جدید ترین اخبار
5

رئیس محیط زیست شهرستان های ملارد و شهریار عنوان کرد: تعبیه آب گرمکن های خورشیدی در برخی مدارس شهریار و ملارد

افروز نیوز به نقل از مهر، رئیس محیط زیست شهرستان های ملارد و شهریار گفت: آب گرمکن های خورشیدی در برخی مدارس شهریار و ملارد نصب شده است.

عزیز عبدل زاده  رئیس اداره محیط زیست شهرستان های شهریار و ملارد با اشاره به نقش حائز اهمیت آموزش و اطلاع رسانی در ارتقای  سطح سلامت زیست محیطی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع، برنامه های متنوع و متعددی در شهرستان های شهریار و ملارد طراحی شده که به تدریج اجرایی خواهد شد.

وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان نهادی اثرگذار در فرهنگ سازی پایه ای در جامعه از مجموعه هایی است که همواره مورد توجه محیط زیست قرار داشته و بازوی توانمندی برای افزایش سطح آگاهی های زیست محیطی به شمار می رود.

عبدل زاده گفت: در طول ماه های گذشته برنامه های متنوعی به مناسبت های گوناگون در حوزه های محیط زیست در شهریار و ملارد اجرایی شد که آموزش ۲۰ مدرسه در هفته هوای پاک، تفکیک زباله ها در مدرسه تیزهوشان، تعبیه آب گرمکن های خورشیدی در برخی واحدهای آموزشی و… از نمونه های آن به شمار می رود.

وی افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی آلودگی هوا در مدارسی همچون شاهد از دیگر اقداماتی بود که در راستای ارتقای آگاهی های دانش آموزان اجرایی شد.

عبدل زاده یادآور شد: در سال تحصیلی جدید نیز اقدامات متعددی برای افزایش آگاهی های زیست محیطی در دستور کار قرار دارد تا با همیاری ادارات در شهرستان های ملارد و شهریار که از کثرت جمعیتی قابل توجهی نیز برخوردار هستند، انجام شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود