جدید ترین اخبار
پرویز امینی

سخنی با جناب مهندس مسعود رهنما،شهردار شهریار: هرچند تلخ، اما حقیقت!!!

افروز نیوز- (پرویز امینی) جناب شهردار؛ این مدت در حوزه شورای شهر و شهرداری شهریار مسائلی پیش آمده که همه و جنابعالی در جریان امور هستید و واقعیت امر را نیز اکثرا می دانند که تاکنون آنچه گذشته است و اما بعد از این چه خواهد شد؟

جناب آقای رهنما؛ طبق نامه دیوان عدالت اداری، در حال حاضر جنابعالی قانونا شهردار شهریار هستید و برابر قانون، شورای اسلامی محترم شهر می تواند با ۹ رای منفی و آنهم پس از سوال و جواب شما را استیضاح و عزل نماید که شورای شهر تاکنون بیش از ۸ رای بر علیه شما نداشته است و تا اینجا شما موفق بوده اید و اکثریت شورا در پروژه استیضاح ناکام مانده اند. از طرفی آیا می دانید که وزیر هر وزارتخانه بر اساس حکم حکومتی و قانونی که دارد، می تواند حتی استانداران، فرمانداران، شهرداران و یا هر یک از مدیران خود را بنا به دلایلی معلق یا از سمت خود برکنار نماید.

اما می دانید که ۸ نفر از اعضای ۱۳ نفره شورای شهر شهریار به شدت بر علیه جنابعالی و عزل و برکناری شما متحد هستند و آن ۵ نفر باقی مانده در موضوع استیضاح، هر کدام به تنهایی رای و امضای طلایی جهت تثبیت یا عدم استیضاح نقش موثری ایفا می کنند. ولی بجز موضوع استیضاح که شورا موفق نبوده و شخص جنابعالی موفق و برنده شده اید، در اینجا از شما سوالی دارم و آن اینکه از این پس در بقیه امور شهرداری و اداره شهر نیاز هر روزتان به مصوبه و مجوز شورای محترم شهر شهریار میباشد که در این خصوص رای نصف بعلاوه ۱ اعضای شورا یعنی ۷ نفر موافق یا مخالف در شورا کاربرد فعال به نفع یا علیه شما دارد. در صورتیکه تاکنون مخالفین شما ۸ نفر از اعضای شورای شهر بوده اند.

سوال دوم؛ از جنابعالی می خواهم تا کمی منصفانه قضاوت کنید و خود به سوالات بنده بیاندیشید و قضاوت فرمایید و آنچه قضاوت کردید، به آن جامه عمل بپوشانید:

۱- بر فرض محال؛ اگر ۸ نفر از مخالفین شما در شورای شهر فردا صبح تصمیم اتخاذ نمایند تا کلیه اختیارات شورا که به شما تفویض اختیار شده را طی یک مصوبه لغو نمایند، چه می کنید؟

۲- بر فرض محال؛ اگر ۸ نفر از مخالفین شما در شورای شهر تصمیم اتخاذ نمایند تا کلیه اختیارات شهردار طبق ماده ۵۵ قانون شهرداریها که برابر مصوبه شورای شهر به کلیه معاونین و کلیه شهرداران مناطق و نواحی و همچنین مدیران و شرکت های ذیربط تفویض شده است را لغو نمایند، چه می کنید؟

۳- بر فرض محال؛ اگر ۸ نفر از مخالفین شما در شورای شهر تصمیم اتخاذ نمایند تا کلیه اختیارات تفویض شورا در بند ۱۰ و بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها که وصول هبه می باشد را از اختیارات شما کسر نمایند، چه می کنید؟

۴- بر فرض محال؛ اگر ۸ نفر از مخالفین شما در شورای شهر تصمیم اتخاذ نمایند تا کلیه موافقت نامه ها، پیمان نامه ها، قراردادها و متمم آنرا تایید ننمایند، چه می کنید؟

۵- بر فرض محال؛ اگر ۸ نفر از مخالفین شما در شورای شهر تصمیم اتخاذ نمایند تا کلیه معادله نامه ها، پیمان نامه ها، قراردادها و توافق نامه هایی که نیاز به مجوز شورا داشته و احیانا بدون مجوز اقدام شده است را طی مصوبه ای مجددا بازبینی و بررسی نمایند و هزاران سوال و امای قانونی دیگر که از حدود اختیارات شورای شهر است و شما قانونا بهتر آگاه هستید را اعمال نمایند، چه می کنید؟

پس خاطر نشان می سازد ۵ نفر از اعضای باقی مانده شورا (موافقین) که شاید مردد هستند و یا با شما تعارف و رودروایسی دارند و یا حتی با عزمی راسخ حمایتی قاطع از شما دارند، رای ایشان در این اتخاذ تصمیم دیگر برای شما مثل مقوله استیضاح کاربرد طلایی ندارد و عملا مدیریت شورا در تمام موارد بجز استیضاح در دست ۸ نفری خواهد بود که مخالف شما هستند. هشت نفری که هر کدام هوشمند، دانا، بافکر و اندیشه هستند و قطعا چندین مشاور علمی و حقوقی در کنار ایشان قرار دارد؛ و از طرفی شخص حضرتعالی هر چند قانونا شهردار هستید، آیا می توانید در جو موجود و فضای مخالفت ۸ نفره به نحو احسن و شایسته به مردم شریف شهریار خدمات رسانی و انجام وظیفه نمایید؟

قطعا و عقلا خواهید فرمود: “خیر”، لذا کار روز به روز برایتان مشکل و مشکل تر خواهد شد و اعصاب و آرامشتان را خواهد ربود. یاد آن مثل معروف افتادم که: “چه کوزه را به سنگ بزنی و چه سنگ را به کوزه، شکست با کوزه است”

جناب رهنمای عزیز؛ هشت نفر از اعضای شورای شهر به عنوان منتخبین مردم محترم شهریار هستند و مخالفت کردن و جنگیدن با منتخبین مردم یک شهر و آنهم ۸ نفر( بیش از نصف اعضای شورا) به نوعی اول به صلاح خودتان و در ادمه به نفع مردم شهریار نیست. و در این راستا آنانی که احیانا در خفا از شما حمایت می کنند، ناخودآگاه شما را وسیله اهداف خود قرار داده اند. لطفا کمی آهسته تر، کمی با آرامش و کمی صبر اقدام کنید. چون شما اصالتا یک شهریاری شریف هستید و قطعا با شخصیتی که از شما سراغ دارم، خودتان از علاقه مندان و دلسوزان پیشرفت شهر بوده و هستید.

لذا با کمال احترام و ادب که برایتان قائلم و برای حفظ شان همه دوستان و خودتان و ایضا همه مواردی که ذکر نمودم، با تعظیم به جنابعالی پیشنهاد می شود “علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد” و بهترین روش و شیوه مدیریتی در حال حاضر برای جنابعالی، استعفا از سمت فوق به جهت بازگرداندن آرامش اول برای خودتان و خانواده محترمتان در همه امور می باشد. پس لطف نمایید اگر کلامم را صادقانه دانستید و پذیرفتید، در استعفا درنگ نکنید. باشد که خداوند متعال در همه امور راهنمایتان باشد و سعادت و بهروزی را برایتان آرزومندم.

اجرکم عندا… و عزت عالی مستدام.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود