جدید ترین اخبار
مهندس کریمی

خط و نشان معاون استانداری تهران برای شهرداران متخلف/خبر تخلفات ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان شهریار به پایتخت هم رسید

افروز نیوز- (پرویز امینی) معاون امور عمرانی استانداری تهران خبر از برخورد قاطع این حوزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان شهریار داد.
چند روز پیش مهندس حسن کریمی, معاون امور عمرانی استانداری تهران در جلسه ستاد ساماندهی، مقابله و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز که به ریاست وی برگزار شد، از آغاز برخورد جدی استانداری با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان شهریار خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، وی با بیان اینکه امسال تعداد ساخت و سازهای غیرمجاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر است، عنوان کرد که پس از کسب مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح قضایی، برخوردهای جدی با مسببین تغییر کاربری اراضی کشاورزی انجام می شود و بناهای ساخته شده تخریب خواهند شد. و قطعا دستگاه هایی که اقدام به صدور مجوز ساخت و ساز غیرمجاز کرده اند، به هیات حل اختلاف معرفی می شوند.
به گفته معاون امور عمرانی بیشترین قصور در ساخت و سازهای غیرمجاز متوجه شهرداری ها و مراجع صدور مجوز است.
از ظواهر خبر منتشر شده پیداست که منظور معاونت امور عمرانی استانداری تهران صرفا برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز و مازاد بر تراکم در مناطق مسکونی نیست، بلکه موضوع به تغییر کاربری اراضی کشاورزی بر می گردد.
علی ایحال جای سوال افکار عمومی اینجاست که آیا اهتمام و جدیت استانداری تهران در برخورد با متخلفین ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان شهریار که قارچ گونه اراضی کشاورزی آن جای خود را به رستوارن و تالارهای ریز و درشت داده اند، پا برجا خواهد ماند یا خیر؟ آیا شهرداران قانون گریز در عرصه تغییر کاربری اراضی سرسبز شهریار به عنوان نگین غرب استان تهران واقعا به مراجع قضایی معرفی خواهند شد؟
شایان ذکر است؛ خوشبختانه انتشار خبر برخورد با متخلفین حوزه ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان شهریار که اغلب آنها توسط شهرداران انجام شده است، از سوی مدیری عنوان شده است که با توجه به سابقه درخشان مدیریتی خود، قاعدتا اهل مماشات با مدیران قانون گریز نیست و موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد نمود. و قطعا مجموعه استانداری تهران موارد مصداقی را شناسایی و مشخص نموده است که مدیران و متولیان امر اینگونه مصصم سخن از قلع و قمع ساخت سازهای غیرمجاز به میان آورده اند.
باید منتظر ماند و شاهد نوع برخورد استانداری تهران با متخلفین حوزه ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان شهریار شد و به نظر می رسد که در روزهای پیش رو شاهد قلع و قمع حجم عظیمی از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان شهریار خواهیم بود. لازم به ذکر است که برخی از این ساخت و سازها که در اراضی کشاورزی صورت گرفته است، راسا با هماهنگی برخی شهرداران انجام شده و بعضا حتی در بایگانی شهرداری پرونده هم ندارند چه رسد به پروانه ساخت!!!

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود