فرمانده سپاه شهریار

فرمانده سپاه شهریار: شبکه های اجتماعی و ماهواره تهدیدی جدی برای جامعه

افروز نیوز به نقل از مهر، فرمانده سپاه شهرستان شهریار گفت: شبکه های اجتماعی و ماهواره ها از تهدیدهایی جدی محسوب می شود که با توجه به برنامه ها و روشنگری های سپاه و بسیج، توفیقات برجسته ای در این عرصه حاصل شده و تحویل هزار دستگاه ماهواره بصورت خودجوش از سوی شهروندان، موید تاثیرگذاری اقدامات فرهنگی انجام شده در این حوزه است.

سرهنگ پاسدار یامینی، فرمانده سپاه شهرستان شهریار در نشست خبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس و تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی از ابتدای شکل گیری انقلاب به شیوه های گوناگون درصددکارشکنی و ایجاد هزینه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

وی افزود: غائله خلق مسلمانان، خلق عرب، سرخس آمل، ترور شخصیت های انقلابی و…از نمونه تحرکات شوم دشمن علیه ایران اسلامی در گذشته بوده است.

فرمانده سپاه شهرستان شهریار در تشریح سیر تحولات دفاع مقدس عنوان کرد: جنگ تحمیلی از دیگر طراحی های ننگین دشمن علیه شیعیان و ایران بود که با درایت و هوشمندی رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) به فرصت و توفیقی برجسته تبدیل شد.

وی افزود: درآغاز جنگ، صدام با بکارگیری ظرفیت های نظامی خود اعم از یگان زرهی، پیاده، نیروی مخصوص و ۳۵۰ فروند هواپیما ظرف ۲۴ ساعت ایران را ناامن کرد و در هفت روز اول جنگ، ۱۵ هزار کیلومتر از خاک ایران را تحت اشغال درآورد.images

سرهنگ یامینی گفت: توانمندی منحصر به فرد امام راحل در بسیج کردن مردم و رشادت های دلاور مردان ایران، در عملیات هایی همچون ثامن الائمه، شکست حصر آبادان، طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، خیبر، بدر و…پاسخی دندان شکن و عبرت آموز برای دشمن بود.

وی افزود: گاهی مشاهده می شود در  برخی محافل با طرح موضوع غیر ضروری بودن استمرار جنگ بعد از فتح خرمشهر، ایجاد شبهه  می کنند که باید در این خصوص با تبیین و واکاوی تحولات و شرایط کشور در آن دوران رفع شبهه کرد.

فرمانده سپاه شهرستان شهریار عنوان کرد: بعد از فتح خرمشهر سه هزارکیلومتر مربع از اراضی ایران تحت اشغال رژیم بعثی بود ودفاع از این مرز وبوم و خروج دشمن از خاک ایران، ضرورتی انکار ناپذیر محسوب می شد و پایان جنگ در آن موقعیت زمانی و مکانی تحت هیچ شرایطی معقولانه به نظر نمی رسید.

وی با اشاره به لزوم رصد تحرکات دشمن افزود:در حال حاضر دشمن تاکتیک خود را تغییر داده و دیگر جنگ پشت خاکریزها دنبال نمی شود و در عرصه فرهنگی و بصورت نرم به ستیز با نظام اسلامی می پردازند.

فرمانده سپاه شهرستان شهریار عنوان کرد: امروز در شرایطی هستیم که فضای پیرامونی ما بسیار پیچیده شده و تنها نقشه راه در چنین شرایط و موقعیتی، بصیرت و خط ولایت است.

فرمانده سپاه شهرستان شهریار در تشریح فعالیت ها و برنامه های فرهنگی و اجتماعی این مجموعه در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان شهریار عنوان کرد: رژه اقتدار با مشارکت نیروهای مسلح، ملاقات با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، غبار روبی از مزار شهدا، اجرای طرح پیاده روی خانوادگی درشهراندیشه، تجلیل از جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس و برگزاری سخنرانی های متعدد از نمونه برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت این ایام است.

وی افزود: برپایی نمایشگاه های دفاع مقدس در نقاط مختلف شهرستان شهریار از دیگر دستور کارهای سپاه شهریار به شمار می رود و بنا داریم امسال از برگزاری آن بصورت متمرکز پرهیز کنیم.

مهاجرت و بیکاری عمده ترین تهدیدات در شهریار محسوب می شود

سرهنگ یامینی در پاسخ به سئوال مهر در خصوص ارزیابی مجموعه سپاه از تهدیدهای موجود در این شهرستان گفت: نرخ بالای مهاجرت و عدم توسعه امکانات و زیر ساخت ها متناسب با افزایش جمعیت از تهدیدهای عمده در این منطقه محسوب می شود.

وی افزود: بیکاری از دیگر تهدیدها در این شهرستان است که تشدید آن ضریب امنیتی این منطقه را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

فرمانده سپاه شهرستان شهریار عنوان کرد: شبکه های اجتماعی و ماهواره ها نیز از تهدیدهایی جدی محسوب می شود که با توجه به برنامه ها و روشنگری های سپاه و بسیج، توفیقات برجسته ای در این عرصه حاصل شده و تحویل هزار دستگاه ماهواره بصورت خودجوش از سوی شهروندان، موید تاثیرگذاری اقدامات فرهنگی انجام شده در این حوزه است.

وی در ارتباط با برگزاری یادواره های شهدا در این شهرستان نیز گفت: در طول سال گذشته، ۷۲ مراسم یادواره شهدا برگزار شد و هر هفته نیز در روزهای پنجشنبه بازدید و سرکشی از خانواده معظم ایثارگران در قالب طرح یوم الشهدا بصورت منظم اجرا می شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود