جدید ترین اخبار
صارمی

جایگاه معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری باید فراجناحی باشد/ مرتضی صارمی موفق در مدیریت با نگاه فراجناحی

افروز نیوز- (پرویز امینی) باز هم تغییر و تحول در بدنه معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان شهریار صورت گرفت. اما اینبار تغییری از روی جبر بود و به لحاظ ارتقای مهدی محمدی (معاون سیاسی و اجتماعی) فرمانداری شهریار به سمت فرماندار شهرستان قدس، مسبب خالی شدن این کرسی شد.

پرویز امینی

محمدی که خود در ماههای اخیر به عنوان معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان شهریار معرفی شده بود، با توجه به عزیمت مهندس ضرغام فرماندار پیشین قدس به معاونت وزرات علوم، محمدی طی حکمی از سوی استانداری تهران به کرسی فرمانداری شهرستان قدس رسید تا مجددا حوزه معاونت سیاسی فرمانداری شهرستان شهریار بدون مدیر بماند.

شایان ذکر است که پیشتر مرتضی صارمی عهده دار معاونت سیاسی- اجتماعی فرمانداری شهرستان شهریار را عهده دار بود و در زمان مدیریت خود بویژه در عرصه برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگاه رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اخیر و از آنجا که به عنوان رئیس ستاد انتخابات حوزه مشق (شهریار، ملارد و قدس) اجرای برگزاری دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز کشوری و منطقه ای را عهدا دار بود، توانست این آزمون را بدون بروز کوچکترین مشکل حاشیه ای در منطقه مدیریت نموده و از رای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفری این حوزه صیانت کند. این در حالی بود که برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه به مرحله دوم نیز کشیده شد و قطعا پیش بینی می شد تا ستاد برگزاری انتخابات حوزه مشق،  در این مرحله برگزاری انتخاباتی سخت و پر حاشیه را پیش رو داشته باشد. اما دیدیم که اینگونه نشد و وی و همکارانش از این آزمون هم سربلند بیرون آمدند.

موفقیت معاونت سیاسی فرمانداری شهرستان شهریار در انتخابات قبلی علاوه بر تلاش مجموعه این ستاد، به درایت و نگاه فراجناحی صارمی در منطقه نیز بستگی داشت. وی با تشکیل کارگروه های متعدد و مختلط سیاسی، با دعوت از جناحین، معتمدین و فعالین اجتماعی منطقه و همچنین اطلاع رسانی شفاف و شیشه ای مرتبط با فعتالیت کارگروه ها مذکور به افکار عمومی، فضایی بسیار دوستانه فراهم نمود تا اقشار مختلف سیاسی و اجتماعی با رعایت حقوق یکدیگر، خود را در برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور سهیم بدانند و این مشارکت عمومی میسر نمی شد مگر با نگاه فراجناحی که معاونت سیاسی اجتماعی وقت فرمانداری شهرستان شهریار (مرتضی صارمی) به عنوان رئیس ستاد انتخابات این حوزه تبیین و اجرا کرد. صارمی در جلسات خود با سیاسیون و فعالین اجتماعی منطقه، جناح های سیاسی را دور یک میز نشاند تا مشترکا در حفظ آرامش و برگزاری انتخاباتاتی سالم و پرشور سهیم باشند و این مهم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که همواره بر وحدت و همدلی تاکید فرموده اند، در حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد به خوبی رخ داد.

علی ایحال با توجه به ارتقای محمدی به سمت فرمانداری شهرستان قدس و با توجه به اینکه در آستانه برگزاری دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز دیگرقرار داریم، به نظر می رسد سپردن کرسی معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان شهریار به مرتضی صارمی بتواند اقشار گوناگون سیاسی، فرهنگی، اداری و اجتماعی این حوزه را بسیج نماید تا انشاا… در برگزاری انتخابات تلفیقی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و همچنین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که اردیبهشت سال ۹۶ برگزار خواهد شد، این حوزه را به سر منزل امنی برساند.

یک نظر

  1. سلام
    بسیار عالیست.برای اداره امور کشور به چنین مدیران شایسته و با انگیزه لازم است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود