جدید ترین اخبار
شهرداری صفادشت

امتناع مسئولین شهرستان ملارد از پاسخگویی/ مردم منتظر شنیدن حرف حساب…!

افروز نیوز- (پرویز امینی) ای کاش مسئولین شهرستان ملارد پاسخگو بودند و همان زمان که در خصوص آشفتگی مدیریتی شهرداری صفادشت تذکر دادیم و سوالاتی مبنی بر بروز تخلف در آن مجموعه مطرح کردیم، دستگاه های شهرستان ملارد بویژه حوزه های ارشد و متولی احساس مسئولیت کرده و پاسخ سوالات طرح شده را بسیار شفاف می دادند. اما متاسفانه اینگونه نشد و فقط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ملارد در قالب مدیری مسئولیت پذیر و پاسخگو به سوالات حوزه خود پاسخ گفت.

در مطلب مذکور از مدیریت بسته، سنتی و کلیشه ای شهرداری صفادشت سخن گفتیم و از مسئولین شهرستان ملارد تقاضا داشتیم تا در صورت اشراف به سوالات مطروحه در مقام و جایگاه یک مسئول به سوالات پاسخ گویند که متاسفانه بجز مدیریت جهاد کشاورزی ملارد به عنوان متولی امر کشاورزی که مسئولیت صیانت از دوام کاربری اراضی آن حوزه را دارد، مدیر دیگری پاسخگو نبود و دیگران به راحتی از این امر مهم شانه خالی کردند. در حالیکه این وظیفه قانونی و تشکیلاتی دستگاه های نظارتی است تا جهت تنویر افکار عمومی خود را همیشه پاسخگو بدانند.

در آن مقال اینگونه نوشتیم که ابهاماتی در خصوص نوع فعالیت های شهرداری صفادشت وجود دارد و در آن مجموعه آنگونه که نشان داده می شود، همه چیز گل و بلبل نیست و قطعا با توجه به مستندات و شواهد، ایراد و نقدی بر نوع فعالیت مدیریت شهرداری صفادشت وارد است. سخن آن روز ما نسبت به مدیریت بزک شده شهرداری صفادشت به مثابه آتش زیر خاکستر بود و مطمئن بودیم که این دمل روزی سر باز خواهد کرد. همان معضلی که امروز از طرف شهرداری صفادشت دامنگیر کارگران زحمت کش آن مجموعه شده است و در شبکه های مجازی دست به دست می چرخد.

موضوع از این قرار است؛ هفته گذشته در میان رسانه های مجازی مطلبی انتقادی در خصوص گلایه مندی پرسنل شهرداری صفادشت بابت حقوق معوق ۸ ماهه خود در پایگاه خبری “دقت نیوز” مشاهده شد که متن مندرج بدین شرح است:

“گزارش اختصاصی دقت نیوز از وضعیت ناراحت کننده شهرداری صفادشت/ نگاهی به مشکلات اقتصادی شهرداری صفادشت و درخواست برای حل آن

گزارش ها و شنیده های خبری اخبار ناراحت کننده ای به گوش هر شنونده ای میرساند.کافیست پای درد و دل یک کارمند یا کارگر شهرداری صفادشت بنشینید تا عمق آن  را درک کنید.آیا میتوان باور کرد که یک کارگر یا کارمند در شهرداری ماه هاست که حقوق نگرفته است؟

گزارش ها از شهرداری صفادشت بسیار ناراحت کننده است و درصد بالا و شاید تمامی کارگرها و کارمندان شهرداری صفادشت از این وضعیت گلایه و ناراحتی دارند.

درحالی که وضعیت بد اقتصادی در کشور مورد تایید همه است و غیر قابل انکار نیست اما دریافت نکردن حقوق چند ماه ، در یک شهرداری که صدها پرسنل دارد جای توجیهی نیست.حال اینها را درکنار یک کارگری باید گذاشت که باید اجاره خانه بپردازد،شهریه فرزندان در مدرسه یا دانشگاه بپردازد،از عهده مخارج زندگی بربیاید و بسیاری موارد دیگر که در زندگی روزمره اتفاق می افتد.

یکی از کارگران زحمتکش شهرداری صفادشت که خواست نامش فاش نشود ، از اینکه صدای آنها شنیده نمی شود ابراز ناراحتی کرد و گفت : ماه هاست که حقوق نگرفتیم ، و این وضعیت دیگر قابل تحمل نیست ، شاید اگر حرفی هم بزنیم باعث اخراجمان شود.و این امید که هر چند ماه یک بار هم حقوق بگیریم قطع میشود.ما سواد آنچنانی نداریم و از شما میخواهیم صدای ما را به گوش مسئولین رده بالا برسانید.همسرانمان خسته شده اند و احتمال اینکه خیلی از خانواده ها از مشکل پرداخت نشدن حقوق متلاشی شود بالاست.بسیاری هزینه های اضافی میشود و فقط برای حقوق کارگران پول نیست.

در اینکه محمد علی کریمی (شهردار صفادشت) طی سالیان زیادی که عهده دار این مسئولیت بوده، خدمات بسیاری برای شهر صفادشت به ارمغان آورده جای هیچ شکی نیست، اما اینها هیچ یک باعث نمی شود که این انتقادهای مهم به وی وارد نشود. باید پذیرفت که بسیاری از کارمندان و کارگران شهرداری صفادشت ناراضی هستند و خواسته به حق خود را طلب میکنند و خواستار دریافت حقوق هستند.دریافت حقوقی که در زمان تعیین شده باشد تا بتوان برای دریافت آن برنامه ریزی کرد و در این وضعیت بد اقتصادی و گرانی شرمنده خانواده نشد.

نکته بسیار مهمی که باید گوشزد کرد این است که اگر پرسنل محترم شهرداری صفادشت در جریان صادقانه مشکلات مالی قرار بگیرند و توسط شهردار محترم دلجویی شوند بدون شک آنها نیز خواهند پذیرفت که بالاخره مشکلات اقتصادی نیز گریبانگیر شهرداری صفادشت شده و چاره ای جز تحمل نیست.اما متاسفانه نه تنها این اتفاق نمی افتد، بلکه بسیاری از هزینه های غیر ضروری که شاید در اولویت نباشند را می بینند و باعث بی اعتمادی آنها نسبت به وضعیت میشود.

کارگران و کارمندان شهرداری صفادشت میخواهند صدای آنها شنیده شود و به مطالبات به حق آنها رسیدگی شود.این اتفاق اگر بیفتد بدون شک صفادشت و شهرداری آن جزو یک مجموعه موفق در کشور ظاهر خواهد شد.شهری که پتانسیل بسیار بالای در حوزه صنعت و کار و تولید شغل دارد.

در آنروز ما نیز به همین موارد و آشفتگی مدیریتی اشاره داشتیم و علیرغم تحسین عملکرد محمدعلی کریمی، شهردار صفادشت در بسیاری از حوزه ها، نقدهایی هم بر مدیریت ایشان وارد کردیم که علاوه بر سکوت مدیران ارشد شهرستان ملارد که هرگز در مقام مسئول پاسخگو برنیامده و به سوالات مطروحه پاسخ ندادند، آماج ترشرویی و حمله های برخی افراد سینه چاک جناب شهردار قرار گرفتیم که چرا به این مدیر خدوم انتقاد وارد کردید؟ مگر از کریمی مدیری ساده زیست تر هم داریم؟ ببینید چقدر در صفادشت کار کرده؟ و…

اما وقتی مدیریت جهادی جهاد کشاورزی خود را در مقام یک مسئول پاسخگو دید و پاسخ سوالات مربوط به شهرداری صفادشت را برای چاپ به دفتر نشریه ارسال کرد، بسیاری از همان سینه چاک های دیروز شرط انصاف را رعایت کرده و کمی عقب نشستند و به یقین رسیدند که آری “صدای دهل از دور خوش است” و در کنار تمام محسنات و زحمات شخص کریمی در قالب شهردار صفادشت، می توان نقدهایی هم به نوع مدیریت وی وارد کرد. این در حالی بود که همچنان سکوت مسئولین نظارتی شهرستان ملارد ادامه داشت و هنوز هم دارد و گویا اصلا قصد اظهار نظر در خصوص نوع مدیریت کریمی و مشکلات عظیم مجموعه شهرداری صفادشت ندارند. سکوتی که امیدواریم سرانجام از طرف حوزه های متولی و نظارتی شهرستان ملارد شکسته شود و عملکرد مدیریت شهرداری صفادشت در اتاقی شیشه ای و در معرض افکار عمومی قرار بگیرد.

یک نظر

  1. اطلاعاتی در خصوص خرابکاریهای شهردار صفادشت به صورت مکتوب موجود است درصورت تمایل به آدرس زیر ایمیل بزنید

    sepahdararash@yahoo.com

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود