جدید ترین اخبار
شورای شهر

شورای شهر فردوسیه در مصوبات و تصمیمات خود نسبت به نظر شهروندان بی تفاوت نباشد!

افروز نیوز- (پرویز امینی) در آستانه هر انتخاباتی وقتی پای صحبت کاندیداهای شورا در میتینگ های تبلیغاتی می نشینی، همه آنها در لابلای صحبت های خود مدام به مشارکت افکار عمومی و شهروندان در تصمیم گیری های کلان شهری اشاره دارند و هرگز خود را از مردم جدا نمی دانند.پرویز امینی

این افراد آنچنان چپ و راست اشاره به نقش مستقیم مردم بویژه نخبگان و صاحبنظران در تصمیمات شهری دارند که گویی این مردم قرار است در تمام جلسات شورای شهر حضور داشته و علاوه بر مشاوره به اعضای شورا، شاهد چگونگی روند مباحث مصوبات این مجموعه باشند. غافل از اینکه فردای انتخابات فقط برخی از مجموعه های این نهاد مردمی با مدد از نظرسنجی عمومی و استفاده از نظرات شهروندان طرح و لوایح ارسالی از شهرداری را مصوب می کنند.

هفته گذشته در صحن شورای شهر فردوسیه طرحی به تصویب رسید که ایکاش قبل از آن تمام جوانب امر سنجیده شده و از آنجا که قرار است مردم از این طرح استفاده کنند، نظر شهروندان نیز لحاظ می شد. طرح پیشنهادی در این جلسه مربوط به اجرای سالن ورزشی در قسمتی از بوستان ولیعصر (عج) واقع در محله عبدآباد با مساحتی بالغ بر ۲۴۰۰ متر مربع بود که در صورت موافقت اعضاء و طی مراحل قانونی، زمین مذکور برای ساخت یک سالن استاندارد در اختیار اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار قرار می گرفت. اما در عین ناباوری این طرح از طرف اکثریت اعضا رد شد و همان زمین قبلی با مساحت ظاهرا ۸۰۰ متر مربع واقع در انتهای خیابان شهید خلیلی مصوب گردید.

سالن ورزشی عبدآباد

زمین جنب بوستان ولیعصر (عج) عبدآباد

اینکه از اختیارات شورای شهر است تا با توجه رای اکثریت طرحی را رد یا تایید نماید، بحثی نیست و ما نیز به این استقلال رای تمکین می کنیم. اما سوال اساسی افکار عمومی این است که چرا در انتخاب زمین برای اجرای سالن ورزشی شهر از شهروندان و صاحبنظران مشاوره و نظر نخواستید؟ وقتی قرار است این سالن پس از تکمیل در اختیار همین شهروندان قرار گیرد، پس چرا خیلی بسته عمل نمودید و نظر ایشان را لحاظ نکردید؟ آیا نباید احداث سالن در زمینی به مساحت ۲۴۰۰ متر مربع را نسبت به زمین ۸۰۰ متری ترجیح داد؟ وقتی قرار است شهروندان و فرزندان فردوسیه در سالن احداثی ورزش کنند، تامین امنیت ایشان بویژه بانوان در تردد به اراضی انتهای خیابان شهید خلیلی با کیست؟ آیا بهتر نیست سالن مذکور در زمین منتهی به بوستان ولیعصر (عج) احداث گردد تا والدین تا زمان ترخیص فرزندان خود از سالن و حتی پس از آن از فضای سبز و تفریحی این بوستان بهره مند گردند؟

این سوالات افکار عمومی است که ایکاش مد نظر قرار می گرفت و مطالعات بیشتری نسبت به جانمایی احداث سالن ورزشی مذکور صورت می پذیرفت.

از طرفی اگر این سالن در حاشیه بوستان ولیعصر (عج) احداث گردد، براحتی قابل دسترس شهروندان محله های عبدآباد، عباس آیاد و حتی خاوه می باشد و در حقیقت پذیرای علاقه مندان بیشتری خواهد بود.

آیا اعضای شورا فراموش کرده اند که زمین مذکور قبلا به اداره آموزش و پرورش واگذار شده است؟

از مهمترین مباحثی که از منظر اعضای شورای شهر فردوسیه مغفول مانده، مربوط به توافقنامه ای است که در نیمه دوم سال ۹۴ مابین شهرداری (سرپرستی میثم نفریه) و اداره آموزش و پرورش منعقد شده است و بر اساس توافقنامه مذکور، زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع در قالب فضای آموزشی به اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار واگذار شده است که اتفاقا ۸۰۰ متر مورد بحث را هم در بر می گیرد!!!

براستی شورای شهر فردوسیه از مصوبه قبلی خود مبنی بر واگذاری این زمین به آموزش و پرورش بی خبر بوده و آنرا فراموش کرده است؟

علی ایحال این تصمیم در قالب مصوبه انجام شده است و باید منتظر اعلام نظر کمیته انطباق فرمانداری شهرستان شهریار در این خصوص ماند.

در پایان از شورای شهر فردوسیه درخواست می شود همانگونه که در قانون نیز پیش بینی شده است، ترتیبی اتخاذ فرمایند تا جلساتی از این دست بصورت علنی و با حضور مردم و اصحاب رسانه برگزار گردد و شهروندان نیز از نزدیک شاهد تصمیم گیری منتخبین خود در پارلمان شهری باشند.

۱۳ نظر

 1. سلام شورا ی فردوسیه فقط به فکر کت و شلوارشونند اما از لحاظ کار …!

 2. درود بر پرویز ایمنی بزرگوار

 3. نگران نباشید این سالن هم مثل بازار روز توی بیابون ساخته میشه و بعد از مدتی میشه انبار سطل زباله و دسته بیل و فرغون…

 4. شورای شهر فردوسیه در این سال آخر دست به هر کاری میزنه تا برای انتخابات سال بعد تبلیغ کنه و اینم یکی از همون مانورهاست. میگید نه؟ چند روز دیگه تو روزنامه ها مصاحبه این اقایون در مورد سالن ورزشی رو میبینین

 5. آقا اشکان عزیز یعنی فکر میکنی صلاحیت اینا برای دوره بعد تایید بشه؟؟؟؟؟

 6. والا خودشون که خیلی مطمئن هستن

 7. راستی شنیدم چندتاشون تو شهر زندگی نمیکنن و فقط الکی خونه اجاره کردن تا بهشون گیر ندن

 8. سلام بر پرویز خان عزیز از شفاف سازی شما سپاس

 9. مردم چند بار از ریس شورا و دیگر اعضا درخواست جلسه عمومی تو مسجد کردند ولی!!!!! این شورا بستگانشون رو که بردن سر کار، شهردارشونم که رفتار بسیار زشتی با مردم داره !!!! خدا نگذره ازشون

 10. با سلام لطفا کمپینی راه اندازی شود تا عمل کرد اعضای شورای اسلامی شهر بررسی شده و عموم مردم را در جربان قرار دهد. در ضمن از حالا فکری به حال خرید رای توسط افراد معلوم الحال بکنیم

 11. بعضی از اعضای شورا تا تونستن اقوام خودشونو بردن سر کار تو شهرداری …. جاده یوسف آباد آلان چندین ساله خرابه،،، کوچه های شهر پر از خرابیه،،، وضعیت آب شرب شهری خیلی بده،، عقب نشینی خیابونای اصلی شهر اصلا انجام نشده،،،، شهردار داره چکار میکنه میشه این شورا توضیح بده؟

 12. انشالله دیگه اجازه شرکت تو انتخابات به این شورا داده نشه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود