جدید ترین اخبار
توهین به خبرنگار

“من خبرنگار جهنمی نیستم…!!!”

افروز نیوز- (پرویز امینی) در روزهای اخیر دعوت عجیب و غریبی از سوی “مدیر رسانه ای نماینده” یا همان “مدیر روابط عمومی نماینده” یا همان “همه کاره نماینده در حوزه خبرنگاران” جهت یک نشست خبری با محمودی شاه نشین نماینده مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت که حواشی آن دیروز به اوج خود رسید.

نامبرده در متن دعوت تلگرامی خود به خبرنگاران و فعالین عرصه رسانه دستور فرموده اند که لازمه حضور در این نشست، اعلام آمادگی در پی وی شخصی ایشان است و لاغیر.

هر چند دعوت توهین آمیز جناب نماینده صرفا در “گروه تلگرامی خبرنگاران” مورد انتقاد اصحاب رسانه قرار گرفت و متاسفانه همکاران واکنشی رسانه ای بروز ندادند، اما واقعیت این است که توهین و تحقیر اصحاب رسانه از طرف این مجموعه تمامی ندارد و حضرات بجای عذرخواهی بابت انتشار کاریکاتور توهین آمیز به خبرنگاران، همچنین درصدد تحقیر این قشر زحمت کش هستند و به نظر می رسد رفته رفته در صدد کاهش اثر رسانه در منطقه باشند.

دعوت اینچنینی از خبرنگاران برای حضور در نشست خبری پایان سال نماینده، دقیقا نشانه بها ندادن به این قشر بی ادعاست که بی منت زحمت می کشند و در راستای بهبود اوضاع منطقه تلاش می کنند. در حالیکه انتظار می رفت، همانگونه که در آستانه انتخابات فردی به نام “سرکار خانم شعبانی” روزانه چندین نوبت با خبرنگاران تماس تلفنی داشت و هر بار ضمن خواهش و تمنا، خیلی محترمانه تر از قبل اصحاب رسانه را دعوت می نمود، اینبار نیز همین اتفاق صورت می گرفت و خبرنگاران حداقل با یک تماس تلفنی از دفتر نماینده به این نشست دعوت می شدند، نه دستور تلگرامی آن آقا!!!

ذکر این نکته ضرورت دارد؛ دعوت های محترمانه ستاد انتخاباتی جناب شاه نشین در آن برهه از زمان بنابر ضرورت انتخابات بوده است، نه اکنون که ایشان بر اسب مراد سوار هستند!!! چیزی که در سال چهارم نمایندگی نامبرده قوت خواهد گرفت و مجددا برای جلب حمایت خبرنگاران، برایشان نامه فدایت شوم خواهند فرستاد. البته این در صورتی روی خواهد داد که جناب شاه نشین قصد حضور مجدد در انتخابات دوره یازدهم را داشته باشند که شواهد اینگونه نشان نمی دهد وگرنه همچنان تخته گاز تا پایان دوره توهین به خبرنگاران ادامه دارد و شاید تشدید نیز گردد!!!

خبرنگاران جهنمی چه کسانی هستند!!!

سطحی نگری به نقش و جایگاه اصحاب رسانه آنقدر در نزد دفتر جناب نماینده نهادینه شده است که به خود اجازه می دهند هر نوع توهین و رفتار ناشایست را با این عزیزان داشته باشند و در صورت اعتراض و انتقاد هم آنها را مشتی “قلم فروش” قلمداد نمایند.

از اینرو ذکر این نکته ضرورت دارد؛ اخیرا دعوت از اصحاب رسانه جهت برنامه ها و نشست های خبری در منطقه آنقدر لوس و از روی تکلیف صورت می گیرد که عنوان “خبرنگار جهنمی” بهترین گزینه برای این قشر زحمتکش است!

خبرنگار جهنمی کیست؟

وقتی چند روز مانده به برگزاری جلسه شورای اداری یا هر جلسه و برنامه و همایش دیگری، دعوتنامه همه مدیران و مدعوین آنهم بصورت مکتوب ارسال می گردد، اما در مقابل یکربع مانده به آغاز جلسه چند صندلی خالی آنهم در منتهی الیه سالن به چشم می خورد و بانی جلسه می گوید: “جهنم، این صندلی ها را با خبرنگاران پر کنید”

وقتی می خواهد از جمعی در منطقه تقدیری صورت بگیرد و اگر در پایان مراسم روی میز چند تقدیرنامه باقی ماند، بانیان جلسه در گوش هم زمزمه می کنند: “جهنم، این تقدیرنامه ها را بدهید به خبرنگاران حاضر در جلسه”

وقتی در جلسات هم اندیشی به خبرنگارارن تریبون داده نمی شود تا به عنوان نمایندگان افکار عمومی مشکلات مردم را بازگو کنند، در اینجا خبرنگار اعتراض می کند و مدیر جلسه می گوید: “جهنم به اون خبرنگاره میکروفون بدید حرفشو بزنه ببینینم چی میگه بابایا!!!

وقتی قرار است خیری محترم جهت مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهر قدس ضیافت افطاری ترتیب بده و از آنجا که برای بالا بردن سطح کیفیت برنامه خود، آقای نماینده را هم می کند و انعکاس خبر حضور نماینده در این امر پسندیده ضروری به نظر می رسد، جناب نماینده می فرمایند: “دو کفگیر برنج بیشتر بریزید، جهنم خبرنگاران را هم دعوت می کنیم”

و اما اینبار نیز احتمالا حکایت همین است. یعنی شاید خیری، کارخانه داری و یا آدم دست به خیری قرار است نذری ادا کند و چند میز و صندلی خالی هم آن گوشه و کنار وجود دارد، که دفتر نماینده مجددا تصمیم به دعوت جهنمی از خبرنگاران گرفته است!!!

حرف آخر؛

جناب شاه نشین؛ از آنجا که بنده خودم را خبرنگار و روزنامه نگار جهنمی نمی دانم، قطعا در این روغن ریخته ای که می خواهید نذر اصحاب رسانه کنید شرکت نخواهم کرد و به خود اجازه نمی دهم توسط مجموعه تحت امر شما که اتفاقا با حوزه رسانه بیگانه هستند و متاسفانه خود را قیم اصحاب رسانه هم می دانند، بیش از این مورد تحقیر قرار گیرم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود