جدید ترین اخبار
شهردار باغستان

شهردار باغستان: پروژه مهستان ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری باغستان بدهی دارد/ اگر در گلگون به حقوق مردم توجه نشود، خیانت شده است

افروز نیوز- نشست صمیمی شهردار باغستان با اصحاب رسانه برگزار گردید. در این نشست دکتر رنجبر شهردار باغستان گفت: بنده کار مطبوعاتی را دوست دارم و خودم را هم صنف و همکار شما می دانم و اعتقاد دارم رسانه کارکرد اصلی دارد که همانا انعکاس نیازها و خواسته ها و ضرورت هاست و پلی است میان مردم و مسئولین و در حقیقت صدای مردم است. رسانه نباید توجیه کننده شهردار یا هر مسئولی باشد.

شهردار باغستان

رنجبر در ادامه و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت پروژه مسکونی مهستان گفت: وقتی از سرمایه و سرمایه گذار صحبت می شود، سرمایه باید بستر مناسب داشته باشد. در پروژه مهستان نزدیک به ۳ هزار واحد ساخته شده یا مراحل آخر را طی می کند. آیا این ده هزار نفری که در این شهرک ساکن خواهند شد، درمانگاه و مدرسه و فضای سبز و سرانه نمی خواهد؟!

موضوع تامین سرانه های مهستان حتما پیگیری خواهد شد. مهستان امروز فارغ از برخی از ساخت وساز ها، قریب به ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارد که حتی از یک ریال آن نخواهیم گذشت و حقوق مردم را خواهیم گرفت. عده ای با تحمل رنج و مشقت مبلغی را تهیه کرده اند و در این مجموعه سرمایه گذاری کرده اند اما هنوز واحدها قابل تحویل به ایشان نیست.

اگر در گلگون به حقوق مردم توجه نشود، خیانت شده است

شهردار باغستان در ادامه به حواشی مربوط به مجتمع صنعتی گلگون و تعهداتی که این مجموعه باید در قبال شهر و شهرداری داشته باشد، اشاره نمود و خاطرنشان کرد: حدود هزار سوله در گلگون احداث شده است که هیچ سرانه ای برای آن تعریف و اجرا نشده است و در حالی که تعدادی نیز پایان کار گرفته اند. از روزی که آمده ام دوبار جلسه داشته ایم و در خصوص رفع مشکلات این مجموعه متذکر شده ایم که آیا می شود در چنین مجتمعی با این تعداد سوله حتی یک آتش نشانی نباشد؟ حتی یک متر فضای آموزشی و مذهبی و فضای سبز دیده نشده است؟

رنجبر تصریح متذکر شد: اگر در گلگون به حقوق مردم توجه نشود خیانت شده است. فراهم کردن سرانه ها حق مردم است و حق کسانی است که آنجا کار می کنند. در گلگون هیات مدیره ها می آیند و می روند و تمام مشکلات را بر گردن یکدیگر می اندازند. تمام کارگاه ها و سوله ها بدهی دارند و این حق شهر است و نمی توان از آن گذشت. سیاست آقایان این است که هر دو ماهی یک سر می زنند و سپس موضوعات و دغدغه ها مسکوت می ماند اما بنده مصمم هستم که حق مردم را بگیرم. حتی کسانی که پایان کار دارند در آنجا کارهایی انجام شده که باید جریمه ها را پرداخت کنند. چندین بار گفته ام که فضای سبز و خدمات شهری را به شهرداری واگذار کنند اما این اتفاق نیفتاده، چرا؟

به هیچ وجه از حقوق شهر باغستان در گلگون کوتاه نخواهیم آمد و هم اعلام کرده ایم که دیگر با هیات مدیره مذاکره نخواهیم کرد و باید مستقیما با مردم صحبت کنیم.

اینکه گلگون را مظلوم بدانیم کار درستی نیست/مسئولین وقت شهرستانی و استانی در حق شهر باغستان اجحاف کردند

فتح ا… شکوری ریاست شورای اسلامی شهر باغستان نیز در بخشی از این نشست در مورد گلگون گفت: زمانی که گلگون تاسیس شد، مسئولین وقت شهرستانی و استانی در حق شهر باغستان اجحاف کردند. متاسفانه کسانی که در گلگون فعالیت می کنند، حق و حقوق شهر را نداده اند.

ریاست شورای اسلامی شهر باغستان افزود: آنروز شوراها تجربه ای نداشته و متاسفانه در این خصوص کارها آنطور که باید انجام نشده است. اینکه گلگون را مظلوم بدانیم کار درستی نیست. چون زمانی که از یک معلول اجتماعی ۵۰ هزار تومان حقوق شهر را می گیریم، اینکه از گلگون گرفته نشود خیانت است.

وی در پایان گفت: اعضای امروز شورای شهر باغستان یک دوره شورایی را گذرانده اند و تجربه دارند. از آنجا که مشکلات کشور ما مدیریتی است، بنابراین سعی داشته ایم  بهترین گزینه را به عنوان شهردار انتخاب کنیم و خوشبختانه این مهم رخ داد. به مردم شریف شهر باغستان عرض می کنم روزهای خوبی در آینده خواهیم داشت و خیلی از مشکلات حل خواهد شد. اعضای شورا تمام مشکلات شهر را شبانه روزی رصد می کنند و به مسئولین انعکاس می دهند.

۲ نظر

  1. ممنون از آموزش های کامل خوبی که قرار میدید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود