جدید ترین اخبار
شهرک ثامن الائمه فردوسیه

خودتو اذیت نکن عزیزم؛ فدای سرت که سرانه های این شهرک رو تامین نکردی!

چرا باید شهرداری فردوسیه جور “حسین شعبانی” را بکشد؟ چرا مسئولین وقت شهرستان از حسین شعبانی به عنوان پیمانکار پروژه مسکن مهر (شهرک ثامن الائمه فردوسیه) نخواستند تا به تعهدات خویش در قبال تامین سرانه های مورد نیاز این شهرک عمل کند؟

افروز نیوز- (پرویز امینی) پرداختن به موضوع مسکن در دولت نهم و دهم در راستای ایجاد رفاه برای آن دسته از قشر محرم جامعه بود که در قالب “مسکن مهر” به اجرا در آمد.

پرویز امینی

دولت وقت به جهت تسریع در خانه دار کردن نیازمندان، از سرمایه گذاران بخش خصوصی هم مدد گرفت تا به عنوان خودمالکی یا پیمانکار وارد گود شوند و با استفاده از تسهیلات و امکانات دولتی، مسکن ارزان قیمت و البته با کیفیت را تحویل متقاضیان کنند. برخی از سازنده های خرده پا که تا چند روز قبل از پهن شدن سفره چرب و چیلی مسکن مهر حتی توان ساخت یک مجتمع ۱۰ واحدی را هم نداشتند، به عرصه ورود کرده و با خرید قطعه زمینی در حاشیه شهرها اقدام به احداث واحدهایی در قالب مسکن مهر نمودند.

از طرفی با توجه به اهتمام دولت وقت به مسکن مهر، همه دستگاه ها و دوایر دولتی و هر سازمان و نهادی دیگر ملزم به همکاری بلامنازع با مجریان این طرح شدند که با اعللام این ضرب الاجل، برخی پیمانکاران یا همان خودمالکی های مسکن مهر نهایت سوء استفاده را از این دستورالعمل کردند و به همین بهانه از پرداخت بسیاری عوارض های قانونی سر باز زدند و به نوعی موانع را از سر راه خود برداشته دیدند تا هر آنچه دوست دارند اعمال کنند.

یکی از این شهرک های اقماری مسکن مهر، شهرک ثامن الائمه (ع) در فردوسیه است که ابتدا کلنگ آن در زمینی با مساحت ۷ هکتار توسط دکتر نیکزاد، بالاترین مقام وقت وزارت مسکن بر زمین زده شد و در چشم بر هم زدنی تسهیلات بانکی و هر آنچه مورد نیاز بود در اختیار حسین شعبانی به عنوان پیمانکار و مجری این طرح خودمالکی قرار گرفت. شعبانی در ابتدا طرح و نقشه ۱۴۰۰ واحدی را برای این زمین ۷ هکتاری ترسیم نمود و در ادامه آنرا به ۱۵۰۰ واحد ارتقا داد که این نیز خود جای سوال و تامل دارد که چگونه ۱۳۰ واحد به نقشه اجرایی این شهرک اضافه شد.

وی در ابتدا و در طول مصاحبه های تصویری و مکتوب خود به دفعات بر برخورداری این شهرک از پارکینگ صد درصدی خبر داد. اما در انتها با اعمال فشارهای نامتعارف، بالغ بر ۲۵۰ پارکینگ را حذف و به تجاری تبدیل کرد. حذف سرانه های مورد نیاز این شهرک که برای اسکان جمعتی بالغ بر ۶ هزار نفر تعبیه شده بود، به همین جا ختم نشد و شعبانی در ادامه علی رغم تعهدات ضمنی مبنی بر تامین سرانه های مورد، علاوه بر چشم پوشی از تامین سرانه فضای سبز، بر روی سرانه مهم فضای آموزشی هم قلم قرمز کشید تا ساکنین شهرک ثامن الائمه (ع) برای تحصیل فرزندان خود دست به دامان مسئولین یوسف آباد صیرفی و رامین شوند و حتی مجبور شوند آنها را به مرکز شهرستان بفرستند.

هدایت آبهای سطحی و بویژه فاضلاب بلوک ها از دیگر مواردی بود که شعبانی هرگز فکری برای آن نکرد و جالب است پس از سپری شدن چند ماه از سکونت جمعیتی اندک در این شهرک، چاه های جذبی یکی پس از دیگری به اشکال خورد و فاضلاب شهرک را گرفت و همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، سالکنین مجبور به وصله پینه شدند تا شاید بتوانند بصورت مقطقی مشکل را رفع کنند. معضل هدایت آبهای سطحی و فاضلاب شهرک ثامن الائمه (ع) امروز به حدی مشکل آفرین و کلافه کننده شده است که درگیری روزانه میان مسئولین شهری و روستایی فردوسیه را به همراه دارد.

شهرک ثامن الائمه فردوسیه

چرا باید شهرداری فردوسیه جور “حسین شعبانی” را بکشد؟

شهرک ثامن الائمه (ع) مشکلات فراوانی دارد و امروز همه از شهرداری فردوسیه توقع دارند تا به این مشکلات رسیدگی کند در حالیکه تامین سرانه های مورد نیاز این شهرک می بایست قبلا توسط پیمانکار یا همان مجری طرح تامین می شد.

این در حالی است که مسئولین شهر فردوسیه در طول سال های اخیر و بویژه در ماه های گذشته فرصت خدمت به ساکنین این شهرک را از دست نداده و تمام تلاش خود را برای رفع نواقص و کمبودهای آن بکار گرفته اند. اهتمام شهرداری به احداث پارک در ضلع شمالی شهرک ثامن الائمه (ع) و تلاش برای هدایت آبهای سطحی و… مواردی به شمار می روند که در حال حاضر با جدیت از طرف شهرداری فردوسیه در دست اقدام است.

علی ایحال پیمانکار وقت (حسین شعبانی) به تعهدات خویش در قبال تامین سرانه های شهرک ثامن الائمه (ع) عمل نکرد و امروز فشارها بر دوش شهرداری است در حالی که “گنه بچه کرده است و من شرمسار…”

ایکاش مسئولین ارشد وقت شهرستان شهریار در مقابل بد عهدی های شعبانی به عنوان پیمانکار که سود کلانی از مقوله شیرین حذف پارکینگ و تبدیل آن به تجاری برد، ایستادگی می کردند تا امروز شاهد آشفتگی و شلختگی در این شهرک نبودیم و کار به اینجا کشیده نمی شد که تمام فشارها بر دوش شهرداری فردوسیه باشد.

براستی چرا مسئولین وقت شهرستان اجازه دادند تا شعبانی بدون آنکه سرانه های قانونی تامین نماید، وظایف خود را در شهرک ثامن الائمه (ع) تمام شده تلقی کند و امروز هم پاسخگوی هیچ دستگاهی نباشد؟

البته هنوز هم دیر نشده است و با توجه به اینکه پیمانکار مذکور هنوز در شهرستان حضور دارد و انبوه سازی می کند، مسئولین ارشد شهرستان از وی بخواهند تا به انجام تعهدات قانونی خویش در قبال شهرک ثامن الائمه (ع) فردوسیه عمل نماید. او باید در قبال ساکنین این شهرک پاسخگو باشد و به تعهدات قانونی خویش جامه عمل بپوشاند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود