جدید ترین اخبار
اسدالله فرجی نوری

به بهانه بدرقه غریبانه پدر دو شهید/ سکوت خبری درگذشت پدر شهیدان فرجی نوری

افروز نیوز- (پرویز امینی) دو روز پیش و از طریق یکی از دوستان ارزشی شهرستان در جریان درگذشت شادروان اسدالله فرجی نوری پدر گرامی شهیدان یدالله و محمدرضا فرجی نوری از سعیدآباد شهریار قرار گرفتم و اینکه متاسفانه مراسم تشییع و بزرگداشت این مرد غیور، در شان آن بزرگوار برگزار نشد.

آنچنان همه در هیاهوی ثبت نام و حواشی پسا ثبت نام انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی قرار داشتند که درگذشت پدری ایثارگر اینگونه به فراموشی سپرده می شود. پدر که در همان روزهای آغاز جنگ تحمیلی به مقابله با دشمن بعثی می شتابد و در ادامه فرزندان خود را یکی پس از دیگری تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع از ناموس این مرز و بوم می کند و اما چه زود این ایثارگری های خانواده معظم شهدا را به فراموشی سپردیم و در این دنیای پر زرق و برق غوطه ور شدیم و غافل از اینکه تمام آسایش و آرامش امروز را مدیون دلاوری های شهیدانی از نسل “فرجی نوری” ها هستیم و بس.

ما را چه شده است که از ذخیره ها و داشته های ۸ سال دفاع مقدس اینگونه غافل می شویم؟ بر ما چه گذشته است که برای کوچکترین تغییر و تحول و جابجایی در منطقه، تمام شهر را غرق در بنرهای ریز و درشت می کنیم، اما مراسم درگذشت ابوالشهیدی که دو فرزند و پاره تن خود را بر طبق اخلاص گذارده تا عزت و شرف این مملکت حفظ شود، اینگونه در غربت برگزار می شود؟ نقش بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، بنیاد شهید، ستاد یادواره شهدای شهرستان و یا هر نهاد و سازمان متولی در این اطلاع رسانی چه بوده است؟

در طول سالهای پس از جنگ تحمیلی، مرسوم بوده است که در اخبار مربوط شبکه های رسانه ملی، خبر مربوط به درگذشت والدین شهیدان گرانقدر اطلاع رسانی شده و در طی روز بارها این خبر اندوه بار زیرنویس می شود تا عموم مردم در جریان آسمانی شدن ابوالشهید یا ام الشهید قرار گرفته و با شرکت در مراسم یادبود ایشان، شاید بتوانند در این دنیا دین خود را به خانواده معظم شهدا ادا کنند. اما در این شهرستان، پدر بزرگوار شهیدان فرجی نوری از دنیا چشم فرو می بندد و سکوت خبری کامل…!!!

خبر فوق بهانه ای شد تا گفتگوی اسدالله فرجی نوری پدر شهیدان گرانقدر یدالله و محمد رضا فرجی نوری با باشگاه خبری فارس (توانا) که پند سال پیش روی این پایگاه قرار گرفت را باز نشر نماییم و به یاد داشته باشیم که این عزیزان چگونه برای حفظ ارزش های این نظام الهی از فرزندان دلبند خود دل کندند.

متن گفتگو بدین شرح است:

“اسدالله فرجی نوری پدر دو شهید دفاع مقدس در گفت‌وگو با باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: با شروع جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹برای حضور در جبهه اعلام آمادگی کردم و پس ازمدت کوتاهی اعزام شدم.

وی گفت: چون ۳ فرزند پسر داشتم،‌ می‌توانستم بیشتر در منطقه بمانم ولی پس از مدتی فرزند بزرگم یدالله که ۱۷سال داشت، به جبهه اعزام شد و من از منطقه بازگشتم.

وی در ادامه با بیان اینکه نخستین فرزندم، یدالله با فرمان امام خمینی (ره) که فرمودند «جبهه‌ها نباید خالی باشد» در جبهه حضور یافت، گفت: او با ۱۴ ماه حضور خود در عملیات خیبر در سال ۱۳۶۲ به شهادت رسید؛ شهادت او و وصیتنامه‌اش سرآغاز راهی نو در زندگی ما بود؛ چرا که او خطاب به برادرانش تأکید کرده بود «برادران! سلاح مرا زمین نگذارید» و چه زیبا دیگر برادرانش «محمدرضا و علی» به وصیت او را جامه عمل پوشیدند.

پدر شهید با بیان اینکه فرزند دومش، محمدرضا ۱۴ساله بود که به جبهه اعزام شد، افزود: او پس از ثبت نام در بسیج محله (سعید آباد شهریار) برای اعزام زود هنگام، شنا‌سنامه‌اش را دستکاری کرد تا بتواند به وصیت برادرش جامه عمل بپوشاند و با اسرار فراوان موفق به گرفتن رضایت‌نامه شد.

وی ادامه داد: محمدرضا برای رفتن به جبهه لباس‌های یدالله را از مادرش گرفت؛ او می‌خواست با لباس های برادر شهیدش به جبهه‌ برود.

این پدر شهید بیان داشت: لباس‌های یدالله برای محمدرضا بزرگ بود به خاطر همین خودش آن‌ها را کوتاه کرد و با همین لباس‌ها به دیدار برادر شهیدش رفت.

فرجی گفت: ۴ ماه بیشتر طول نکشید که محمدرضا هم در منطقه ماهوت در عملیات بیت‌المقدس ۲ به شهادت رسید و پیکرش را پس از هفت سال به خانه آوردند.

وی در خصوص فرزند سومش،‌ علی هم گفت: علی چون سنش برای حضور در جبهه کم بود، در وزارت کار مشغول به کار شد که در حین مأموریت کاریش، تصادف کرد و به دیار باقی شتافت.

فرزندانم گوی سبقت را از من ربودند

فرجی نوری از خاطرات خود از دوران دفاع مقدس اظهار داشت: چقدر لذت‌بخش بود وقتی برای ثبت نام به مراکز بسیج می‌رفتم و فرزندان خود را می‌دیدم که زودتر از من برای ثبت نام مراجعه کردند و تنها نیازمند رضایت نامه من بودند؛ دست آخر هم همه‌شان با اسرار و گریه‌های فراوان رضایت‌نامه‌شان را گرفتند و مایه افتخار و خوشحالی است که گوی سبقت را از من ربودند.

این پدر شهید خاطرنشان ‌کرد: ما با نگاه به این رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌ها در راه وطن و انقلاب اسلامی قدر نظام ولایی و سرمایه‌گذاری‌های عظیم مادی و معنوی را بدانیم.”

یک نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود