جدید ترین اخبار
توهین به خبرنگار

توصیه برادرانه به مدیر روابط عمومی فرمانداری قدس: خبرنگاران برده های زرخرید شما نیستند!

افروز نیوز- (پرویز امینی) دیشب آئین تقدیر خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان قدس برگزار شد.پرویز امینی

این مراسم که به پاس یکسال فعالیت اهالی قلم شهرستان قدس و به میزبانی فرمانداری برگزار گردید، مربوط به فعالیت و پوشش خبری اصحاب رسانه در کل شهرستان قدس اعم از فرمانداری و دیگر دستگاههای این شهرستان بوده است. یعنی اینکه خبرنگاران و فعالین عرصه خبر در رسانه های مکتوب و دیجیتال که در طول یکسال گذشته مطالب و مسائل مربوط به شهرستان قدس را درج نموده و به تصویر کشیده اند، ظاهرا میبایست در این مراسم حضور داشته و مورد تکریم، تجلیل و تقدیر قرار میگرفتند.

اما روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس با مدیریت جناب صادقی در ابتکاری عجیب و غیرفابل دفاع، دعوت را به گونه ای دیگر انجام داد و عده ای از فعالین این عرصه را براحتی فراموش کرد، افرادی که بعضا هر کدام قریب به دو دهه فعالیت مستمر، موثر و مفید داشته اند.

شنیده ها حاکی از ان است، برخی همکاران حاضر در این مراسم، مسئول روابط عمومی فرمانداری قدس را مورد خطاب قرار داده و نسبت به عدم دعوت از خبرنگاران مذکور معترض شده اند و وی در پاسخ اینگونه بیان می کند که هر گز این افراد را ندیده و نمی شناسم، من هرکسی را که در دفترم دیده باشم دعوت میکنم، ضمنا سی سال است که در عرصه خبر و خبرنگاری تجربه دارم و …

این ادبیات مدیر فرمانداری قدس مفهومی جز این ندارد که حضور فیزیکی و دست به سینه روزانه اهالی قلم آنهم در دفتر وی، ملاک هویت خبرنگاری ایشان است ولاغیر، و این بدان معناست که این خبرنگاران هر از گاهی و شاید بهتر بگویم که روزانه در محل روابط عمومی فرمانداری قدس حاضر شده و عرض ادب داشته باشند تا شاید مورد تفقد و مرحمت جناب مدیر قرار گرفته و جهت صرف یک جوجه ماسیده و دریافت یک کارت هدیه به مراسم روز خبرنگار دعوت شوند.

مدیر روابط عمومی فرمانداری قدس فراموش کرده است که میزان سنجش فعالیت قلمی و تلاش خبرنگاران منوط به تیک کردن دفتر حضور و غیاب روزانه اصحاب رسانه در محل روابط عمومی فرمانداری قدس نیست، بلکه ایشان شخصا وظیفه دارند تا از میز خود جدا شده و با استعلام از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس، دفتر ارتباط مردمی نماینده مجلس شورای اسلامی مستقر در شهرستان، مجموعه شهرداری و شورای شهر و دیگر دستگاههای این شهرستان چهارصد هزار نفری، میزان فعالیت حضوری و درج اخبار خبرنگاران را رصد نموده و آنگاه تصمیم به دعوتی اینچنین گزینشی بزنند.

البته مدیر روابط عمومی قدس در موردی خاص اشاره ای درست داشته است که برخی از این دوستان را نمی شناسد و این چیز غریبی نیست چون ما هم او را نمی شناسیم! یعنی در زمان مدیریت ایشان اصلا به مراسم، جلسه و برنامه ای دعوت نشده ایم تا روی ماه ایشان را ببینیم و خودمان را معرفی کنیم!

آقای صادقی؛ اگر شما افرادی چون پرویز امینی، اسماعیل داسدار، علی کیوانی، عیسی وحدت جوان و… را نمی شناسید و به مراسم تحلیل از خبرنگاران دعوت نمی کنید، اشکال شخص شماست که فعالیت یکساله این افراد را رصد نکرده اید. در حقیقت ملاک شما به جای اینکه صرفا فعالیت رسانه ای باشد، انتظار دیدار چهره به چهره و روزانه داشته اید که آنهم در مرام این افراد نیست و تا به امروز به دستبوسی هیچ مدیر و مسئولی نرفته اند. به یاد داشته باشید این خبرنگاران برده های زرخرید شما نیستند.

آقای صادقی؛ افراد نامبرده با جان و د ل و بی منت یکسال و آنهم با تحمل سرما و گرما برای شهرستان قدس زحمت کشیده اند و اگر انتظار داشته اید دست به سینه برای عرض ادب خدمت حضرتعالی برسند و روزانه در دفتر شما حاضری بزنند، سخت در اشتباه هستید و این آرزو تا دوران بازنشستگی شما هم محقق نخواهد شد.

آقای صادقی؛ شما کسانی را برای دعوت به مراسم خود فراموش کرده اید که اتفاقا فقط شما آنها را نمی شناسید. یعنی اگر از جناب اینانلو معاونت محترم سیاسی و انتظامی فرمانداری بخواهید تا نام پنج نفر از خبرنگاران فعالی را که می شناسند نام ببرند، حتما نام داسدار، امینی، کیوانی و وحدت را از زبان ایشان خواهید شنید، اگر از مهندس کولیوند شهردار محترم قدس هم بپرسید پاسخی مشابه خواهید شنید و به همین گونه است شنیدن پاسخ جناب محمد زاده پودینه ریاست محترم شورای اسلامی شهر قدس، جناب مهندس رحیم اسدی معاونت خدمات شهری شهرداری قدس، جناب مهندس صالحی ریاست محترم جهاد کشاورزی، جناب مهندس محمودی نماینده محترم مردم شریف قدس شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی و دیگر ادارات و دستگاه های شهرستان قدس حتما این چهار نفر را در لیست خود دارند.

وقتی شما اسماعیل داسدار، مدیر مسئول نشریه محلی آسمان شهریار را نمی شناسید، وقتی شما با نام علی کیوانی سردبیر نشریه بروج و مدیر سایت خبری دقت نیوز غریبه هستید، وقتی شما عیسی وحدت جوان مدیر سایت خبر شهر را تا به حال نشنیده اید و وقتی شما پرویز امینی سردبیر نشریه آسمان شهریار و مدیر سایت خبری تحلیلی افروز نیوز را نمیشناسید، ما گله ای از شما نداریم، بلکه سوالمان از جناب ضرغام، فرماندار محترم شهرستان قدس است که تعامل ایشان با اصحاب رسانه همواره زبانزد اهالی این حوزه بوده و هست. و اینکه چرا مسئولیت خطیر روابط عمومی فرمانداری قدس را به شمایی واگذار کرده اند که ملاک تشخیص تان دیدار چهره به چهره با خبرنگاران است؟

در پایان از جناب مهندس ضرغام، فرماندار محترم شهرستان قدس انتظار رسیدگی به موضوع پیش آمده را داریم و اینکه دلیل واقعی عدم دعوت روایط عمو می آن مجموعه از افراد مذکور آنهم در آستانه روز خبرنگار چه بوده است؟

۳ نظر

  1. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  2. خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت فوق العاده

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود