جدید ترین اخبار
چاوشی

فعالیت نامزدهای انتخابات مجلس رصد می شود

افروز نیوز- رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: باید رسانه ها نقد منصفانه را با هدف اصلاح امور مورد توجه قرار دهند اما دولت راه را بر منتقدان خود نبسته است.

سید شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران و رییس ستاد انتخابات استان تهران دیروز در جمع خبرنگاران قرچک در پاسخ به سوالی درباره نحوه و حدود برخورد این ستاد با تخلفات انتخابات اظهار داشت: همه وظیفه دارند تا برای حضور باشکوه مردم در انتخابات تلاش کنند.

وی افزود: استفاده از امکانات دولتی له و علیه نامزدهای انتخاباتی ممنوع است و همه تلاش ما این بوده که مسیرهای تخلف را مسدود کنیم و تاکنون از وقوع مسائل شبهه انگیز جلوگیری به عمل آورده ایم.

چاوشی ادامه داد: فعالیت نامزدهای انتخاباتی به دقت مورد رصد و ارزیابی قرار می گیرد و نامزدهایی که تخلفاتی را انجام دهند، قطعا در مرحله رسیدگی مورد توجه خواهد بود.

رییس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به انعکاس مطالب نمایندگان فعلی مجلس که نامزد انتخابات آتی نیز هستند، گفت: هنوز زمان تبلیغات فرا نرسیده و انعکاس عملکرد نمایندگان مجلس تا زمانی که نماینده هستند، منع قانونی ندارد.

معاون سیاسی استاندار تهران درباره روند تأیید صلاحیت ها نیز بیان داشت: در جریان بررسی تأیید صلاحیت ها آنچه از اهمیت برخوردار بوده، قانون است و قطعا کسانی که دارای سوء سابقه هستند، نمی توانند به مراکز قانونگذاری راه پیدا کنند.

وی در ادامه درباره الکترونیکی شدن انتخابات آتی نیز یادآور شد: الکترونیکی شدن انتخابات از بسیاری شبهات جلوگیری می کند و در این موضوع باید شورای نگهبان نیز موافقت کند، این موضوع در حالی بررسی بوده و تلاش می شود انتخابات در شهرهای بزرگ به صورت الکترونیکی باشد.

معاون سیاسی استاندار تهران در توضیح استفاده از برخی نیروهای اصولگرا در این دولت نیز متذکر شد: دولت یازدهم دولت خرد ورزی است و همانطور که رییس جمهور اعلام کرد، این دولت متعلق به همه ملت ایران است و هر کس که مشی دولت را قبول کرده و از توانایی لازم نیز برخوردار است، می تواند کمک کند.

رییس ستاد انتخابات استان تهران در ادامه به موضوع رابطه دولت با رسانه های منتقد پرداخت و گفت: باید رسانه ها نقد منصفانه را با هدف اصلاح امور مورد توجه قرار دهند اما دولت راه را بر منتقدان خود نبسته است.

منبع: مهر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود