جدید ترین اخبار
محمد محمودی

سخنی با محمد محمودی شاه نشین،دهمین نماینده منتخب شهریار، قدس و ملارد/به درگیری، کری خوانی و کشمکش های انتخاباتی پایان داده شود

افروز نیوز- (پرویز امینی) انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد نیز منتخب خویش را شناخت.

جمعه گذشته و همزمان با برگزاری مرحله دوم این دوره از انتخابات، محمد محمودی شاه نشین با کسب ۸۱۸۲۶ رای یعنی معادل ۶۱ درصد آرای ماخوذه این حوزه را به خود اختصاص داد و به مدت ۴ سال نماینده مردم شریف شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی خواهد بود که جا دارد در ابتدا در قالب یک شهروند خدمت ایشان عرض تبریک داشته باشم و سپس به عنوان عضوی کوچک از مجموعه رسانه ای منطقه، خود را موظف به حمایت و پشتیبانی از دهمین نماینده مردم شریف شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی بدانم.پرویز امینی

به درگیری، کری خوانی و کشمکش های انتخاباتی پایان داده شود

شاید یکی از تلخی های انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادوار گذشته این بوده باشد که عده ای تا ماه ها و حتی سالها خود را در حال و هوای نزاع و کینه های ناشی از تنور داغ انتخاباتی سرگرم نموده و بگو مگوهای اینگونه را در دل خود نگه دارند. در حالیکه ادامه این کشمکش ها نه تنها هیچ عایدی برای طرفین نخواهد داشت، بلکه بخش عظیمی از انرژی و وقت نماینده را معطوف حواشی پس از انتخابات خواهد کرد. در صورتیکه بسیاری از نیازها و کارهای مردم روی زمین مانده است و باید برای رفع آن به امور سرعت بخشید.

در کوران رقابت های انتخاباتی بین طرفداران ستاد محمد محمودی و حسین گروسی اتفاقات، ترشرویی، بداخلاقی و مباحثی گذشت که خوشایند نبود و گاها دلخوری هر دو رقیب انتخاباتی از یکدیگر را به هم همراه داشت. اما هر آنچه رخ داد مربوط به همان زمان بود و شایسته است طرفین بجای خارج نمودن شمشیرهای انتخاباتی خویش از نیام، دست یکدیگر را فشرده و همگی در راستای اعتلای پوشش کاستی ها قدم برداشته و یاریگر فرد منتخب و نماینده جدید باشند.

لذا همگی هر آنچه بود را در همان غروب جمعه گذشته متوقف کنیم و با عرض خداقوت به تلاش ۸ ساله حسین گروسی در دوره های هشتم و نهم، به یاری نماینده جدید بشتابیم تا از فرصت سوزی ها جلوگیری گردد، بطوری که در پایان دوره دهم مجلس شورای اسلامی، حلاوت و برکات خدمت رسانی به مردم این حوزه ملموس و مقبول باشد و رضایت مندی مردم حاصل آید.

انتظارات از نماینده مجلس باید منطبق با شرح وظایف قانونی ایشان باشد تا خوش استقبال و بد بدرقه نباشیم

ممکن است برخی همواره به این فرضیه پافشاری و اصرار داشته باشند که نماینده دهم در مجلس باید پاسخگوی تمام نیازهای ایشان باشد و دیگر دستگاه ها هرگز وظیفه ای بر دوش ندارند!

شرح وظایف نماینده در قانون پیش بینی و تعریف شده است و بر اساس آن یک نماینده در وهله اول وظیفه قانونگذاری را برعهده دارد و در ادامه، نظارت بر چگونگی اجرای قانون وضع شده نیز بر عهده نماینده است. اما از آنجا که نمایندگان مجلس راسا به عنوان مجری عمل نمی کنند و از طرفی به مشکلات و نیاز مردم حوزه انتخابیه خویش اشراف و آگاهی کامل دارند، پیگیری برخی خواسته ها و مطالبات مردم نیز از وظایفی است که اتفاقا انتظار می رود دلسوزانه و مجدانه جهت اعتلای آن تلاش کنند.

پس نماینده می تواند با لابی و رایزنی های خود در سطوح حوزه  و مراکز فرامنطقه ای، پیگیر این مطالبات بوده و ادامه مسیر را برای مدیران سیاسی و اجرایی حوزه انتخابیه خود هموارتر نماید. از اینرو نباید میزان خواسته های خود از نماینده مجلس را فراتر از شرح وظایف قانونی او بدانیم و رفع تمام کمبودهای حوزه انتخابیه را از ایشان مطالبه کنیم. چرا که این انتظار غیرمنصفانه گاها باعث سستی و کاهلی روزافزون دیگر مدیران اجرایی منطقه شده و اثرات منفی و آسیب همراه خواهد داشت.

شایان ذکر است وقتی خواسته ها و انتظارات ما فراتر از حیطه قانونی یک نماینده باشد، نتیجه آن خواهد شد که در صورت عدم تحقق آنها،  در پایان ۴ سال، نسبت به نماینده خود بدبین شده و او را فردی ناتوان خواهیم خواند. لذا شایسته است از هم اکنون که مهندس محمودی در ابتدای راه است و اتفاقا وظیفه خطیری هم بر دوش دارد، بیش از پیش با شرح وظایف یک نماینده آشنا گردیم و به دنبال خواسته های دست یافتنی باشیم.

مدیران برخی دستگاهها در قد و قواره اداره کردن واحد مجموعه خود هم نیستند!

از آنجا که مهندس محمودی به عنوان منتخب جدید مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی از تجربه اجرایی بالایی در سطوح مدیریتی اجرایی برخوردار است و سابقه امور اجرایی در مجموعه شوراهای منطقه ای و فرادستی و همچنین شهرداری را در کارنامه خود دارد، قطعا واقف به این امر خواهد بود که برخورداری منطقه از مدیرانی کارآمد می تواند از مشکلات نماینده کاسته و سهم عظیمی از مراجعات و شکایات مردمی به دفاتر نماینده را کاهش دهد تا او بتواند پیگیر امور کلان حوزه انتخابیه خود در سطوح وزارتخانه ها، ادارات کل و دیگر نهادهای فرا منطقه ای باشد.

شایان ذکر است رسیدگی به این مهم نیازمند برخورداری ادارات و بویژه دستگاه های اجرایی حوزه مشق (ملارد، شهریار و قدس) از مدیران توانمند و مجرب است که متاسفانه امروز کمتر شاهد آن هستیم و مدیران برخی دستگاهها در قد و قواره اداره یک واحد کوچک مجموعه خود هم نیستند!

لذا می طلبد تا با جابجایی مدیران کاهل و بهره مندی از مدیران موفق و کارآزموده که کارنامه قابل دفاعی از خود بر جای گذارده اند، نه تنها در رفع کمبودها گام برداشته شود، بلکه افق و آینده روشنی برای شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد ترسیم گردد.

سخن آخر…

همانگونه که در بالا آمد، رقابت انتخاباتی دوره دهم مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و دهمین نماینده حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد، حدود یک ماه دیگر راهی بهارستان خواهد شد تا علاوه بر انجام تکالیف ملی خود در خانه ملت، مجدانه پیگیر امور مربوط به کمبودها و نیازهای مردم شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در زمینه های مختلف، درمانی، عمرانی، حمل و نقل ریلی و جاده ای، امنیتی، اشتغال، کشاورزی، آموزشی، فرهنگی و اجنماعی، ورزشی، خدماتی و رفاهی و همچنین مدیریتی باشد. لذا ضمن انتظار از فعالیت، تلاش و جنب و جوش بی وقفه و انرژیک مهندس محمودی به عنوان دهمین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، بر همه جمعیت ۱/۵ میلیون نفری حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد و بویژه صاحبنظران وظیفه است تا آستین های خدمت را بالا زده و در طول ۴ سال آتی یار و مددکار نماینده جدید باشند تا انشاا… همگی بتوانیم در سایه وحدت و همدلی بر مشکلات فائق آییم.

یک نظر

 1. محمد هادی قربانی

  با عرض ادب واحترام سلام خسته نباشید جناب اقای محمودی شاه نشین، اینجانب محمدهادی قربانی.فرزند اکبر با شماره کارت ملی ۲۴۴۰۰۷۶۲۸۷٫من ۳۰سال سن دارم، چندین سال نامزد دارم، ولی بعلت مشکلات مالی و اجاره نشینی نمی توانم ازدواج کنم.

  مدتی هم هست،مصالح ساختمانی گران شده و خشکسالی و حتی کار کارگری هم نیست، من نیز فن خاصی بلد نیستم جز کارگری، اطرافیانم هم توان مالی ندارند کمکم کنند ازدواج کنم، تصمیم گرفتم برای شما نامه بفرستم،شاید فرجی شد.

  خواهشمندم اگر امکان داره به من کمک مالی کنید ازدواج کنم و بهتر زندگی کنم مدتی هست اجاره خونه برام مشکلی بزرگ شده، اگر حتی یه کمک کوچکی اندازه اجاره خونه به من کمک کنید،یه مشکل بزرگ من حل کردید بخدا روم نمیشه اینها حضوری بیام بگم.

  خیلی ممنون و متشکرم از زحمات شما.شماره تماس من ۰۹۳۳۶۱۶۶۴۷۷٫ مجبور نبودم شماره عابرم نمیفرستادم. شماره عابر بانک رفاه (۵۸۹۴۶۳۱۵۳۵۹۸۹۰۸۱) بنام محمدهادی قربانی.

  تو راخدا کمک کن.موفق،سربلند و سلامت باشی در پناه الله(خیلی دوست داشتم شهریور ازدواج کنم ولی نشد بخاطر مشکلات مالی ،اگر مشکلاتم حل بشه بعد ماه محرم و صفر ازدواج میکردم)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود