جدید ترین اخبار
جمشید فرجی

رئیس شورای اسلامی شهر شهریار: ما نیز موافق استقرار ناحیه مرکزی هستیم اما لازم است مطالعات دقیقتری روی آن صورت بگیرد

افروز نیوز- جمشید فرجی، ریاست شورای اسلامی شهر شهریار در گفتگو با این پایگاه، ضمن اشاره به فعالیت های صورت گرفته در دوره چهارم شورای اسلامی شهر شهریار گفت: اکنون که بیش از سه سال از عمر شوراهای اسلامی دوره چهارم می گذرد و در آستانه ماه های پایانی این دوره هستیم باید متذکر شوم که در این مدت قریب به ۳ هزار لایحه ارسالی از طرف شهرداری در ۳۰۰ جلسه شورای شهر شهریار بررسی شده و پس از تصویب به شهرداری ابلاغ شده است تا اجرایی گردد.

ریاست شورای اسلامی شورای شهر شهریار در ادامه گفت: خرسندیم که مجموعه شورای اسلامی دوره چهارم شهر شهریار متشکل از سلایق متنوع است که همین امر باعث شده تا کمیسیونهای تخصصی و بسیار قوی در این مجموعه تشکیل گردد و لوایح پس از بررسی کارشناسانه در کمیسیونهای مربوطه به صحن شورا ورود پیدا کنند تا زمان جلسات صرف بررسی لوایح نشود.

فرجی در خصوص پروژه های عمرانی صورت گرفته در دوره چهارم شورای اسلامی شهر شهریار خاطر نشان کرد: یکی از پروژه های بزرگ این دوره مربوط به احداث میدان میوه و تره بار در زمینی به مساحت ۲۷ هکتار است که با توافقات صورت گرفته و نقشه های ترسیمی، حدود ۱۱۰ حجره احداث خواهد شد که ۵۵ حجره اختصاص به انتقال مالکین در میدان تره بار فعلی (بلوار آزادگان) دارد و مابقی نیز به متقاضیان واگذار خواهد شد.

این مسئول در ادامه افزود: پروژه میدان تره بار جدیدالاحداث یکی از بزرگترین و غنی ترین میادین استان تهران خواد بود و امکاناتی همچون فضای سبز، عمده فروشی و بنکداری، تعدادی بانک، باسکول، مسجد، پارکینک و همچنین ۳۰ سوئیت برای اسکان موقت مراجعین شهرستانی تعبیه شده است و امیدواریم در سال آینده و قبل از فصل عرضه میوه شهریار بتوانیم آن ۵۵ حجره اختصاص یافته را در اختیار متقاضیان خاص (تعداد مالکین حجره های میدان تره بار فعلی) قرار دهیم و مابقی نیز در فواصل آماده واگذاری گردند.

ریاست شورای اسلامی شهر شهریار در خصوص پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی نیز گفت: بزرگترین و حساس ترین پروژه ما در این دوره مربوط به احداث تقاطع غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی با اعتباری بالغ بر ۸۶ میلیارد تومان است که راه اندازی این پروژه می تواند از بار ترافیکی این منطقه بکاهد. چرا که حجم تردد خودروهایی که عازم فردیس، شهرستان ملارد و حتی دیگر شهرستانهای جنوبی هستند، زیاد است، قطعا با تکمیل این پروژه دیگر شاهد این نابسامانی نخواهیم بود و جا دارد این نوید را به شهروندان بدهم که مسیر زیرین این پروژه (شهریار به اندیشه) تا نیمه دیماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و شهروندان می توانند از آن استفاده نمایند.

وی تصریح کرد: شایان ذکر است که نوع قرارداد این پروژه به گونه ای منعقد شده است که طبق آن ۴۰ درصد نقدی و ۶۰ درصد نیز از املاک شهرداری به پیمانکار مربوطه بجای دیون پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه همین بحث خاطر نشان کرد: جهت احداث کمربندی در اطراف شهر و کاهش بار ترافیکی مناطق پر تردد، قطعا باید تدابیری اندیشیده شود که پروژه های موثر در این خصوص اجرا گردد. از همین رو لایحه ای را در صحن شورا مصوب کردیم که متعاقب آن تقاطع غیرهمسطح برای میادین جهاد و بسیج با اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که علیرغم مطالعات صورت گرفته و تهیه نقشه های مربوطه، اجرای این پروژه به دلیل کمبود بودجه به سال بعد موکول شد. در همین راستا جاده حد فاصل بلوار شورا به بلوار شهیدان مداحی در سال جاری احداث خواهد شد تا بتواند در حد امکان بار ترافیکی میدان جهاد و بسیج را کاهش دهد.

فرجی در ادامه بحث راه های مواصلاتی اشاره ای هم به آزاد راه شهریار- تهران داشت و گفت: جا دارد که نویدی به شهروندان عزیز در خصوص تصمیم برای احداث آزاد راه شهریار- تهران به طول تقریبی ۱۷ کیلومتر در امتداد بلوار امیرکبیر به تهران داشته باشم. مطالعات اولیه و بازدیدهای میدانی با حضور مسئولین شهرستان و معاونت وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است که به محض بررسی تمام جوانب و مشکلات موجود این مسیر، بزرگراهی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان و البته با مشارکت بخش خصوصی به اجرا در خواهد آمد.

فرجی در ادامه به فعالیت عمرانی صورت گرفته در بلوار رسول اکرم (ص) شهریار اشاره کرد و گفت: در ضلع جنوبی زیرگذر قائم، ترمینالی احداث گردید که قریب به ۷۰۰ تاکسی را در خود جای داده است که با احتساب خیابان ۱۸ متری احداثی در مجاورت این پایانه که بلوار رسول اکرم (ص) را به آزادگان وصل خواهد کرد، بار ترافیکی حواشی این زیرگذر کاهش زیادی خواهد داشت. احداث و بهره برداری از زورخانه واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی شهریار و همچنین فرهنگسرای کرشته که مراحل پایانی را می گذراند، از دیگر پروژه های عمرانی صورت گرفته در دوره چهارم فعالیت شورای اسلامی شهر شهریار است.

این مسئول در ادامه به دیگر پروژه های عمرانی صورت گرفته اشاره داشت و گفت: زیباسازی تقاطع غیرهمسطح سپاه با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان یکی از مهمترین پروژه ها بود که علاوه بر زیباسازی، تامین منابع آبی و همچنین روشنایی آنرا نیز به همراه داشت. همچنین تامین و نصب دوربین های کنترلی و امنیتی سطح شهر که ۲۲ کیلومتر را تحت کنترل خواهد داشت نیز یکی از امور مهمی بود که در این دوره انجام شد.

فرجی در ادامه به احداث ساختمان شهرداری منطقه ۱ (فاز ۱ اندیشه) و همچنین مراحل تکمیلی پایانه انتهای این شهر خبر داد.

ریاست شورای اسلامی شهر شهریار در خصوص تکمیل پروژه تقاطع غیرهمسطح امیر کبیر نیز گفت: این پروژه که با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان در دوره گذشته آغاز شده بود، پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی داشت که در این دوره تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی در خصوص پروژه های مشترک با بخش خصوصی نیز به پروژه پارکینگ و تجاری در حال احداث واقع در ضلع شمالی زیرگذر قائم اشاره نمود.

فرجی در ادامه به تجهیز ناوگان خودرویی شهرداری و همچنین تجهیزات لازم برای آتش نشانی اشاره داشت و گفت: یکی از دغدغه های دوستان ما در مجموعه شورا و شهرداری افزایش تجهیزات آتش نشانی بوده است و در همین راستا اخیرا لایحه ای را به تصویب رساندیم تا نردبان ۴۵ متری با اعتبار  ۵ میلیارد تومان خریداری گردد. همچنین استقرار چند ایستگاه آتش نشانی در دیگر نقاط شهر نیز از پروژه هایی است که در ماه های آتی انجام خواهد شد.

ریاست شورای شهر شهریار در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر لزوم استقرار ناحیه مرکزی برای شهرداری گفت: این طرح قبلا به صحن شورا آمده است اما بدلیل برخی مشکلات احتمالی که پس از تصویب و اجرا رخ خواهد داد، فعلا کم لن یکن مانده است و شایسته است تا مطالعات بیشتری در این خصوص صورت بگیرد و نقاط ضعف آن مرتفع گردد و ما نیز موافق استقرار ناحیه مرکزی هستیم تا مدیریت شهری بتواند زمان بیشتری را صرف رسیدگی به امور کلان تر شهر نماید. اما ابتدا باید نواقص آن رفع گردد.

فرجی  در ادامه و در خصوص گله مندی شهروندان از وضعیت فعلی میدان شهدای گمنام واقع در ضلع جنوبی امامزاده اسماعیل (ع) خاطر نشان کرد: بارها مکاتباتی با اداره کل انتقال خون انجام داده ایم تا برای انتقال کانکس موجود در این محوطه اقدام عاجل نمایند که متاسفانه دائم سر باز می زنند در حالیکه اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان نیز بابت اصلاح و مرمت این میدان اختصاص یافته است که متاسفانه این امر تا جابجایی کانکس مذکور امکانپذیر نیست.

ریاست شورای شهر شهریار در پایان به لزوم تعریض و آزاد سازی جاده منتهی به فردوسیه (از سمت کهنز) اشاره کرد و گفت: طی جلسات متعددی که با مالک داشته ایم متاسفانه حاضر به توافق منطبق با نظر و قیمت کارشناسی نیست و رقم درخواستی وی اختلاف فاحشی با نظر کارشناس دارد. لذا طی بازدید میدانی که چند روز پیش و همراه با مسئولین فن و همچنین مسئولین شهر فردوسیه از منطقه داشتیم، مقرر شد در صورت عدم توافق مالک، طرح را جابه جا نموده و جاده احداثی را از مسیر دیگری عبور دهیم.

در پایان جا دارد از همکاران خود در مجموعه شورای شهر و شهرداری بابت تلاش برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان تشکر داشته باشم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود