جدید ترین اخبار
تابلوی شهیدان گروسی

ضرورت اصلاح هندسی بلوار شهیدان گروسی آنهم در آستانه دهه فجر چه بود؟

افروز نیوز- (پرویز امینی) بارها در خصوص دوگانگی و نابسامانی بلوار شهیدان گروسی به عنوان مرز میان شهرستان های شهریار و قدس تحلیل داده ایم و اینکه این جاده به همین دلیل از برخی امکانات نیز بی بهره است. اما اخیرا خبری مبنی بر اجرای عملیات اصلاح هندسی این بلوار از طرف شورا و شهرداری قدس منتشر شد.

روابط عمومی شورا و شهرداری قدس به نقل از عضو شورای اسلامی این شهر اینگونه آورده است:

احمد خراسانی در حاشیه بازدید میدانی از بلوار های سطح شهر اظهار داشت: در دورهٔ چهارم شورای اسلامی چند طرح اصلاح هندسی دوربرگردان‌های شهر و بازگشایی معابر که نیاز به اصلاح داشته انجام‌شده و در حال حاضر این طرح در سایر معابر اصلی موردنیاز در دستور اقدام است.

وی ضمن بازدید از بلوار شهیدان گروسی که یکی از بلوار های اصلی منتهی به ورودی شهر محسوب می‌شود،افزود: متأسفانه به دلیل نامناسب بودن محل این دوربرگردان، هم‌اکنون در حال اصلاح هندسی می‌باشد.

 خراسانی تصریح کرد: شهروندان شهر قدسی که قبلا قصد ورود به داخل شهر را از  بلوار شهیدان گروسی را داشتند،متأسفانه معمولاً به دلیل پرحجم بودن ترافیک، رفت‌وآمد خودروها به سختی صورت می‌گرفت که با اصلاح هندسی معبر فوق به‌طورقطع از بار ترافیک این محور کاسته و ایمن‌تر هم خواهد شد.

اصلاح هندسی و حذف تابلوی شهیدان در آستانه دهه مبارک فجر چه معنی و مفهومی دارد؟

همانطور که مستحضرید ۳۰ ماه از فعالیت شورای اسلامی شهر قدس در دوره چهارم می گذرد و بنا به اظهارات خراسانی عضو شورای شهر قدس، از همان ابتدای دوره چهارم نیز برخی معابر شهر قدس نیاز به اصلاح هندسی داشت که اتفاقا این شورا به اجرای آن اهتمام ورزیده است. اما اجرای طرح اصلاح هندسی بخشی از بلوار شهیدان گروسی که منجر به حذف موقتی تابلوی این دو شهید بزرگوار آنهم در آستانه دهه مبارک فجر شده است، جای تامل دارد.

مسئولین شهر قدس بدون توجه به فرارسیدن این ایام که به نوعی زمان تکریم به شهیدان والامقام نظام مقدس جمهوری اسلامی است، اقدام به اصلاح هندسی این مسیر می کنند و نتیجه آن می شود که تابلوی شهیدان گروسی در این زمان فرخنده از بن بریده می شود.

همچنین مسئولین شهر قدس فراموش کرده اند که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم  و بیست روز دیگر شاهد انتخاباتی پرشور خواهیم بود و حذف این تابلو آنهم با توجه به حضور عضوی از این خانواده در عرصه انتخابات، می تواند این شائبه را بوچود آورد که خدای ناکرده اصلاح هندسی این معبر در این برهه حساس عمدا رخ داده و در راستای تضعیف روحیه این خانواده صورت گرفته است.

لذا در اذهان عمومی این سوال مطرح می گردد که دومینوی اصلاح هندسی کلیه معابر شهر قدس  طوری برنامه ریزی شده است تا بلوار شهیدان گروسی دقیقا در همین ایام اصلاح گردد؟ آیا امکان این وجود نداشت تا در طول سال و در مقاطعی دیگر شکل هندسی این بلوار اصلاح می شد تا باعث دلخوری خانواده این شهیدان بزرگوار نگردد؟

هر چند طی تماس تلفنی که با دکتر محمد رضا گروسی فرزند و برادر شهیدان این خانواده داشتیم، وی شدیدا از عمل رخ داده گلایه مند بود و بیان کرد: در شرایط حساسی هستیم و اگر اعتراضی داشته باشیم قطعا تعابیر گوناگونی صورت خواهد گرفت. خانواده شهیدان گروسی به موضوع پیش آمده معترض است، اما فعلا سکوت می کنیم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود