جدید ترین اخبار
علامت سوال

عملکرد کدامیک از شهرداران ادوار گذشته شهرتان را مثبت ارزیابی می کنید؟/ دوست دارید شهردار دوره پنجم شهرتان چه خصوصیاتی داشته باشد؟

افروز نیوز- (پرویز امینی) تا چند روز دیگر صحت و نتیجه نهایی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی اعلام خواهد شد و این مجموعه مردم نهاد فعالیت خود را رسما از ۱۴ مرداد آغاز خواهد کرد.

پرویز امینی

همانگونه که مستحضرید، شهرستان های غرب استان تهران (شهریار، قدس و ملارد) در قالب ۱۰ شهر مستقل، جمعیتی بالغ بر ۱ میلیون و ششصد هزار نفر را در خود جای داده اند و این حجم جمعیت خود گویای آن است که این منطقه از استان تهران استحقاق و پتانسیل استان شدن را دارد تا بهتر بتواند به شهروندان خود خدمات ارائه نماید.

شایان ذکر است که شهرداری های شهریار، اندیشه، باغستان، صباشهر، شاهدشهر، وحیدیه و فردوسیه از شهرستان شهریار و همچنین شهرداری های ملارد و صفادشت از شهرستان ملارد و تک شهرداری قدس از شهرستنان قدس در قالب ۱۰ شهرداری حوزه “مشق” سهم بسزایی در تامین نیازهای شهروندان در حوزه های عمرانی را بر عهده دارند و در ادوار گذشته هر یک از شهرداران با توجه به شرایط و بضاعت آن زمان فعالیت های خدماتی متفاوتی انجام داده اند که امروز می تواند مورد ارزیابی شما شهروندان قرار گیرد.

از اینرو پایگاه افروز نیوز در نظر دارد لیست شهرداران ادوار گذشته غرب استان تهران را به تفکیک شهرستان و شهر منتشر نماید تا شما شهروندان گرامی با ارزیابی عملکرد آنها، رضایتمندی خود از عملکرد این عزیزان همراه با دلایل آن بازگو نمایید تا در نهایت به این جمع بندی برسیم که شما دوست دارید شهردار دوره پنجم شهرتان از چه نوع خصوصیاتی برخوردار باشد. پس پاسخ بدهید که از ۲۰ چه نمره ای به شهردار منتخب شما تعلق می گیرد؟ (ترجیحا پاسخ ها با ذکر دلایل باشد)

شایان ذکر است؛ شما بزرگواران می توانید نظرات خویش را از طریق قسمت “نظردهی” در انتهای همین صفحه و یا شماره های تلگرامی ۰۹۱۹۳۷۰۰۰۵۱ و ۰۹۱۲۳۱۱۶۷۰۰  با ما درمیان بگذارید.

شهرداران شهرستان شهریار

شهرداران ادواری شهر شهریار:

شهرداری شهریار در سال۱۳۳۱ تاسیس و تا به امروز قریب به ۲۹ شهردار سکان هدایت مدیریت این شهر کهن را در ۶ دهه گذشته بر عهده داشته اند که اسامی شهرداران شهر شهریار از تاسیس تا به امروز بدین شرح است:

۱- احمد وزیری

۲- عباس اخباری

۳- تقی هاشمی

۴- مهندس رضایی

۵- حسین اخباری

۶- حسین سعیدی

۷- مهندس قاضی نور

۸- محمد تقی وصف نوری

۹- کاظم متولی

۱۰- پرویز آرین نژاد

۱۱- سید عبدا… عظیمی

۱۲- مهندس عباس نژاد

۱۳- محمد هادی زاده

۱۴- غلام عباس شمس

۱۵- محمود گچکاران

۱۶- سلمان طهماسبی

۱۷- سیدمحمود محمودیه

۱۸- داود موثقی

۱۹- علیرضا رضاپور

۲۰- علی هوسی

۲۱- حسین یاسمی زاده

۲۲- مصطفی وحید زاده

۲۳- حسین رنجبر

۲۴- حسین یداللهی

۲۵-  مهندس قاسمی نیا

۲۶- موسی هاشمی

۲۷- علیرضا شهلی

۲۸- سعید حسینی

۲۹- مسعود رهنما

نکته: در میان اسامی فوق برخی از این عزیزان شهرداری را به عنوان سرپرست اداره کرده اما اکثریت آنها در قالب شهردار، سکان هدایت شهرداری را در اختیار داشته اند.

شهرداران ادواری شهر جدید اندیشه:

قدمت شهرداری در شهر جدید اندیشه قریب به دو دهه می رسد که در این سالها شش شهردار را به خود دیده است. لیست شهرداران شهر جدید اندیشه در ادوار گذشته بدین شهر است:

۱- فریدون فدایی دولت

۲- مهندس شریف زاده

۳- محمد شیخی

۴- بهروز کاویانی

۵- سعید خانپور

۶- عباس شوندی

شهرداران ادواری شهر باغستان:

شهرداری باغستان در دهه ۸۰ با تجمیع چند روستا از جمله نصیرآباد، سعید آباد، مهدیه، خادم آباد، دهمویز، صادقیه و همچنین سال های اخیر، باباسلمان تاسیس شد و اسامی شهرداران باغستان در دو دهه اخیر بشرح ذیل است:

۱- شهریار خسروی

۲- محمدصادق کولیوند

۳- یونس سمیع پور

۴- سید محمد میرزمانی

شهرداران ادواری صباشهر:

صباشهر در سال ۱۳۷۵ با تجمیع روستاهای ویره، محمد آباد، مصطفی خمینی، اسلام آباد، کیودین، قندیشاد و قاسم آباد به شهر ارتقا یافت و لیست شهرداران ادواری این شهر بدین شرح ارائه می گردد:

۲- سید حسین احمدزاده

۱- محمد حسین دهقان

۳- علی هوسی

۴- اسماعیل بیرجندیان

۵- فیروز جعفری

۶- عباس شوندی

۷- مسعود کرم زاده

شهرداران ادواری شاهدشهر:

شاهدشهر در سال ۱۳۷۵ با تجمیع چند روستا به شهر ارتقا یافت که اسامی شهرداران این شهر شهیدپرور بشرح ذیل ارائه می گردد:

۱- محمود نعمتیان

۲- ایرج مرادبیگی

۳- غلامرضا محمدخانی

۴- غلامرضا شهرانی

۵- احمد زارع

شهرداران ادواری شهر وحیدیه:

شهر وحیدیه در سال ۱۳۷۵ با تجمیع چند روستا به شهر ارتقا یافت و در طول این سال ها با احتساب دو شهردار، کمترین تغییر مدیریتی را در شهرستان شهریار اختصاص داده که ذیلا آمده است:

۱- نورا… طاهری

۲- مسعود سلامت بخش

شهرداران ادواری شهر فردوسیه:

شهر فردوسیه در سال ۱۳۸۰ با تجمیع روستاهای فردوس، عیاس آباد، عبدآباد و خاوه از نعمت شهرداری برخوردار شد که علاوه بر دوره های سرپرستی، تا به امروز ۶ شهردار داشته است که اسامی این عزیزان بشرح ذیل است:

۱- مهندس میرزایی

۲- علیرضا افشار

۳- غلامحسین کبیری

۴- حسین رنجی

۵- علیرضا اسدی

۶- مجید عظیمی

شهرستان ملارد

شهرداران ادواری شهر ملارد:

شهر ملارد در دهه هفتاد تاسیس شد و مدیریت شهرداری ملارد در طول این سالها بر عهده افراد ذیل بوده است:

۱- زنده یاد جعفر کریمی اصل

۲- محمد محمودی شاه نشین

۳- یعقوب فرجی

۴- سید یوسف حسینی

۵- محمد شیخی

۶- یونس سمیع پور

۷- غلامرضا شهرانی

۸- جلیل پورسلیم

۹- علی اکبر دهکردی

۱۰- مهندس کلانتری

۱۱- علی اکبر خراسانی

شهرداران ادواری شهر صفادشت:

شهر صفادشت بالغ بر دو دهه است که از نعمت شهرداری برخوردار می باشد و در طول این دوران تا به امروز با مدیریت محمدعلی کریمی اداره شده و کماکان نیز این ثبات مدیریتی ادامه دارد.

شهرستان قدس:

شهرداران ادواری شهر قدس:

قدس که در طول چند سال اخیر از بخش به شهرستان ارتقاء یافت، از یک شهر و شهرداری بهره می برد و اسامی شهرداران این شهر از سال ۱۳۶۸ تاکنون بدین شرح است:

۱- محمد اصالت

۲- زنده یاد جعفر کریمی اصل

۳- محمدصادق مصطفی زاده

۴- علیرضا گودرزی

۵- سید حمزه علی آبادی

۶- سالار علیجانی

۷- علیرضا شهلی

۸- حسین یاسمی زاده

۹- غلامحسین تابش فر

۱۰- کریم شایان راد

۱۱- غلامرضا یاوند عباسی

۱۲- غلامرضا محمدخانی

۱۳- محسن چیبایی

۱۴- محمدصادق کولیوند

۵ نظر

  1. ممنون از زحمتی که کشیدید و ما رو با شهرداران قبلی منطقه آشنا کردید. اما ایکاش در خصوص کارنامه این مدیران هم توصیحاتی میدادید تا بتونیم با آگاهی کامل در نطرسنجی شما شرکت کنیم.

  2. تنها کسی که چهره شهر قدس رو از سنتی دهه قبل از هفتاد به تاحدودی به معنای واقعی شهری تغییر داده اقای گودرزی بوده و بعد از ایشون میشه به یاوند عباسی اشاره کرد و مابقی تنها تایم اداری رو ثبت کردن واسه اب باریکه اخر ماه که البته بیشتر بصورت سیلاب بوده تا اب باریکه

  3. فقط حاج علی هوسی

  4. شهرستان شهریار و صباشهر دیگر شهرداری همانند آقای هوسی به خود نمی بینه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود