تخلیه نخاله ساختمانی

شهرداری باغستان و اداره راه شهرستان شهریار در مقابله با تخلیه نخاله های ساختمانی غفلت می کنند

افروز نیوز- شهرداری باغستان و اداره راه شهرستان شهریار در مقابله با تخلیه نخاله های ساختمانی در ورودی دهشاد پایین غفلت می کنند.

بحث رهاسازی نخاله‌های ساختمانی و زباله در حومه شهرها بخصوص شهرهای استان تهران به‌عنوان معضل بزرگی پدیدار گشته و علاوه بر آسیب رساندن به سیمای شهر باعث آلودگی بصری و افزایش مشکلات تنفسی، رشد حشرات موذی، ایجاد ناامنی، جولانگاهی برای حیوانات ولگرد می‌شود که در این زمینه نهادهای مختلف می‌توانند با هماهنگی و محوریت مدیریت شهری اقدام به ساماندهی، نظارت وعدم ظهور چنین عاملی شوند.

به معضل رهاسازی نخاله‌های ساختمانی و زباله‌ در حومه شهرهای شهرستان شهریار بارها گزارش و اطلاع‌رسانی شده و موضوع تنها توسط مدیران توانمند منطقه پیگیری شد که جمع‌آوری و ساماندهی نخاله‌ها را در دستور کار قرار داده‌اند و این بار موضوع تخلیه نخاله‌های ساختمانی که بیشتر از سمت مناطق پایتخت در ورودی شهریار”اتوبان تهران ساوه به سمت دهشاد پایین” تخلیه ‌شده و مشاهده می‌گردد.

این امر اعتراض‌ شدید دهیاری، مئولین و ساکنان این مناطق را به همراه داشته است چرا که تخلیه زباله در ورودی شهر علاوه بر بروز مشکلات زیست محیطی، سیمایی ناشایست  را در منظر عابرین ترسیم می کند.

برای پیگیری این موضوع پای صحبت های مسئولین محلی و مردم ساکن در این منطقه که از نزدیک شاهد این معضل هستند، نشستیم.

مسعود امیدوار یکی از اهالی روستای دهشاد پائین در گفتگو با فارس، اظهار کرد: متأسفانه روستای دهشاد پایین در این زمینه مورد بی‌مهری مسؤولان واقع‌شده و هم‌اکنون معضل زباله‌های سرگردان در این منطقه باعث آزار و مشکلات پیرامون آن را برای ساکنان این محل به وجود آورده است.

بابک مجیدی، دهیار دهشاد پایین دراین گفتگو اشاره کرد: روستای دهشاد پایین یکی از ورودی‌های شهرستان شهریار است که متأسفانه مدتی است افراد متخلف و فرصت‌طلب به دلیل نبود تابلو و گشت‌های نظارتی دستگاه های متولی، از این فرصت استفاده نموده و از شهرهای همجوار  بویژه مناطق تهران نخاله‌های خود را در این منطقه تخلیه می‌کنند.

مجیدی ادامه داد: این منطقه خارج از محدوده روستا است و دهیاری و شورای اسلامی در قبال این عمل، وظیفه و اختیار قانونی، اعتبار و امکاناتی ندارد تا با ان مقابله کنند. هرچند با همکاری شورای اسلامی چند نوبت جمع‌آوری نخاله‌ها را در دستور کار خود داشته‌ایم و این اقدام صرفا مسکنی بیش نیست و برای درمان قطعی نیازمند توجه شهرداری باغستان و اداره راه و شهرسازی شهرستان لازم است.

وی افزود کرد: برخی مواقع افراد متخلف نخاله‌های خود را در همان وسط جاده تخلیه می‌کنند که همین موضوع باعث ترافیک و تصادف در ورودی اتوبان تهران- ساوه می‌شود.

نخاله‌های ساختمانی دهشاد پایین سیمای شهریار را مخدوش می‌کند

رئیس شورای دهشاد پایین در این‌باره خاطرنشان کرد: نخاله‌های ساختمانی این منطقه در حقیقت سیمای شهرستان شهریار را در ذهن افرادی که از این منطقه گذر می‌کنند را مخدوش می‌کند، چراکه شهریار به باغ و زمینه‌ای کشاورزی معروف بوده است.

جعفر حسن‌زاده اضافه کرد: مشکلاتی از قبیل ناامنی در این منطقه، معضلات زیست‌محیطی، آلودگی، ایجاد گرد غبار، بسته شدن جاده اصلی و بسیاری دیگر پیرامون این معضل است و همچنین شهرداری می‌تواند با تعریض جاده سبب افزایش دید منطقه شود که افراد متخلف جرات تخلیه نخاله  در این منطقه را نخواهند داشت.

وی گفت: شهرداری باغستان مسئول جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی این منطقه است و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از طریق شهرداری باغستان و راهداری شهریار، هنوز هیچ اقدامی برای جمع‌آوری این نخاله‌ها نداشته اند.

حسن‌زاده افزود: امیدواریم با نزدیک شدن به ایام نوروز، مسئولین متولی، اقدامات لازم برای جمع‌آوری نخاله‌های این منطقه را در دستور کار خود قرار دهند تا مسافران و شهروندانی که از استان و شهرهای اطراف از این محل تردد دارند؛ با چهره ناشایست این محل روبرو نباشند و معضلات پیرامون آن نیز مرتفع گردد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود