جدید ترین اخبار
شهردار باغستان

بارالها؛ عاقبت شورای دوره پنجم شهر باغستان را ختم به خیر بگردان…!

افروز نیوز- (پرویز امینی) شوراهای اسلامی دوره پنجم شهر و روستا رسما فعالیت خود را از امروز آغاز کردند و این در حال بود که تحلیف شوراهای شهر و انتخاب ترکیب هیئت رئیسه آنها از ساعات ابتدایی امروز کلید خورد و اعضای جدید بلافاصله پس از تحلیف در اولین جلسه رسمی حضور یافتند تا نسبت به ابقا یا انتخاب سرپرست شهرداری تصمیم گیری کنند.

مجموعه شورای شهرهای غرب استان تهران نیز به همین منوال سپری شد و حتی تکلیف شهرداران در اکثر شهرهای این منطقه روشن شد. یعنی شوراهای جدید در اولین جلسه رسمی خود علاوه بر انتخاب سرپرست، صورتجلسه انتخاب شهردار را هم تانظیم و به تصویب رساندند تا امور جاری شهر سرعت بیشتری به خود بگیرد که البته خروجی جلسات شوراها حکایت از آن دارد که در تمامی شهرهای مذکور ادامه کار مدیریت شهری در حال حاضر با سرپرستی انجام خواهد شد.

اما در شهر باغستان وضعیت به گونه ای دیگر رقم خورد و سه تن از اعضای شورای جدید این شهر به جای آنکه بلافاصله پس از مراسم تحلیف و انتخاب ترکیب هیئت رئیسه در اولین جلسه شورای شهر حضور یافته و در خصوص تعیین تکلیف مدیریت شهری تصمیم گیری کنند، ناگهان غیبشان زده و در جلسه مذکور حضور نیافتند!

سرانجام و پس از ساعتها غیبت، با پادرمیانی برخی معتمدین و درایت ریاست جدید شورای شهر باغستان موضوع ختم به خیر گردید و مجددا جلسه دیگری به همین منظور برای ساعت ۸ امشب برنامه ریزی شد تا شهر از بلاتکلیفی خارج شده و وضعیت کرسی شهردار مشخص شود. اما تا لحظه درج این خبر هنوز سه تن از حضرات در جلسه حضور نیافته اند و کماکان طفره می روند. گویا ایشان در اولین روز کاری خود فراموش کرده اند که خادم مردم هستند و برای اینکه امور شهر را به سرانجام برسانند از ولی نعمتان خود رای گرفته اند.

ذکر این نکته ضرورت دارد؛ ظاهرا با توجه به غیبت معنی دار این سه عضو شورا آنهم در اولین جلسه شورای شهر، باید چهار سال حاشیه و کشمکش کودکانه در شورای شهر باغستان را نظاره گر باشیم.

امید است مسئولین ارشد شهرستان ضمن برخورد قانونی با هنجارشکنان، تدابیری بیاندیشند تا شاهد بداخلاقی های این چنینی در مجموعه شوراهای این دوره نباشیم و اعضای این مجموعه مردم نهاد هر روز به بهانه های مختلف حضور در جلسات شورا را تحریم نکنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود