جدید ترین اخبار
شورای شهر شهریار

رئیس شورای شهر شهریار: عجله ای در انتخاب شهردار نداریم/ قانون دست ما را برای اداره ۶ ماهه شهرداری با سرپرستی باز گذاشته است

افروز نیوز- ریاست شورای اسلامی شهر شهریار از احتمال تداوم مدیریت شهرداری با سرپرستی تا انتخاب گزینه ای مطمئن خبرداد.

پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر شهریار در حضور اصحاب رسانه برگزار شد و اعضای این شورا پس از بررسی، کارشناسی و تصمیم گیری در خصوص لوایح وارده به صحن شورای شهر، از دو برنامه جانبی دیگر نیز استقبال کردند.

شورای شهر شهریار

مدیران موسسه فرهنگی موعود طبق هماهنگی قبلی با هیئت رئیسه شورای شهر شهریار در پنجمین جلسه این شورا حضور یافته و ضمن تشریح برنامه های فرهنگی و مذهبی موسسه، بر آمادگی همکاری با مدیران شهری در خصوص اشاعه فعالیت های فرهنگی در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی تاکید کردند و مقرر شد تا موسسه موعود برنامه های فرهنگی و مذهبی آن مجموعه را کتبا به شورای شهر ارائه نماید تا در خصوص آن تصمیم گیری گردد.

شایان ذکر است؛ حضور دو تن از اصحاب رسانه در پنجمین جلسه شورای شهر شهریار مورد استقبال اعضای این مجموعه مردم نهاد قرار گرفت و از طرف ریاست شورای شهر دقایقی از جلسه نیز در اختیار اصحاب رسانه قرار گرفت تا به سوالات افکار عمومی مطرح و پاسخ های لازم ارائه گردد.

علی مهدور ریاست شورای شهر و سخنگوی این مجموعه ضمن ابراز خرسندی و استقبال از حضور خبرنگاران در جلسات علنی شورای شهر گفت: مجموعه شورای شهر شهریار اعتقاد به اطلاع رسانی و شفاف سازی در مصوبات خود دارد و این اطلاع رسانی قطعا توسط اصحاب رسانه که امانت داران جامعه هستند، سریع تر و شفاف تر به شهروندان انتقال می یابد. اما لازم است یادآور شوم که حضور اصحاب رسانه در تمامی جلسات شورای شهر میسر نیست و ما فقط در جلسات علنی خود پذیرای این عزیزان خواهیم بود چون طرح و بررسی برخی لوایح که مربوط به مشکلات شخصی شهروندان است و ما وظیفه صیانت از آن را داریم، در جلسات علنی امکان پذیر نیست.

مهدور در خصوص سوالی مبنی بر اینکه آیا اختلاف نظر اعضای این شورا وجود دارد یا خیر، تاکید کرد: خدا را شاکریم که شورای دوره پنجم با یک همدلی خاصی کار خود را شروع کرده است. در انتخاب هیئت رئیسه و انتخاب سرپرست کاملا نظر مشترک بین اعضا وجود داشت. بطوریکه نسبت به دیگر مجموعه ها متفاوت تر عمل کردیم که امیدواریم در ادامه خروجی های خوبی هم داشته باشیم.

وی افزود: همانگونه که با حضوردر طول جلسه امروز در جریان مباحث و مصوبات قرار گرفتید، وفاق و یکرنگی خوبی بین اعضا وجود دارد و دوستان ما در شورای شهر ضمن رعایت احترام متقابل به همکاران خود، لوایح را موشکافانه مورد مطالعه و بحث قرار می دهند تا حقی از شهر و شهروندان ضایع نشود. بنابراین تمام تصمیمات و مصوبات با دقت لازم صورت می گیرد.

ریاست شورای شهر شهریار در خصوص شفاف سازی این مجموعه در انتخاب شهردار نیز گفت: همانگونه که مستحضرید؛ طبق فراخوانی که منتشر شد ۱۸ تن متقاضی برای پذیرش مسئولیت شهرداری شهریار در دوره پنجم اعلام آمادگی کرده و رزومه خود را تحویل این مجموعه نمودند که پس از تشکیل جلسات و بررسی گزینه ها، این تعداد در مرحله اول به ۹ نفر و متعاقبا به ۶ نفر تقلیل یافت و نهایتا ۳ گزینه باقی ماندند که در حال بررسی و مطالعات لازم هستیم.

مهدور در خصوص زمان بندی تعریف شده این مجموعه برای انتخاب شهردار و اینکه آیا از گزینه های موجود عبور خواهید کرد یا خیر، گفت: اکنون در حال بررسی تا به گزینه ای مطمئن برسیم.

مهدور تصریح کرد: نظر مردم در خصوص تسریع در انتخاب شهردار برای شورای شهر محترم است و ما هم در همین صدد هستیم و دغدغه ما هم همین بود که در همان روز اول تعیین تکلیف شود و شهردار را انتخاب کنیم. اما در نظر داشته باشید درجه شهرداری شهریار ۱۰ است و قطعا نیازمند فردی مطمئن برای این مهم هستیم که از هر جهت بتواند امور شهر و شهرداری را مدیریت کند. از طرفی قانون دست ما را باز گذاشته است تا ۶ ماه شهرداری را با سرپرستی مدیریت کنیم و این برهه زمان مناسبی است که بتوانیم بهترین گزینه را برای تصدی مدیریت شهرداری انتخاب نموده و در آینده با موضوعاتی از قبیل استیضاح مواجه نشویم. پس شورای شهر بدنبال فردی است که برای مردم اصلح تر باشد.

لذا افکار عمومی انتظار نداشته باشد که شورای شهر در انتخاب شهردار تعجیل نماید. همچنین هرگز اجازه نخواهیم داد فشارهای برخی افراد در خارج از شورا عزم ما را در تصمیم گیری متزلزل کند تا در انتخاب عجله کنیم.

۴ نظر

  1. اطلاعات خیلی خوب بود ممنون

  2. با تشکر از اطلاعات که قرار دادید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود