جدید ترین اخبار
بیلبوردهای شهریار

بیلبوردهایی که به بهانه کار فرهنگی اجاره داده می شوند!

افروز نیوز- قریب به ۲۰۰ سازه بیلبورد در شهر شهریار نصب شده است و بخشی از آنها بصورت انحصاری در اختیار یک شرکت تبلیغاتی قرار دارد و شرکت مذکور نیز طبق قرارداد منعقده موظف است در ازای اجاره بهای دریافتی از مشتریان، ماهیانه مبلغی را به حساب شهرداری واریز کند و این یعنی یک نوع درآمدزایی پایدار برای شهرداری شهریار که در سالهای نه چندان دور با چند بیلبورد شروع شده و تا به امروز روند رو به رشدی داشته است. اما بخش دیگری که در اختیار خود شهرداری شهریار قرار دارد و شهرداری از آنها برای امر اطلاع رسانی در مناسبت های مختلف استفاده می کند، امروز چالش برانگیز شده و نیاز به ساماندهی دارد.

با تحقیقات میدانی صورت گرفته در هفته گذشته به این نتیجه رسیدیم که برخی از همین بیلبوردها در اختیار شهرداری نیستند و حتی آنها هم جنبه تبلیغاتی پیدا کرده و درآمد ماهیانه دارند اما اینبار نه برای شهرداری…!!!

پس این سازه ها در اختیار کیست؟ از گوشه و کنار شنیدیم برخی دستگاهها، سازمان ها و نهادهای مختلف به شهرداری شهریار مراجعه نموده و این سازه ها را در راستای انجام امور صرفا فرهنگی از شهرداری و البته آنهم رایگان در اختیار گرفته اند. اما امروز شاهد هستیم که به جای انجام کار فرهنگی، بیلبوردها را در قبال دریافت اجاره بها به تبلیغات صنفی بخش خصوصی اختصاص داده و برای مجموعه خود کسب درآمد می کنند!

یعنی دستگاه مذکور به جای آنکه امور فرهنگی مد نظر و مورد توافق خود با شهرداری را بر روی این بیلبوردها نصب نماید، آنرا در قبال دریافت اجاره به بخش خصوصی واگذار کرده است و این یعنی دور زدن شهرداری!!!

حال جای سوال اینجاست که اگر قرار است به این بیلبوردها نگاه اقتصادی داشته باشیم و درآمدزایی داشته باشند، پس چرا خود شهرداری راسا به اجاره آنها اقدام نکند و  درآمد حاصله از آنها به عنوان مستمر و پایدار به حساب خود شهرداری واریز نگردد تا بتواند بخشی از هزینه های جاری این دستگاه خدمات رسان را پوشش دهد.

لذا از شهرداری انتظار می رود به این حوزه ورود کرده و ساماندهی بیلبوردهای سطح شهر را دستور کار خویش قرار دهد تکلیف نحوه استفاده از سازه های مذکور را روشن نماید. هر چند به خود این شیوه تبلیغات محیطی و استفاده از سازه بیلبورد  نیز نقد وارد است و با توجه به پیشرفت تکنیک های تبلیغاتی مدرن، انتظار می رود تا به جای استفاده از بیلبوردهای فلزی منصوب در معابر، از تلویزیون های پیشرفته شهری بهره گرفته شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود