جدید ترین اخبار
بیمارستان شهریار

بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی شهریار در انتظار وفای به عهد شورای شهر!!!

افروز نیوز- (پرویز امینی) امروز تلاش فراوانی در پروسه احداث بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی (ره) شهریار صورت می گیرد و پس از سپری شدن سه دهه مراسم گلنگ زنی، امروز برخی دلسوزان شهرستان دست به دست هم داده اند تا انشاا… در پایان سال ۹۶ این پروژه مهم به بهره برداری برسد. تلاش این عزیزان به حدی جدی بوده است که تعداد تخت های مصوب این بیمارستان از ۳۱۳ به ۴۱۲ ارتقاء یافت و خلاصه اینکه چیزی بسیار فراتر از حد انتظار قبلی ساخته و تجهیز خواهد شد.

پرویز امینی

اما امروز حال و روز این بیمارستان خوش نیست و کمی از مسئولین گله دارد و نیازمند توجه بیشتر مسئولین بویژه مدیران فراشهرستانی است که متاسفانه نه تنها قدمی برای آن برنمی دارند، بلکه گاها در کمال بی توجهی از کنار این پروژه مهم گذر هم می کنند. ظاهرا برای این عزیزان مسئول، پرداختن به موضوع گورخواب ها و حل مشکلات آنها بسیار مهم تر از پرداختن به حوزه سلامت است و پر بیراه نیست که به صراحت بگوییم: مسئولین فراشهرستانی موضوع گورخواب ها و ساماندهی تعدادی معتاد را به تکمیل تنها بیمارستان شهرستان شهریار ترجیح می دهند!

چند ماه پیش و در ادامه سناریوی غیر واقعی گورخوابهای نصیرآباد باغستان، برخی فرصت طلبان در صدد بهره برداری از این رخداد بودند که خوشبختانه با مدیریت مسئولین شهرستان، توطئه خنثی شد. دکتر نهاوندیان رئیس دفتر ریاست جمهوری با ورود به منطقه، مستقیم به گورستان نصیرآباد باغستان رفت و ضمن سرکشی و بازدید از محل، دستورات لازم برای رفق و فتق گورخوابها و معتادین را صادر کرده و مجددا به پایتخت بازگشت. اکنون که چند ماهی از آن ماجرا می گذرد، هفته گذشته نیز دکتر نهاوندیان برای دومین بار به منطقه آمد و این بار نیز اتفاقا برای همان رفق و فتق گورخوابها و معتادین!!!

دکتر نهاوندیان در این دو بازدید به عنوان نماینده دولت در منطقه حضور داشت و انتظار می رفت در کنار پرداختن به ساماندهی معتادین، مباحث کلان تر را دنبال کند که متاسفانه اینگونه نشد و سفر یکروزه وی به همان ساماندهی معتادین خلاصه گردید. در صورتیکه در سفر ریاست محترم جمهوری به شهرستان های غرب استان تهران مقرر شد تا اعتبارات لازم برای تکمیل بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار اختصاص و تزریق گردد که متاسفانه این مهم تا به امروز به تعویق افتاده و مشمول زمان می شود. لذا انتظار می رفت دکتر نهاوندیان در دو سفر یکروزه خود به غرب استان تهران، بازدیدی هم از این پروژه میکرد و پای صحبت و انتظارات مسئولین و متولیان آن می نشست تا شاید بتواند گره ای از تعلل در پرداخت اعتبارات اختصاص یافته باز کند که متاسفانه اینگونه نشد و این فرصت از دست رفت و ایشان به ساماندهی معتادین بسنده کرد.

علی ایحال؛ قریب به دو سال است که شروع مجدد احداث بیمارستان امام خمینی (ره) با ورود و پیگیری دکتر ناجی فرماندار شهرستان شهریار، جمعی از معتمدین منطقه آستین ها را بالا زده و گرد هم آمدند تا با تکمیل این پروژه برای خود باقیات و صالحات به یادگار بگذارند. بنابراین عزیزان متولی با تلاش شبانه روزی خود از هیچ کوششی دریغ نورزیده و امروز پیشرفت فیزیکی قابل توجهی را در این پروژه شاهد هستیم. بطوریکه طبق پیش بینی ها و در صورت تحقق وعده های بخش دولتی در تزریق اعتبارات مصوب و اختصاص یافته، قطعا در پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

photo_2017-04-14_10-57-57

شایان ذکر است؛ در ماه های گذشته و بویژه این اواخر با موجی از تماس و سوالات در خصوص دیوار آهنی نصب شده در ضلع شرقی این پروژه که درست در وسط و حد فاصل دو جاده قرار گرفته است، روبرو شدیم و شهروندان دلیل نصب چنین دیوار آهنی را آنهم در این موقعیت جویا شدند. دیواری که گویا نشان دهنده مرز و حد و حدود جغرافیایی بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار است. بدین ترتیب که با آغاز فعالیت هیئت مدیره جدید احداث این پروژه و با پیگیری های بعمل آمده از طرف این عزیزان مشخص شد که محدوده بیمارستان در جهات اربعه، بعضا بیشتر از چیزی است که در منظر عموم قرار دارد که بخش عمده ای از آن به ضلع شرقی یعنی قسمتی از خیابان منتهی به بلوار آزادگان است. بنابراین پیگیری برای تعیین حدود و دیوار کشی جدید آغاز گردید اما از آنجا که احتمال می رفت با الحاق این معبر به بیمارستان، مشکلات ترافیکی در آن مسیر بوجود آید، توافقی بین مسئولین احداث بیمارستان و مجموعه شهرداری و شورای شهر شهریار مبنی بر تعیین یک فاصله زمانی کوتاه برای اصلاح هندسی در معابر منتهی به این معبربه شهرداری داده شود تا با بسته شدن خیابان مذکور، تردد خودروها با مشکل روبرو نشود. اما قریب به دو سال از آن قول و قرارها می گذرد و همچنان از اراضی این بیمارستان به عنوان راه مواصلاتی استفاده می شود.

لازم به ذکر است؛ از آنجا که اطلاعات ما نیز اندک بود و از کم و کیف دیگر توافقات احتمالی بی خبر بودیم، رسیدن به پاسخ این پرسش شهروندان را در گفتگو با سید مسعود (امیر) سمایی، مدیرعامل احداث بیمارستان امام خمینی (ره) یافتیم و از آنجا که این مسئول به صراحت لحجه مشهور است و خوشبختانه در اصول مدیریتی خویش، ملاحظات را لحاظ نمی کند، در پاسخ چنین گفت: ای بابا دنبال چه چیزهایی هستید؟ چه بگویم؟ از عدم تعهد شورای شهر و شهرداری شهریار که در این مدت به قول و قرار و تعهدات خویش پایبند نبودند، چه بگویم ؟ ما که دیگر از امروز و فردا کردن شورای شهر و شهرداری شهریار در رفع مشکلات ترافیکی خود و تحویل این قسمت از اراضی بیمارستان کلافه شده ایم و در  ۱۴ جلسه متعددی که تا کنون بابت این موضوع تشکیل شده است، فقط از ما زمان گرفته اند و در عوض هیچ اقدامی نمی کنند.

سمایی در پایان گفت: این بخش از زمین بیمارستان جهت اجرای پروژه تجاری برای تامین بخشی از هزینه های ساخت در نظر گرفته شده است و با عدم همکاری شورای شهر در تحویل آن، قطعا از پروژه عقب خواهیم ماند و باید متذکر شوم، این ملک مال بیمارستان است و ما هر لحظه که اراده کنیم، می توانیم براحتی خیابان منتهی به آنرا مسدود کرده و دیوارکشی را تکمیل کنیم. در حقیقت ما در این مدت حسن نیت به خرج داده ایم و فقط یک سوال از مسئولین شهر دارم و آن اینکه : تا کی باید شورای شهر شهریار از حسن نیت ما سوء استفاده کند؟؟؟؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود