برخی آقایان در تکاپوی رایزنی و معرفی کاندیدای حزب و دسته خود بودند. اصلاح طلبان از اصولگرایان بدتر و اصولگرایان بدتر از اصلاح طلبان.

جالب است هر دو گروه علیرغم سردادن شعارهای دهان پرکن که حاصل دو سال اندیشه اتاق فکر آنان بود، مدعی معرفی فردی کاملا منطبق با اصول و متد سیاسی خود بودند و بر این مهم، پایداری و پافشاری نیز می کردند و دیدیم در آستانه انتخابات، نتیجه و خروجی اینهمه جلسات، فارغ از چیزی شد که حضرات مدعی آن بودند.

در اردوگاه اصلاح صلبان حتی نتیجه به اختلاف و درگیری لفظی شدید، تفرقه و نهایتا قهر هم کشیده شد. یعنی حاصل آنهمه جلسات هفتگی مستمر و تکرار شعار حمایت بلامنازع از کاندیدایی اصلاح طلب، دیدیم که در انتها طیفی از اصلاح طلبان داشته های هرچند اندک خود در لیست را فراموش کرده و آنچنان سراسیمه خود را به اردوگاه و ستاد محمودی شاه نشین رساندند که گویی سالهاست محمودی فریاد اصلاح طلب، اطلاح طلب سر داده باشد. در حالیکه شاه نشین بارها و اتفاقا با صلابت، اصلاح طلب بودن خویش را منکر شده است و اصلا ادعایی برای آن نداشته و هنوز هم ندارد. اتفاقا اکنون که انتخابات این حوزه به مرحله دوم کشیده شده و محمودی شاه نشین یکی از آن دو گزینه است، هنوز هم اصلاح طلب بودن خویش را رد می کند، آنوقت برخی بزرگان و مدعیان اصلاح طلب …!!!

از طرفی اصولگرایان هم حال و روزی خوش تر از اصلاح طلبان نداشتند و دست بر قضا در این اردوگاه، آشفتگی مشهودتر بود. در کوران زمان تبلیغات و تنها چند روز مانده به برگزاری انتخابات، جلسه ای با حضور برخی سران و مدعیان اصولگرایی شهریار ترتیب داده شد تا اصولگرایان با گذر از دیگر کاندیداهای موجود در لیست ۱۸ نفره، روی یکی از گزینه های علیرضا احمدی و حسین حق وردی به اجماع برسند!

 و نتیجه آن شد که اصولگرایان از تمام کاندیداهای اصولگرای موجود عبور کرده و به گزینه حق وردی رسیدند که بارها اذعان به مستقل بودن خویش داشت. یعنی حسین حق وردی در جلسات رسمی و خصوصی بارها اعلام به استقلال نموده و اتفاقا در همان جلسه هم متذکر شد که اصولگرا نیست. اما گویی برخی دائم اصرار بر اصولگرا بودن “حق وردی” داشتند و در انتها هم وی را به عنوان کاندیدای اصولگرایان معرفی کردند.

آنروز، ما رسانه ای ها فریاد برآوردیم که عزیزان مدعی اصولگرا و اصلاح طلب؛ انتخابات تمام شد و شما هنوز در اجماع بر سر معرفی کاندیدای حزب و دسته خود چانه زنی و رای گیری می کنید؟ این بود حاصل آنهمه جلسات سری و اتاق فکر شما؟ اصلا چرا با احساسات طرفداران خود اینهمه بازی می کنید؟ این مردم خیلی دوست دارند تا برای یکبار هم که شده شفاف و شیشه ای حرف های خود را صادقانه با این مردم بزنید و اینهمه سیاسی کاری نکنید.

چه بسا اگر شما مدعیان ساسی هر دو گروه شهرستان درست عمل کرده و به جای سکوت و زمزمه های در گوشی، کمی هم مباحث خود را با این مردم در میان می گذاشتید، شاید گزینه های مطرح شما اینگونه به راحتی رد صلاحیت نمی شدند و. در انتخابات دستتان خال از گزینه باشد! بد کردید عزیزان، بد کردید…

شما را به خدا اگر بزرگتری بلد نیستید، بزرگتری نکنید. که اگر بلد بودید، در آستانه چند روز مانده به انتخابات، به چه کنم چه کنم گرفتار نمی آمدید و امروز هر یک دیگری را متهم نمی کردید و طبق سنوات گذشته، تا دو سال پیش رو را برای هم شاخ و شانه نمی کشیدید!

 قسم تان می دهیم که زین پس بگذارید این مردم کار خود را بکنند و اینهمه آنها را زیر سیطره و سلطه خود فرض نکنید. این مردم هرگز شما را قیم خود نمی دانند و اتفاقا اگر با آنها کاری نداشته باشید، وظیفه خود را به نحو احسن انجام می دهند.

این دوره از انتخابات را که از دست دادید. پس لطف کنید، منت سر این مردم بگذارید، بذل محبت داشته باشید و از امروز اصلا با سرنوشت سیاسی این مردم کاری نداشته باشید و بیش از این آنها را سر درگم نکنید. لطفا…   

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود