جدید ترین اخبار
گینس

شایعه حضور نماینده “گینس” در آخرین جلسه شورای شهر شهریار!!!

افروز نیوز- (پرویز امینی) ما که پاک قاطی کرده ایم و نمی دانیم جلسه سه شنبه هفته جاری شورای شهر شهریار، چندمین جلسه ی این مجموعه باصطلاح مردم نهاد جهت استیضاح شهردار بوده است. اما با تحقیقات بعمل آمده از لابلای اخبار، آماری شلخته در دست داریم که در دوره چهارم شورای اسلامی شهر شهریار تا کنون بالغ بر ۳۱ مورد طرح سوال در قالب تذکرات شفاهی و کتبی از شهردار شده است و آمار مذکور با این حجم تکرار شاید نشان از آن داشته است که در مقاطعی برخی از اعضای شورای شهر با عملکرد مدیریت شهری موافق نبوده اند.

پرویز امینی

لذا طبق قانون، شهردار نیز موظف به حضور در صحن شورا و پاسخگویی به ابهامات بوده است. و ظاهرا طبق آماری که در ادامه اشاره خواهد شد، مسعود رهنما به بخش عمده ای از آنها پاسخ قانع کننده ارائه نموده و در مقاطعی نیز برخی اعضای شورای شهر از پاسخ شهردار قانع نشده و درخواست استیضاح داشته اند که تا به امروز بر سر تعداد دفعات جلسه استیضاح شهردار شهریار بین افکار عمومی و صاحبنظران در شهرستان اختلاف نظر وجود دارد. و شهروندان بین ۵ یا ۴ مورد استیضاح تردید دارند. لذا با توجه به خوداظهاری “مسعود رهنما” مبنی بر اینکه تا بحال ۵ بار استیضاح شده است، ما نیز مبنا را بر همان ۵ می گذاریم و متذکر می شویم که رهنما در طول دوره چهار سال خدمت خود در شهرداری شهریار، با ۵ بار جلسه استیضاح روبرو بوده و اتفاقا پیروز از این همه دوئل بیرون آمده است. یعنی در همه این جلسات، استیضاح با شکست مواجه شده و اعضای مخالف شهردار هرگز به ۹ نفر نرسیده اند و لاجرم باز سر از نو و بازی از نو…!!!

ذکر این نکته ضرورت دارد؛ همانگونه که در نوبت های قبلی هم اشاره داشته ایم، پروسه استیضاح شهردار از طرح سوال گرفته تا برگزاری جلسه آخر (استیضاح) هر کدام تقریبا ۳ ماه  همه چیز را تحت الشعاع قرار داده و بعضا بصورت تلویحی، شهر و شهرداری تعطیل کرده است که این آمار اصلا خوشایند نیست. از طرفی به این امر واقفیم که طرح سوال و حتی برگزاری جلسه استیضاح از جمله حقوق قانونی اعضای شورای شهر است و ما هم به آن تکریم می کنیم و احترام می گذاریم. اما نکته اصلی و مد نظر نگارنده مطلب به این بر می گردد که دست هر دو طیف موافق و مخالف شهردار را از روی ادب و احترام و جایگاهی که دارند، می فشاریم و می بوسیم که اینگونه هر یک با صلابت بر سر مواضع خود یعنی هر آنچه هست، ایستاده و از عقاید خود عقب نشینی هم نمی کنند. اما روی سخن ما با آن دسته اندک از اعضای شورای شهر شهریار است که شعور مردم را به بازی گرفته اند و در هر مقطع از استیضاح به یک روش بازی می کنند. این افراد که با یک غوره سردی شان می شود و با یک مویز گر می گیرند، تا ساعتهای آخر برگزاری جلسه استیضاح، رفتار و گفتار و اظهار نظر و سلیقه دیگری دارند اما در آستانه هر جلسه استیضاح نظرات متفاوت و وارونه ای چه در قالب موافق و یا مخالف ارائه می کنند.

این روند به حدی بین دوسه نفر از اعضای شورای شهر شهریار باب شده که حتی در بین افکار عمومی هم اینگونه مطرح است که: “فلانی در جلسه امروز اینگونه به استیضاح رای می دهد و بر خلاف آنچه تا دیروز در محافل مدعی بود، رای می دهد و صورتجلسه را امضا می کند.”

اینگونه رفتار اصلا زیبنده نماینده یک شهر ۳۰۰ هزار نفری در پارلمان محلی نیست!!! چرا که عضو شورا میبایست در مواضع خود شفاف و شیشه ای عمل نماید و متزلزل نباشد و نباید با توجه به شرایط پیرامون و برخی حواشی، اعلام نظر کند.

علی ایحال با توجه به این حجم سوال و تذکر و استیضاح شهردار شهریار در یک دوره که می تواند یک رکورد محسوب شود، گویا مسئولین شهرستان در صدد دعوت از مدیران “گینس” هستند تا نماینده ای برای حضور در جلسه پایانی دوره چهارم شورای شهر اعزام نماید و تعداد کثیر تذکرات اعم از کتبی و شفاهی، طرح سوال و بویژه جلسات متعدد استیضاح شهردار را تهیه و در کتاب رکوردهای خود به ثبت برساند تا شاید شورای دوره چهارم شهر شهریار این رکورد را بعنوان ارزنده ترین عملکرد در آلبوم افتخارات خود نگهداری کند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود