جدید ترین اخبار
اصلااح طلبان

بحران در اردوگاه اصلاح طلبان شهریار…!

افروز نیوز- اردوگاه اصلاح طلبان حوزه انتخابیه شهریار و قدس و ملارد روزهای سختی را می گذراند. انتخابات مجلس دهم در این حوزه، اصلاح طلبان را به انشقاق و دو دستگی کشاند و دوستان سابق را به منتقدان و مخالفان امروز تبدیل کرد.

اصلاح طلبانی که در طول چند سال گذشته متحد و همراه نشان می دادند و سعی می کردند همچون ارکستر همنوایی باشند که یکصدا دارند، اما انتخابات مجلس که باید زمینه همکاری بیشتر آنها را فراهم می کرد، زمینه ساز دو دستگی و انشقاق میان ایشان شد.

این دو دستگی و اختلاف نظر تا جایی رسیده که بخشی از اصلاح طلبان که حامیان مهندس محمودی شاه نشین و همچنین اطرافیان احمد محمود رباطی و محمد علی کوزه گر هستند، جلسات خود را در خانه کارگر برگزار می کنند و بخش دیگری که بیشتر آنها از اعضای انجمن های اسلامی معلمان و حزب اتحاد ملت و برخی اصلاح طلبان مستقل هستند، کماکان در همان حسینیه  منزل ایاز تندرو تجمع می کنند.

شایان ذکر است که حرارت این اختلافات تا تهران و شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هم رسیده است و جلسات مداومی برای حل بحران میان دو گروه برگزار می شود. این در حالیست که اختلاف نظر میان اصلاح طلبان منطقه شهریار و قدس و ملارد زمانی به اوج خود می رسد که در سراسر کشور آوای همنوایی و پیروزی اصلاح طلبان به گوش می رسد .

پیرامون علت این بحران در اردوگاه اصلاح طلبان، مباحث و تفاسیر متعددی بیان می شود ولی شنیده ها حاکی از آن است که این اختلاف نظر از زمانی خود را نشان داد که بخشی از اصلاح طلبان به مهندس محمودی گرایش یافتند و بخش دیگری وی را نپذیرفته اند. مدافعان شاه نشین، وی را برگزیده اصلاح طلبان می دانند و مخالفین، جلسه رای گیری را زیر سوال می برند و آنرا غیر دموکراتیک می دانند. حتی گفته می شود که در آینده ای نزدیک، بخش منتقد می خواهند با امضای بیانیه ای محمودی را غیر اصلاح طلب بدانند .

به نظر می رسد آنچه موجب اصلی این اختلافات است، وجود بزرگانی است که نه توان کناره گیری دارند و نه می توانند مدیریت درستی داشته باشند. برزگانی که همواره می خواهند صدرنشین باشند، ولی حاضر به مسئولیت پذیری هم نیستند. همین بزرگان اصلاح طلب به جای آنکه وحدت بخش نیروهای اصلاح طلب باشند، موجب نابسامانی شرایط آنها شده اند و زمینه انشعاب نیروهای جوان تر را فراهم کرده اند. گویی نیروهای جوان تر اصلاح طلب،  دیگر  حاضر به اطاعت کورکورانه نیستند .

۷ نظر

 1. دقیقا همینطور است
  این بحران ها را اشخاصی مثل آقایان…به وجود آوردند

 2. بنده آقای مهندس الویری را مسئول تمام این بحران ها میدانم.
  ایشان بدون هیچ گونه بررسی و کاملا کورکورانه و با هماهنگی قبلی تن به پذیرش آقای محمودی دادند.

 3. بنده شخصا در جلسه ای که اخیرا در هتل شهر قدس برگزار شد از مهندس محمودی پرسیدم که نظرتان در مورد جریان اصلاحات در کشور چیست و آیا در خودتان قدرت حمایت از این جریان را می بینید؟ ایشان فرموردند بنده اصلاح طلبی که شما فکر می کنید نیستم من مستقل هستم و مستقل هم خواهم ماند.
  تا جایی هم که امکان داشته باشد به هر دو جریان کمک خواهم کرد.

 4. برخی اطرافیان محمودی اخراجی های ادارات و شوراهای شهر و روستا و ورشکسته ها و بدهکاران اقتصادی و سیاسی هستند. بسیاری از بساز بفروش هایی که دنبال پروژه های میلیاردی هستند نیز ایشان را حمایت می کنند.

 5. مدیریت افروز نیوز:
  با سلام و عرض ادب خدمت کاریران گرامی
  از آنجا که نظر و دیدگاه برخی از کاربران که اتفاقا مطالب پر مغز و حساب شده ای هم در آنها یافت می شود، متاسفانه اشاره به نام و عناوین برخی افراد شده باست که از بارگذاری آنها روی این ستون معذور هستسم. لذا استداعا دارم همان مطالب را در قالبی بدون استفاده از برخی الفاظ ارسال فرمایید تا اتفاقا نظرات کارشناسی شما عزیزان را جهت تنویر افکار عمومی استفاده نماییم.

 6. اکثریت اصلاح طلبان از جناب آقای محمودی حمایت میکنند فقط اقلیتی از فرهنگیان ساز مخالف میزنند، در ضمن شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان تهران هم از جناب آقای محمودی حمایت میکند، متاسفانه این اقلیت نه نظر اکثریت اصلاح طلبان منطقه رو قبول دارند نه نظر شورای سیاستگذاری مرکز و فقط ادعای اصلاح طلبی و کار تشکیلاتی دارند اما قواعد ابتدایی کار تشکیلاتی رو بلد نیستند.

 7. خیلی این دیدگاه بچه گانه است ، اصلاح طلبان اگر میخواستند خودشونو به پولو مقام بفروشن الان وضعیتشون اینطور نبود، صداقت و اصلاح طلبی امثال موسوی، محمدی، اکبری برای تمامی اصلاح طلبان ثابت شده است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود