جدید ترین اخبار
خبرنگاران شهریار

جای خالی خبرنگاران در دعوت های گزینشی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان شهریار…!

افروز نیوز- چندی است که اثری از خبرنگاران در شهرستان شهریار نیست و بسیار کم فروغ شده اند. یا کلا به هیچ مراسمی دعوت نمی شوند یا اگر دعوت شوند بسیار محدود و البته گزینشی!!!

چند صباحی است پروسه حذف و هزار شقه کردن خبرنگاران شهرستان شهریار پر رنگ تر شده و ملموس است که آس آن مربوط به دیروز و نشست مطبوعاتی حجه الاسلام و المسلمین سالمی امام جمعه شهرستان شهریار بود که فقط با حضور ۷ یا ۸ نفر برگزار شد.

دیرو از همان ساعات اولیه صبح موبایل ها به صدا در آمد و خبرنگاران این منطقه از یکدیگر پرس و جو می کردند که “آیا در این نشست حضور داری یا خیر؟” و البته بیشتر پاسخ ها منفی بود. دلیل این دعوت گزینشی و نامتعارف را از عوامل دفتر امام جمعه محترم جویا شدیم که اشاره شد: “اداره ارشاد شهرستان مسئولیت دعوت از خبرنگاران برای حضور در این نشست خبری را عهده دارد شده  و این دفتر دخالتی در آن نداشته است”

و این یعنی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان شهریار بر اساس سلیقه و یا بهتر بگوییم “شیر یا خطی” و یا صرفا از روی رفع تکلیف اقدام به دعوت از این تعداد کرده است. چرا که ما هر چه گشتیم وجه تمایز خاصی بین دعوت شدگان و غایبان ندیدیم. به نقل از دوستان حاضر در جلسه، این غیبت و خلاء بقدری محسوس بوده است که جناب عرفان منش ریاست ستاد نماز جمعه شهرستان نیز یکه می خورد.

بودند بسیاری از فعالین و دلسوختگان عرصه خبری شهرستان شهریار که مدت ها به دنبال یک نشست خبری با امام جمعه محترم به انتظار نشسته و حتی حضوری خدمت آن بزرگوار رسیده و از ایشان تقاضای یک نشست خبری داشتند که اتفاقا با توجه به کسالت امام جمعه محترم به آینده موکول شد. این عده در صدد بودند تا مشکلات فرهنگی موجود منطقه را با این مقام به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهریار درمیان بگذارند و نقطه نظرات ایشان را به اطلاع افکار عمومی برسانند. اما وقتی به این جلسه مهم دعوت نمی شوند، به تدریج انگیزه فعالیت را از دست داده و برچسب کم کاری و تنبلی از طرف همین اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نصیبشان می شود.

شایان ذکر است از آنجا که در آستانه ۱۷ مرداد و روز خبرنگار قرار داریم، برای یکبار هم که شده سر و سامانی به این وضع آشفته خبرنگاری شهرستان داده شود و برای حضور یا حتی عدم حضور ایشان در مراسم و جلسات منطقه تصمیمی اثربخش و البته با حفظ جایگاه خبرنگاری گرفته شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود