جدید ترین اخبار
تقاطع صیاد شیرازی

عباس آخوندی برای افتتاح پروژه ای به شهریار آمد که ریالی برای آن هزینه نکرده است/شهرداری شهریار یک تنه جور وزارت راه را کشید

افروز نیوز- (پرویز امینی) پروژه تقاطع های غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی و شهدای مدافع حرم (شادچای) که با اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیارد تومان توسط شهرداری شهریار احداث شده بود، سه شنبه گذشته با دست عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی افتتاح گردید.

شایان ذکر است؛ شهرستان شهریار همواره به عنوان پل ارتباطی بسیاری از استان های همجوار تهران بشمار آمده و حتی رهگذرانی که قصد عزیمت شرق به غرب کشور و بالعکس را دارند نیز گاهی مجبور به گذر از این معبر هستند. بنابراین شهرستان شهریار را می توان حتی به عنوان شاهراه و یکی از مسیرهای پر تردد کشور نامید که روزانه پذیرای مسافرانی است که قصد عزیمت به دیگر نقاط کشور را دارند.

پرویز امینی

یکی از نقاطی که شاید آمار بیشترین تردد روزانه شهرستان را از آن خود کرده باشد، مسیری معروف به “جاده چیتگر” است. این معبر علاوه بر میزبانی مسافرین اقصا نقاط کشور، پذیرای بخش عظیمی از جمعیت شهرستان شهریار است که روزانه از آن تردد می کنند.

ساکنین شهر جدید اندیشه، فاز ۱ اندیشه، مارلیک و سرآسیاب، ملارد و صفادشت از غرب و شهرستان قدس از سویی دیگر، تردد روزانه خویش را از این مسیر انجام می دهند. اگر به این حجم تردد، خودروهایی که قصد عزیمت به اشتهارد، بوئین زهرا و همچنین دیگر شهرستان های همجوار دارند را نیز بیافزاییم، اهمیت این معبر بیش از پیش نمایان می شود.

پس پر بیراه نیست، اگر از این معبر به عنوان شاهراه شهرستان شهریار یاد شود. بنابراین انتظار می رفت وزارت راه و شهرسازی راسا پیشتاز احداث این تقاطع ها می شد نه اینکه تمام بار این پروژه عظیم را شهرداری شهریار بکشد.

ذکر این نکته ضرورت دارد؛ تقاطع های غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی و شهدای مدافع حرم (شادچای) که با تلاش بی وقفه و شبانه روزی شهرداری شهریار آماده بهره برداری گردید، بنا به دستور مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار در آستانه نوروز ۹۷ این معبر(فقط مسیرهای اصلی)  بصورت موقت بازگشایی شد تا مورد استفاده شهروندان قرار گیرد. بنابراین مراسم افتتاح رسمی این دو پروژه به وقت دیگری موکول شد تا با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار گردد.

علی ایحال در هفته های اخیر و با رایزنی های صورت گرفته از سوی مسئولین شهرستان، مقرر شد تا عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دوشنبه هفته جاری (هفدهم اردیبهشت) جهت افتتاح این دو پروژه به منطقه تشریف فرما شوند که در بهت و ناباوری به یکباره صبح سه شنبه (یازدهم اردیبهشت) با خبر شدیم که وی عصر همان روز یعنی یکهفته زودتر از موعد مقرر، قیچی مبارک را بر روبان این دو پروژه خواهند زد و عکس های یادگاری خود را در آتلیه شهریار خواهند گرفت!!!

بنابراین تمام امکانات شهرستان و بویژه شهرداری شهریار به کار گرفته شد تا جناب آخوندی افتخار افتتاح پروژه ای را در کارنامه خود ثبت کنند که حتی یک ریال هم بابت آن هزینه نکرده اند!!!

حال جای سوال اینجاست؛

جناب آخوندی؛ واقعا از خود سوال نفرمودید که: من اینجا چه می کنم؟

جناب آخوندی؛ تا کی می خواهید روغن های ریخته اینچنینی را نذر امامزاده کرده و پروژه های اینچنینی که هیچ هزینه ای بابت ان نکرده اید را به نام خود ثبت نمایید؟

جناب آخوندی؛ مگر شهریار آتلیه است که عکس های یادگاری خود را اینجا می گیرید؟

جناب آخوندی؛ هزینه احداث پروژه های شهید صیاد شیرازی و شهدای مدافع حرم (شادچای) که با تلاش و همت شهرداری شهریاراز جیب مستقیم مردم شهریار تامین است، می توانست در رده پروژه های ملی قرار گرفته و هزینه آن از طرف وزارت راه تامین شود نه شهرداری!!!

جناب آخوندی؛ ایکاش وزیر دولت تدبیر و امید، کمی در این خصوص اندیشه می کرد و حال که دست خالی به شهریار آمده است، بخشی از هزینه های مربوط این تقاطع و دیون آن را متحمل می شد.

حرف آخر؛

حال که وزارت راه و شهرسازی علیرغم اینکه انتظار می رفت در تامین هزینه های احداث پروژه های وزین و موثر تقاطع غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی و همچنین تقاطع غیرهمسطح شهدای مدافع حرم (شاد چای)، کوچکترین قدمی برنداشته است، انتظار می رود با پیگیری مسئولین شهرستان شهریار و در راس آن مهندس طاهری فرماندار شهرستان به عنوان نماینده عالی دولت در منطقه و همچنین مهندس محمودی شاه نشین نماینده حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی، شرایطی فراهم آید تا این وزارتخانه در احداث پروژه تقاطع های غیرهمسطح بسیج و جهاد شهریار که قرار است در سال جاری از طرف شهرداری شهریار با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان احداث گردد، پیشقدم شده و اعتبارات لازم احداث این دو پروژه را بر عهده بگیرد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود