جدید ترین اخبار
003

برگزاری نشست منطقه ای اقتصاد مقاومتی شهرستان های جنوب غرب استان تهران در شهریار

افروز نیوز- با حضور مهندس نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، فرمانداران و مسئولان شهرستان های جنوب غرب استان تهران در شهرستان شهریار برگزار شد.001

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ این نشست با حضور مهندس نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار، امیرالله حقیقی فرماندار شهرستان اسلامشهر، سلیمان پور فرماندار شهرستان بهارستان، دکتر ضرغام فرماندار شهرستان قدس، خطیبی فرماندار شهرستان ملارد، مدیران کل دستگاه ها، بخشداران، شهرداران و روسای ادارات و دستگاه ها در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

رویکردهای سیاسی در جداسازی اقتصاد مقاومتی از برجام، مناسب نیست

دکتر ناجی فرماندار شهرستان شهریار گفت:رویکردهای سیاسی در اقتصاد مقاومتی و جداسازی اقتصاد مقاومتی از برجام و قرار دادن هرکدام از این ها در فاز جداگانه مناسب نیست.

001

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار؛ دکتر ناجی فرماندار شهرستان شهریار با ذکر این جمله افزود: قطعا گشایش هایی که در سایه برجام اتفاق می افتد انتظار امیدواری در حوزه تولید را هم شکل می دهد و در نهایت سبب کمک به اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

فرماندار شهرستان شهریار افزود: کسانی که احیانا با مواضع سیاسی برجام را می کوبند و انتظار تحول جدی در اقتصاد مقاومتی را دارند متوجه پیوند این دو بخش باشند.

دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار در این نشست ضمن تشریح وضعیت موجود شهرستان شهریار در حوزه های مختلف بر تلاش جهت رفع معضلات و مشکلات این شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

وی کشاورزی را مهمترین بخش در شهرستان شهریار دانست و توجه ویژه به بخش تولید، تبدیل محصولات کشاورزی و نگهداری از این محصولات را که مورد نیاز باغداران و کشاورزان منطقه است از اولویت های این بخش برشمرد.

دکتر ناجی موقعیت جغرافیایی و دسترسی به فرودگاه های مهم پایتخت و استان البرز را از قابلیت های شهرستان شهریار دانست که می تواند در جذب سرمایه گذاری و توجه بیشتر به بخش تولید در نظر گرفت.

فرماندار شهرستان شهریار در بخش دیگری از گزارش خود بر نگاه ویژه در پیگیری تخصیص اعتبارات سفر رئیس محترم جمهور به شهرستان شهریار تاکید کرد.

دکتر ناجی بر ضرورت تعریض جاده های ارتباطی چیتگر و محور میدان نماز به اتوبان تهران ساوه تاکید کرد و همچنین رفع گره ترافیکی ورودی شهرستان شهریار را از دیگر مسایل مهم در حوزه حمل و نقل و ترافیک عنوان کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار که در نشست منطقه ای اقتصاد مقاومتی شهرستان های جنوب غرب استان تهران سخن می گفت؛ در حوزه آب و فاضلاب به کمبود مخازن آب و فاضلاب شهری و روستایی، فرسودگی شبکه های آبرسانی، تهدیدات ناشی از آلودگی سفره های آب زیرزمینی و لزوم توجه به تزریق این سفره ها اشاره کرد.

فرماندار شهرستان شهریار آموزش و پرورش شهرستان شهریار را از حیث تعداد دانش آموزان تحت پوشش خود که بالغ بر ۱۳۰ هزار دانش آموز را شامل می شود در رتبه نخست کشوری دانست و بر لزوم توجه جدی به این حوزه به سبب نیاز به ساخت مدارس جدید و تخریب و بازسازی تعداد زیادی از مدارس تاکید کرد.

دکتر ناجی ارتقای جایگاه فرمانداری شهرستان شهریار به فرمانداری ویژه را به سبب مرکزیت این شهرستان در غرب استان تهران و گستردگی امور لازم دانست.

فرماندار شهرستان شهریار در بخش دیگری از سخنان خود به مهمترین فعالیت های صورت گرفته در حوزه های مختلف در دولت تدبیر و امید در شهرستان شهریار اشاره کرد.

توجه جدی به توسعه بخش آموزش با اجرای ۳۳ پروژه در ۳ سال گذشته در برابر اجرای ۳۶ پروژه در ۱۳ سال قبل از آن، پیشرفت ساخت بیمارستان امام خمینی(ره) با احداث ۱۵ هزار مترمربع بعد از سفر رئیس محترم جمهور (کمتر از یک سال) در برابر  احداث  ۱۲ هزار مترمربع در ۲۵ سال قبل از آن، کشت گلخانه ای حدود ۱۰۰ هکتار از سال ۹۲ تاکنون در برابر ۳۴ هکتار تا قبل از سال ۹۲، آبیاری تحت فشار تا سال ۹۲ حدود ۱۰۰۰ هکتار در برابر ۱۸۴۰ هکتار از سال ۹۲ تاکنون و تکمیل ۱۸۹۵ واحد مسکن مهر تا سال ۱۳۹۲،در برابر تکمیل و تحویل حدود  ۱۳ هزار واحد  مسکن مهر از سال ۹۲ تاکنون؛ ازجمله فعالیت های مهم دولت تدبیر و امید در سطح شهرستان شهریار است که گزارش کاملی از آن توسط دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار ارائه شد.

ناجی فرماندار شهریار با اشاره به تشکیل سه جلسه ویژه اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان شهریار، از برگزاری ۷ جلسه ویژه با ۳۲ واحد تولیدی برای جذب ۴۷۰ میلیارد ریال اعتبار خبر داد.

فرماندار شهرستان شهریار بر اصلاح قوانین و آئین نامه ها تاکید کرد و اظهار داشت: ساختار مدیریتی باید به نفع اقتصاد مقاومتی تغییر یابد تا پروسه یک فعالیت تولیدی در این حوزه بهبود یابد و باید برخی اختیارات به شهرستان ها تفویض شود.

بنا بر این گزارش در این نشست مهندس ترکی نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح استان تهران در دولت تدبیر و امید، فعالیت ها و اقدامات انجام شده را قابل قبول دانست و اظهار امیدواری کرد تا با توجه جدی به اقتصاد مقاومتی بتوانیم در مسیر رشد و توسعه پایدار استان حرکت کنیم.

004

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات استان تهران در راستای اقتصاد مقاومتی و برنامه ها و پروژه های ارائه شده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  توسط دستگاه های اجرایی استان پرداخت و گفت: تا کنون   ۱۹ دستگاه در قالب ۱۲ برنامه  و ۵۶ طرح مصوب ستاد،  ۱۹۶پروژه ارائه نموده اند.

مهندس ترکی با ارائه آمار تفصیلی در خصوص پروژه ها و طرح های شهرستان های جنوب غرب استان تهران به پروژه های مهم شهرستان ها اشاره کرد و احداث بزرگترین واحد تولیدی محصولات گلخانه ای مدرن شیشه ای یکپارچه استان در زمینی به مساحتت ۸ هکتار با پیش بینی اشتغال ۵۰ نفر مستقیم و ۱۳۰ نفر اشتغال غیرمستقیم را یکی از پروژه های مهم در شهرستان بهارستان دانست.

وی در شهرستان ملارد نیز به پروژه خاص احداث پارک علم و فناوری سلامت ملارد (توسعه اقتصاد دانش بنیان) اشاره کرد و شرایط این پروژه خاص را در نظر گرفتن زمین ۵۰ هکتاری در شهرستان و ارائه مدارک، ۱۲۵ واحد فناور در پنج سال نخست، ۸۰% زمینه های فعالیت پارک در حوزه های داروئی و سیستم های نوین داروسازی (نانوداروها، داروهای رادیواکتیو و رادیو دارو، تولید گیاهان دارویی)، تجهیزات (ارتوپدی، تولید بافت، تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی، بررسی ایمنی واکسن ها و فرآیندهای بیولوژیک) و ۲۰ % سایر حوزه ها عنوان کرد.

مهندس ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به تشریح اقدامات ویژه در شهرستان شهریار پرداخت و اطلاع رسانی ابلاغ تسهیلات کم بهره جهت خروج واحدهای صنعتی از بحران به ۲۸۵ واحد فعال در شهرستان، معرفی ۲۸ واحد تولیدی صنعتی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام یا دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیک به مراجع مربوطه و در دستورکار قرار گرفتن ایجاد شهرک صنفی در زمینی به وسعت ۲۴ هکتار برای انتقال صنوف مزاحم شهر  را ازجمله این اقدامات دانست.

در این نشست مهندس ترکی به پروژه های خاص دستگاه های اجرایی استان اشاره کرد که در ادامه ذکر شده است:

جهاد کشاورزی

احداث پایانه صادراتی گل و گیاه احداث پایانه صادراتی سبزی و صیفی جات احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی.

اداره کل صنعت، معدن و تجارت

ساماندهی ۱۷۰۰۰ واحد صنعتی استان (۳۵۰۰ واحد در فاز اول) تکمیل ۱۶۱ طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در سال ۹۵ رونق تولید و تعیین تکلیف ۸۲۰ واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال نمودن آنها.

شرکت شهرک­های صنعتی

ساماندهی و توسعه شرکت های بازرگانی صادراتی (مدیریت صادرات) تهران آموزش ۱۰۵۰۰ نفر از شاغلین واحدهای صنعتی توسعه خوشه پلاستیک استان   توسعه شبکه­های کاری بین صنایع کوچک، متوسط و بزرگ از طریقمدل پیمانکاری فرعی احداث، ایجاد و تکمیل زیرساخت­های شهرک­های صنعتی استان با استفاده از روش­های نوین و مشارکت بخش خصوصی.

اتاق اصناف تهران

تاسیس شرکت مدیریت صادرات تخصصی اصناف نوین و شفاف­سازی نظام توزیع از طریق توسعه فروشگاه­های زنجیره­ای و بزرگ  ایجاد خوشه­های کسب وکار تجمیع بخشی از واحدهای خدمات فنی تهران ذیل برند واحد و فعالیت تحت فرانچایز طراحی، ایجاد و راهبری کلینیک­های بهبود اصناف شناسایی و اصلاح عوامل زاید در کل فرایند تامین تا توزیع.

اداره کل راه و شهرسازی

بهسازی و روکش آسفالت محورهای شریانی با استفاده از بتن به جای قیر با هدف بالا بردن کیفیت ساخت راه­ها،کاهش هزینه­های اجرایی و کمک به تولید سیمان.

اداره کل استاندارد

استقرار نظام استاندارد زنجیره غذا از مزرعه تا مصرف نهایی در محورهای ایمنی، اصالت، کیفیت در محصولات غذایی استقرار نظام استانداردسازی خودرو در حوزه های آزمون قطعات حساس، آزمون جاده ای و تجهیزات خطوط معاینه فنی از طریق ظرفیت سازی بخش غیر دولتی کاهش مصرف انرژی در لوازم خانگی (الکتریکی و هیدروکربنی) گسترش پوشش استاندارد به صورت غیر اجباری از طریق استقرار نظام جامع خود اظهاری و خود کنترلی سه گروه کالاهای دارای اولویت استاندارد سازی خدمات و محصولات در ۵۰۰ واحد تولیدی با استفاده از شرکت­های بازرسی تحت پوشش تجهیز و راه­اندازی ۱۰ آزمایشگاه کنترل کیفی کالا.

شرکت آب منطقه ای تهران

نصب کنتور هوشمند بر روی چاه­ها (نصب ۳۸۳۱ کنتور حجمی برای چاه مجاز و نصب ۳۸۳۱ کنتور فهام برایچاه مجاز کشاورزی) پر و مسلوب­المنفعه نمودن ۲۴۰۰۰ حلقه چاه­ غیرمجاز علاج بخشی و مهار آب نشتی سد لار ساماندهی آب­های سطحی جنوب تهران (احداث تصفیه­خانه آب­های سطحی صالح آباد، سرخه­حصار و خطوط انتقال و تاسیسات طرح احداث خط دوم انتقال پساب تصفیه­خانه جنوب تهران به دشت­های ورامین پاکدشت و شهرری تکمیل فاز اول تصفیه­خانه ششم و فاز دوم تصفیه­خانه ششم اجرای سد نم رود.

شرکت آب و فاضلاب استان

تکمیل و بهره برداری از مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهرهای پردیس، پرند، پیشوا، شهریار و میگون تکمیل و بهره برداری کامل از تاسیساتفاضلاب شهرهای لواسان، قدس، اسلامشهر، تهران، ملارد، قرچک، ورامین، رودهن-بومهن و رباط کریم واگذاری تصفیه خانه فاضلاب پرند به روش بیع متقابل به بخش خصوصی واگذاری تصفیه خانه فاضلاب لویزان تهران به روش بیع متقابل به بخش خصوصی (شهرداری منطقه۴) تدوین و پیاده سازی برنامه جامع بهره وری آب تهران.

شرکت آب و فاضلاب روستایی

تأمین و تجهیز تأسیسات آب با دستگاه های هوشمند تجهیز تآسیسات تأمین و توزیع آب با سیستم های کنترلی مهندسی مجدد تأسیسات تأمین و توزیع آب شرب روستاهای استان تأمین آب بهداشتی سالم در سطح روستاهای استان جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

توسعه کارگاه های بزرگ صنایع دستی شهری توسعه مؤسسات صادرات صنایع دستی توسعه کمی و کیفی کارگاه­های تولید صنایع دستی روستایی گسترش و توسعه فضاهای بازاری صنایع دستی.

شرکت توزیع نیروی برق استان

کاهش تلفات شبکه توزیع برق استان تهران توسعه انرژی های تجدید پذیر و تولیدات پراکنده در شبکه توزیع برق استان هوشمندسازی شبکه با نصب کنتور هوشمند برای مشترکین توزیع برق استان اجرای ۵ پروژه تزریق توان و فروش برق به شبکه (از جمله نیروگاه پرند- نیروگاه خورشیدی حرم امام و نیروگاه چرمشهر)

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

کاهش تلفات شبکه توزیع تهران بزرگ هوشمند سازی شبکه با نصب کنتور هوشمند جهت مشترکان توزیع برق تهران بزرگ اتوماسیون هزار دستگاه کلید فشار متوسط و مانیتورینگ ۱۲۰۰ دستگاه فیدر فشار متوسط در راستای کاهش خاموشی­ها نصب سیستم­های خورشیدی به میزان ۱۷۵۵ کیلووات.

شرکت برق منطقه ای

کاهش تلفات شبکه انتقال و فوق توزیع از طریق شناسایی خطوط با تلفات بالای ۳درصد انتقال و تکمیل نصب کنتور در تمامی مبادی ورودی و خروجی، خطوط انتقال و خطوط فوق توزیع احداث و بهره برداری از ۵۰ مگا وات تولید پراکنده در سطح استان

اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان

جذب ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی تا پایان سال ۹۵ در استان تهران بهبود محیط کسب و کار در استان تهران استقرار خزانه داری الکترونیکی مولد سازی و مدیریت دارایی های دولت

سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران

پیاده­سازی نرم­افزار طرح جامع مالیاتی پیاده­سازی مالیات بر ارزش افزوده

تعاون روستایی استان تهران

ایجاد ۱۳ تشکل بهره برداران آب و زمین و بسته­بندی محصولات کشاورزی

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

تشکیل اتحادیه­های تعاونی بسط و توسعه تعاونی های دانش بنیان و تامین نیاز مصرف کنندگان توسعه مراکز جوار کارگاهی/ بین کارگاهی

اداره کل آموزش فنی و حرفه­ای استان

آموزش های بخش دولتی، مشاغل خانگی و بازار محور ارائه آموزش های لازم به بخش خصوصی (اصناف و اتحادیه­ها) ارائه بسته های مهارتی به بنگاه های اقتصادی

اداره کل دامپزشکی:

بهبود ارتقاء سطح نظارت­های حاکمیتی بر مراکز درمانگاهی و آزمایشگاه­های بخش خصوصی

اداره کل راه­آهن

احداث خطوط ریلی حومه­ای:

مطالعه طرح در حال عقد قرار داد مسیر تهران- پرند به صورت EPC مطالعه طرح در حال عقد قرار داد مسیر چهارخطه تهران- اسلامشهر به صورت EPC مطالعه اتصال شهرستان شهریار طراحی ترمینال خطوط حومه­ای توسط مشاور

طراحی برنامه پیگیری توقف واگن­های ci5 و اروپایی جهت جلوگیری از توقف بیش از حد بررسی احداث پایانه­های قرچک- پیشوا- ورامین- ری به صورت EPC

معاونت امنیتی انتظامی استانداری

مبارزه با قاچاق در سطح عرضه (کالاهای دخانی، تلفن همراه، پوشاک، طلا و جواهر و کالاهای سلامت محور) مبارزه با قاچاق کالاهای ممنوعه (مشروبات الکلی- تجهیزات ماهواره – تجهیزات سلاح و اقلام فرهنگی غیرمجاز) با برگزاری کارگاه های آموزشی و طرح های عملیاتی.

یک نظر

  1. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما
    دیدن کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود