جدید ترین اخبار
میراث حسین

انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار برگزار کرد؛ آیین اختتامیه جشنواره میراث حسین(ع)

افروز نیوز- آیین اختتامیه جشنواره ادبیات داستانی آیینی میراث حسین(ع) به همت انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار برگزار شد.

در ایام مبارک دهه فجر، آیین اختتامیه جشنواره ادبیات داستانی آیینی میراث حسین(ع) با حضور مرتضی صارمی مشاور فرماندار شهرستان شهریار، جمشید فرجی رئیس و محمد کلهر عضو شورای شهر شهریار، علی پناه ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار و هیئت همراه، فرشید ستایش راد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهریار، علی حق پرست مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان شهریار، دمیرچلو معاونت سازمان آتش نشانی شهرداری شهریار و برخی پرسنل این سازمان، مدیریت انتشارات نظری، جمعی از مسئولین انجمن های ادبی و هنری انجمن های ادبیات داستانی تهران، کرج، ملارد، رباط کریم، بهارستان و شهرستان شهریار، اساتید و علاقمندان به ادبیات و داستان در فرهنگسرای استاد شهریار برگزار شد.

میراث حسین

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید و پخش سرود غرورآفرین ملی آغاز گردید و در ادامه به پاس تجلیل از آتش نشانان شهید حادثه پلاسکو، شعری با همین مضمون از استاد نخجوانی مسئول انجمن ادبی مکتب شهریار اجرا گردید و همزمان با پخش کلیپی از جانبازی و رشادت های اتش نشانان غیور، هدایایی نیز از طرف انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار به پاس تلاش دلیرانه این عزیزان اعطا شد.

یاسمن شکری، دبیر برگزاری این جشنواره ضمن خیر مقدم به حاضرین، متنی با عنوان “میراث حسین (ع)” را قرائت نموده و در خصوص نحوه برگزاری این برنامه و تعداد آثار وارده توضیحاتی ارائه کرد.

علی پناه، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار دقایقی در راستای اهمیت و ارزش های برگزاری مراسمی از این دست اشاره داشت و در ادامه مرتضی صارمی مشاور فرماندار شهرستان شهریار در جایگاه قرار گرفت و ضمن تشکر از متولیان برگزاری این جشنواره، ورود انجمن ها به برگزاری مسابقات فرهنگی بویژه آئینی را برای جامعه مثمر ثمر خواند.

مراسم رونمایی از دو اثر برگزیده  از مرتضی ساعدی با عنوان “شخصیت وابسته” و همچنین “آشیانه در مه” از سرکار خانم مریم دولت آبادی از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره بود به با حضور مسئولین و صاحبنظران این حوزه برگزار گردید.

شایان ذکر است که در بخش پایانی مراسم با اعطای لوح و هدایا، از برترین ها و هیئت داوران و اجرایی این آئین تقدیر بعمل آمد.

در حاشیه این مراسم گفتگوی کوتاهی داشتیم با اشرف السادات سادات مسئول انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار که گفت: آئین اختتامیه مسابقه کتاب و کتابخوانی و داستان نویسی در ایام محرم بر اساس کتاب “حسین وارث آدم” اثر دکتر شریعتی بود که در دو رده سنی کودک و نوجوان و جوان و بزرگسال  برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: با اینکه تبلیغات گسترده ای در این زمینه انجام نشده بود، بیش از یکصد اثر از استان ها و شهرستان های مختلف بویژه اهواز، تهران، بهارستان، ملارد و شهریار به دفتر دبیر خانه رسید.

مسئول انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار تصریح کرد: از میان آثار رسیده ۲۰ اثر مربوط به برداشت کتاب بود که بیشتر آن ها کپی کتاب بوده و بقیه آثار در زمینه دل نوشته، داستان و خاطره بوده است.

مسئول ادبیات داستانی بسیج هنرمندان استان تهران با اشاره به اینکه میراث حسین (ع) مختص ماه یا سال خاصی نیست، یکی از اهداف برگزاری این جشنواره را احیاء اهداف قیام امام حسین(ع) اعلام کرد و گفت: به منظور گرامیداشت سی و هشتمین سالروز انقلاب اسلامی بر علیه ظلم و ستم و نابرابری، آیین اختتامیه را در بهمن ماه برگزار کردیم

سادات در بخش دیگری متذکر شد: داوری و نظارت بر نحوه انتخاب برترین های این مسابقه فرهنگی بر عهده سرکار خانم عارفه رویین از استان البرز و عباس عابد ساوجی از شهریار بود که این عزیزان قبول زحمت نموده و با نظرات کارشناسی خود، آثار برتر را معرفی نمودند.

مسئول انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار در پایان ضمن تقدیر از حضور مدعوین و علاقمندان در مراسم گفت: جا دارد تشکر ویژه ای داشته باشم از مهندس خورشیدی فر شهردار منطقه ۲ شهرداری شهریار (کهنز)، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شهریار، مدیریت فرهنگسرای استاد شهریار و همچنین انجمن ادبیات داستانی بسیج هنرمندان استان تهران که به عنوان حامیان برگزاری این مراسم زحمات زیادی متقبل شدند.

یک نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود