جدید ترین اخبار
دلال

فرماندار عزیز؛ دلالان فرصت طلب را از حیاط شهرداری ها جمع کنید

افروز نیوز- (پرویز امینی) چند سالی است که جو بسیار سنگین و بدی در برخی شهرداری های شهرستان شهریار حاکم شده است و برخی دلالان فرصت طلب با ورود به این مجموعه ها، آنچنان تاخت و تاز می کنند که گویی شهرداری بخشی از ارثیه خانوادگی آنهاست.

این مدیران سایه که ظاهرا از شهرداری دست بردار نیستند و کارشان پرسه زدن دائم در این مجموعه است، همان افرادی هستند که هر چند حضورشان همانند ارباب رجوع عادی به نظر می رسد، اما بعضا گرداننده پشت صحنه هستند و رفت و آمد ایشان به شهرداری در راستای دست یازیدن به بیت المال و سوء استفاده است.پرویز امینی

مدیر سایه کیست؟

“مدیـــــریت سایه شکلی از اعمال مدیــــریت است که دستـــور دهنده واقعی، حضور فیــــزیکی و مشهـــود در مجموعه ندارد. این مدیر اگر هم حضور داشته باشد، قطعا در آن مجموعه کاره ای نیست اما در حقیقت همه کاره است ولکن در قالب و چهــــــره دیگران امر و دستور می دهد.”

به عبارت دیگر با حضور مدیریت سایه، مدیر سازمان در ظاهر مدیر سازمان است  در صورتیکه مدیر واقعی کس یا کسانی هستند که هیچگونه پست سازمانی تعریف شده ای ندارند و از پشت پرده به راحتی حکم می رانند.

مدیر سایه، فرد یا گروههایی هستند که چگونگی روند و پیشبرد اهداف سازمان برای آنها تأثیرگذار است و به خاطر همین به نوعی در سازمان مربوطه نفوذ می کنند که مسیر پیشرفت سازمان را به نفع خودشان تغییر دهند.

این افراد تلاش می کنند در جریان تصمیمات، جلسات، بخشنامه ها قرار بگیرند و تغییرات لازم را ایجاد کرده و در جریان کلیه امور جاریه نیز قرار داشته باشند که هم به اندازه کافی به کارکنان صفی نزدیک باشند و هم با مشتریان سازمان در تماس باشند.

سازمان و دستگاه هایی که از طریق مدیریت سایه هدایت و کنترل می شوند از حس مسئولیت و پاسخ دهی به دیگران خود را مبرا می دانند. اگر در شرایطی هم تحت فشار افکار عمومی قرار گیرند، مدیر ظاهری سازمان یا دستگاه ذیربط را قربانی می کنند و مدیران سایه همچنان در پشت پرده سالم می مانند و حکم می رانند شاید بتوان گفت مدیران ظاهری پیش مرگان مدیران سایه هستند که دانسته یا ندانسته همچون دیگر کارکنان به طریقی دیگر قربانی منافع و مصالح آنها می شوند.

در مدیریت سایه، کلیه کارکنان دشمنانی تلقی می شوند که اگر شرایط برای آنها مناسب شود، درصدد احقاق حقوق تضیع شده خود برخواهند آمد. روی این اصل مدیریت سایه همیشه درصدد چشم و گوش گذاری در مجموعه است تا کلیه فعل و انفعلات کارکنان را زیر ذره بین  داشته باشد. چون آگاهی کارکنان با نابودی آنها رابطه مستقیم دارد. لذا مدیران سایه یا همان اشخاص فرصت طلب، در کمین نشسته اند تا به محض رویت لقمه ای چرب و چیلی، سریعا آنرا صید نموده و صفرهای حساب بانکی خود را ارتقاء بخشند.

این افراد که عمدتا کاری جز دلالی و ساخت و ساز سوری ندارند و در حقیقت ساخت و ساز را صرفا بهانه ای برای ورود به شهرداری یدک می کشند، از همان خروس خوان صبح وارد محوطه شهرداری می شوند و با سرک کشیدن به واحدهای مختلف سعی می کنند نشان بدهند که جهت انجام کار اداری به شهرداری آمده اند. در حالیکه اینگونه نیست و حتی برخی از ایشان تا ساعت ها بعد از وقت اداری همچنان در محوطه شهرداری وول می خورند.

فردای آنروز هم که به شهرداری بروید، باز هم همین آقایان را در محوطه شهرداری و اتفاقا با همان رفتار و کردار دیروزی مشاهده خواهید کرد. مسئله به اینجا ختم نمی شود و شما یک ماه دیگر هم که به شهرداری بروید، عینا همان آدمها هنوز مشغول وول خوردن در محوطه شهرداری هستند. این معضل به امروز و دیروز و هفته گذشته و حتی سال گذشته محدود نمی شود. یعنی این افراد به حدی تکراری و الکی به شهرداری مراجعه کرده و به لایه های شهرداری رخنه کرده اند که تمام قوانین مربوط به انواع و اقسام کمیسیونها از ۱۰۰ گرفته تا ۷۷ را به انضمام ماده ۵ و بند ۲۰  و… حسابی از روی دست کارمندان شهرداری مخصوصا شهرسازی تقلب کرده و اغراق نیست که بگوییم کتاب قوانین شهرداری را فوت آب هستند. (البته  فقط همان صفحاتی که به نفع پرونده خودشان باشد).

برخی از این افراد معلوم الحال که با ورود به شهرداری به هر روزنه ای سرک می شکند و به بهانه های مختلف حتی تا قبل از غروب آفتاب هم در شهرداری حضور دارند، واقعا دنبال چه می گردند و چرا خود را مانند بختک روی شهرداری انداخته اند؟

با نگاهی به رشد نجومی حساب بانکی و باغ و باغچه این آقایان و رشد اقتصادی که در سالهای اخیر داشته اند، درخواهید یافت که آنها به دنبال چه هستند. آری اینان دنبال فرصت هستند تا بتوانند پس از کسب اطلاعات موقعیت اراضی شهر، سریعا دسته چک خود را از  جیب پشت شلوار جینشان درآورند و شروع به خرید زمین هایی بکنند که قرار است عن قریب به بافت مسکونی الحاق شود!!!

آری این افراد فرصت طلب در شهر دنبال اراضی قابل تعریضی هستند تا با رایزنی با مالک، واسطه وی با شهرداری شوند و درصد و شیتیل خود را از طرفین بگیرند!

برخی از این افراد به جهت آنکه بتوانند رفت و آمد راحت تری در شهرداری ها داشته باشند، از ترفندهای مختلف استفاده نموده و امروز در عناوین مشاور و غیره در آن مجموعه فعالیت می کنند و متاسفانه حتی در حساس ترین جلسات غیر علنی شهرداری هم حضور دارند.

فرماندار عزیز؛ دلالان فرصت طلب را از حیاط شهرداری ها جمع کنید

انتظار می رود مدیران نظارتی مستقر در شهرداری ها بویژه دایره حراست، ورودی جدی تر در جلوگیری از جولان این افراد سودجو و منفعت طلب در محوطه شهرداری داشته باشند. همچنین از دیگر مسئولین نظارتی و قضایی شهرستان شهریار بویژه دکتر ناجی فرماندار نکته بین، پیگیر و ساعی شهرستان شهریار و همچنین جناب حسین زاده دادستان مردمی شهریار و سربازان گمنام امام زمان (عج) درخواست می گردد ضمن شناسایی این افراد، راهکاری برای مسدود کردن شاهرگ های درآمدی این فرصت طلبان تعبیه نمایند تا با مدد از اطلاعات شهروندان و حتی پرسنل شریف شهرداری ها، دلالان و فرصت طلبان شناسایی و همگی بتوانیم در صیانت از بیت المال تلاشی جدی و جهادی داشته باشیم.

 

۴ نظر

 1. محمود احمدیان\راه مبین

  سلام خدا قوت به این موارد دلال فرصت طلب نمیگویند

  مگس های دور شیرینی شهرداری ها میگویند

  با احترام

 2. با عرض ادب واحترام خدمت برادر ارجمند امینی ، به موضوع ومعضل بسیار خوبی در مدیریت شهری اشاره فرمودید که متاسفانه گریبانگر اکثریت شهرداری ها شده است و تنها با کمی تامل چندین مرتبه مراجعه به این مجموعه ها می توان از حضور پررنگ این سایه ها پرده برداشت امید است که مسئولان محترم مربوطه قدم های خوبی را برای ریشه کنی این مشکل بزرگ بردارند با تشکر

 3. سلام خیلی ممنون و تشکر
  واقعا باید همچین ادمهایی رو که جا نماز اب میکشند به شهرداری راه ندهند و همه اموال به دست امده از این راه که با تیغ زدن مردم به دست میاید چوب حراج زد که با فشار بر انها پول نامشروع و حرام به دست میاورند

 4. با سلام و عرض تبریک سال نو.
  حرف دل ما بود ممنون از نکات ارزشمند شما. دلالان با کمترین ریسک و آسیب به بیشترین منافع خود میرسندخصوصا در شهرهای کوچک

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود