جدید ترین اخبار
امام جمعه بهارستان

شوراها اگر به قسم خود پایبند نباشند سیلی می‌خورند

افروز نیوز- امام جمعه شهرستان بهارستان با اشاره به مراسم تحلیف اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: معنای تحلیف قسم خوردن به قرآن و خداوند است که من به مردم خدمت می‌کنم و خیانت نمی‌کنم، پس اگر قسم خوردید و عمل نکردید، سیلی می‌خورید.

به گزارش پیام‌گلستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مرتضی صفایی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به آغاز به کار دولت دوازدهم اظهار کرد: مقام معظم رهبری سفارش‌هایی نسبت به دولت دوازدهم داشتند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مسئله ارتقای فرهنگ دینی مردم اشاره کرد که موضوع بسیار مهمی است.

وی افزود: در هفته گذشته سردار سلیمانی در سخنرانی که به مناسبت هفته مساجد داشتند مساجد را به سه دسته تقسیم کردند؛ برخی مساجد مردم را بی‌تفاوت بار می‌آورند و می‌گویند به انقلاب و سیاست چه کاری دارید و فقط نمازتان را بخوانید و به مسائل سیاسی کاری نداشته باشید، برخی دیگر از مساجد کارهای فرهنگی را اولویت قرار داده و جوانانی مانند شهید حججی تحویل جامعه می‌دهند؛ اما برخی مساجد افراد را داعشی بار می‌آورند.

امام جمعه شهرستان بهارستان در ادامه با اشاره به فعالیت‌های مسجدی شهید حججی بیان کرد: شهید حججی تربیت شده مسجد بود، او در نجف‌آباد به مسجد خدمت می‌کرده و هر وقت که می‌توانسته در مسجد قرآن می‌خواند، از ۷ سالگی زیارت عاشورا را حفظ کرده بود و همواره منتظر تکلیف مقام معظم رهبری بوده تا به آن عمل کند.

صفایی مسجد و نمازجمعه را میعادگاه همۀ مردم کشور و همه جناح‌ها دانست و افزود: در نماز جمعه فرقی نمی‌کند که چه کسی از چه جناحی است، اصول‌گرا یا اصلاح‌طلب فرقی نمی‌کند، بلکه باید همانند پدری که هم فرزند خوب دارد و هم فرزند بد، همۀ مردم را به حضور در نماز جمعه و طریق سعادت دعوت کرد.

وی در ادامه به تحلیف شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: در مراسم تحلیف شوراها تأکید کردیم که اعتماد مردم را از دست ندهید و طوری عمل کنید که مردم از شما راضی باشند و معنای تحلیف قسم خوردن به قرآن و خداوند است که من به مردم خدمت می‌کنم و خیانت نمی‌کنم، پس اگر قسم خوردید و عمل نکردید، سیلی می‌خورید.

امام جمعه بهارستان در پایان به بحث حفظ حجاب در خودروها پرداخت و خاطرنشان کرد: برخی از خانم‌ها در ماشین روسری خودشان را برمی‌دارند و می‌گویند ماشین حریم خصوصی است، در صورتی که فقط خانه حریم خصوصی محسوب می‌شود و نیروی انتظامی باید در مقابل این بی‌حیایی‌ها تذکر دهد و برخورد کند؛ چرا که ما این همه شهید ندادیم که بی‌حیایی شود و توصیه می‌کنیم که مردم از این کارها اجتناب کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود