جدید ترین اخبار
رئیس شورای شهر قدس

رئیس شورای شهر قدس: تلاش‌های کارکنان آتش‌نشانی شهرقدس قابل تقدیر است

افروز نیوز- رئیس شورای اسلامی شهرقدس گفت: تلاش‌های کارکنان آتش‌نشانی شهرقدس قابل تقدیر است.

به گزارش فارس،  خدابخش محمدزاده‌پودینه در صد و نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهرقدس ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و شهادت سید الشهدا گفت: امام حسین (ع) الگویی تمام عیار برای شهدا انقلاب و دفاع مقدس بودند و با بصیرت و اخلاص حادثه عاشورایی را رقم زدند.

رئیس شورای اسلامی شهر قدس در ادامه به کسب رتبه نخست آتش‌نشانی شهر قدس در بین تمامی سازمان‌های آتش‌نشانی استان تهران با وجود تمام مشکلات از جمله کمبود نیرو و تجهیزات اشاره کرد و گفت: با توجه به فشردگی کاری بالایی که در هفت مهر ماه داشتیم، نتوانستیم به نحوه شایسته از زحمات نیروهای خدوم آتش‌نشانی تقدیر و تشکر کنم و به همین در این جلسه از شهردار قدس درخواست داریم تا به نحوه شایسته از آنها تقدیر کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قدس که در این جلسه میهمان بود گزارشی از سازمان آتش نشانی شهرداری قدس ارائه کرد.

علی رزاقی به هماهنگی و همکاری بسیار بالای اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری قدس در کسب رتبه برتر در استان تهران اشاره کرد.

وی در ادامه به بحث آموزش اشاره کرد و گفت: فرهنگ‌سازی ایمنی برای تمامی گروه‌های سنی و شغلی مهم‌ترین اقدام آتش‌نشانی است، آموزش و توسعه منابع انسانی نه تنها در ایجاد دانش و مهارت‌های ویژه در مدیران و کارکنان نقش به سزایی دارد، بلکه باعث می‌شود که آنها در ارتقای سطح کارایی و اثربخشی سازمان سهیم باشند، بدین جهت آموزش نیروها و کارکنان می‌تواند نقش به سزایی را در بهبود عملکرد آنها داشته باشد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قدس بیان کرد: حیات سازمان‌های آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تا حدود زیادی بستگی به مهارت‌ها و آگاهی‌های کارکنان در زمینه‌های تخصصی حوزه آتش‌نشانی و ایمنی دارد و هر چقدر این مهارت‌ها به هنگام و بهینه باشند، عملکرد آن سازمان در پیشگیری و مقابله با حوادث و سوانح مناسب‌تر خواهد بود.

وی با اشاره به تصویب بودجه یک میلیارد تومانی برای خرید لوازم و تجهیزات برای سازمان آتش نشانی شهرداری قدس تصریح کرد: جای بسی تشکر از شهردار و کارکنان شهرداری قدس دارد که با توجه به کمبود‌های بسیار زیاد در سازمان، با موافقت اعضای شورای شهر مقرر شد که تا سقف یک میلیارد تومان لوازم و تجهیزات ضروری برای سازمان آتش‌نشانی خریداری شود که مصوبات آن انجام شده است و مقدمات کار در امور قراردادهای شهرداری صورت گرفت و در روزهای آینده در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار به چاپ می‌رسد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قدس در پایان متذکر شد: برای نخستین بار تشک نجات برای سازمان تهیه شد که جزء لوازم بسیار ضروری در امداد و نجات است و بر اساس قولی که شهردار داد به لطف خداوند متعال برای هر ایستگاه یک تشک تهیه خواهیم کرد تا مواقع ضروری از آن بهره‌مند شویم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود