جدید ترین اخبار
توجه

شورای شهر شهریار به فراخوان انتخاب شهردار وفادار باشد/ اعضای شورا اجازه دخالت افراد غیرمرتبط را ندهند

افروز نیوز- (اسماعیل داسدار) “وَ امَرُ هُم شوری بَینَهُم” شوری مهمترین  مسأله اجتماعی است که قرآن کریم به درستی آنرا بیان نموده است که مانع از استبداد و تک بعدی شدن در زندگی فردی و اجتماعی می شود، شوری یعنی استفاده نمودن از خِرد جمعی و دیدگاهها و تجارب دیگران و بهره گیری از آن که موجب تکامل و دوری از لغزش و نقص عیب در تصمیم ها و کارها می شود.

اسماعیل داسدار

شوراهای اسلامی شهر و روستا چکیده ای از معتمدین مردم هستند و جایگاه شورا در جامعه امروز کشور جایگاهی ویژه در مدیریت شهری است.

شهردار توسط شورا انتخاب می شود و سرنوشت مدیریت شهری را بدست می گیرد. اینجاست که این انتخاب باید هوشمندانه و صادقانه و شفاف صورت گیرد. منتخبین مردم باید تلاش کنند تا فردی لایق بر کرسی شهرداری تکیه بزند در این میان برخی شهرها از جمله شهر شهریار از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا جمعیت و وسعت شهریار از دیگرشهرهای شهرستان بیشتر و عملکرد شهرداری شهریار می تواند بر روی عملکرد دیگر شهرهای شهرستان اثر بگذارد.

در دو ماه اخیر شاهد اقدامی خوب و منطقی و شفاف از سوی شورای شهر شهریار بودیم که همانا انتشار فراخوانی برای انتخاب شهردار بود. اقدامی که طی آن افرادی با دادن رزومه وارد میدان شدند و خود را شایسته ی تکیه زدن بر کرسی شهرداری دانستند. دادن فراخوان برای انتخاب شهردار اقدامی بود که افکار عمومی و رسانه ها از شورای پنجم انتظار داشتند و همینطور انتظار مردم و افکار عمومی از اعضای شوری پنجم صداقت در گفتار و کردار بود و هست.

پس از فراخوان حدود ۱۸ نفر ثبت نام نمودند که اعضای شورا پس از چند جلسه به ۹ نفر و سپس به ۶ و در انتها از میان تمام گزینه ها آقایان درخشان، اسماعیل آبادی و رهنما پس از دو ماه توانستند به مرحله ی پایانی راه یابند تا شهردار شهریار از میان این سه نفر انتخاب شود.

در روزهای اخیر شاهد انتخاب سرپرست برای شهرداری بودیم که انتظار می رفت اعضای شورا که با برنامه ریزی دقیق وارد فرآیند انتخاب شهردار شده بودند، بتوانند از میان سه گزینه نهایی یکی را به عنوان شهردار انتخاب و معرفی نمایند که متاسفانه چنین نشد و سوالی در افکار عمومی شکل گرفت که نکند بازیهای سیاسی و عوامل پشت پرده و عناصر غیرمرتبط بخواهند بر روی انتخاب شهردار شهریار اثر بگذارد؟!

نکند همان عوامل پشت پرده بخواهند فراخوان شورای پنجم را به بازی گرفته و از کیسه ی جادویی خود کس دیگری را بیرون بیاورند؟!

اینجا باید عرض کنم شورای پنجم بسیار منطقی و صادقانه پیش رفته و انتظار نیز از این عزیزان همین بوده است و خواست مردم و رسانه ها این است که در ادامه ی راه به صورت شفاف و صادقانه عمل نموده و شورا به فراخوان انتخاب شهردار وفادار باشد و با پشت کردن به آن به افکار عمومی توهین نکند.

سه عزیزی که پس از فراخوان از میان ۱۸ نفر انتخاب شده اند، هر سه دارای ویژگی های مثبت بسیاری هستند که در زمان خود به آن خواهیم پرداخت و به راحتی می توان با ایجاد شفافیت و صداقت از میان این سه یکی را برای پست شهرداری انتخاب نمود.

در پایان باید به عزیزان عضو شورای پنجم شهریار یادآور شویم که: عزیزان تا به امروز درست و شفاف و منطقی عمل نموده اید. مبادا اجازه دهید عواملی شما را از مسیر خارج نمایند.

مبادا به فراخوانی که مردم را امیدوار کرده پشت کنید. لطفا برای وقت خود و مردم ارزش قائل باشید و هر چه زودتر شهردار را معرفی نمایید. زیرا سرنوشت شهر با تصمیم شما رقم خواهد خورد و با انتخاب خودف شهر را از حاشیه نجات داده و به سوی آرامش ببرید و اجازه دهید فرد منتخب با پشتیبانی شورا بتواند باعث سازندگی و پیشرفت شهر شود.

یک نظر

  1. با سلام. جناب داسدار واقعا مطلب درس و مهمی اشاره کردید. از شما ممنونیم که چشم بیدار شهرستان هستید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود