جدید ترین اخبار

فقدان کارگاه های آموزشی کارگر و کارفرما در شهریار احساس می شود

افروز نیوز به نقل از مهر-  رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان شهریار گفت: فقدان کارگاه های آموزشی برای آگاه سازی کارگران و کارفرمایان ازکمبودهایی است که لزوم رفع آن احساس می شود.

مصطفی رسولی نیا رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان شهریار  در جمع خبرنگاران با اشاره به ناآگاهی کارگران و کارفرمایان به قوانین و ضوابط کار اظهار داشت: موارد بسیاری مشاهده شده که کارگر یا کارفرما به دلیل ناآشنایی به اصول ایمنی کار و چارچوب های قانونی تعیین شده برای آن، دچار ضرر، زیان و آسیب های جدی شده است.

وی افزود:برخی گمان می کنند که صرفا با راه اندازی کارگاه، شرکت یا کارخانه ای و جذب تعدادی نیروی انسانی در آن سفره ای پهن شده و عده ای با اشتغال در آن، الزامات مورد نیاز برای معیشت خود را تامین می کنند.1832092

رسولی نیا گفت: نگاه تک بعدی و یک وجهی در پاره ای از مواقع آسیب ها و عوارض ناخوشایندی را به همراه دارد که عرصه کار و اشتغال یکی از این موارد محسوب می شود.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان شهریار گفت:رعایت موارد ایمنی در تهیه و راه اندازی ادوات و تجهیزات کارگاهی، اصول و موازین کار و اشتغال، حق و حقوق کارگر و کارفرما و حیطه اختیارات و شرح وظایف این دو گروه از مولفه هایی است که ضرورت تبیین آن برای کارگر و کارفرما اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

وی افزود: برای رفع این کمبود باید کارگاه های آموزشی  مرتبط با این موضوع راه اندازی شود تا قبل از آغاز به کار  شرکت یا نیروی انسانی فعال در آن از آگاهی وآموزش های لازم برخوردار شوند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهریار عنوان کرد: راه اندازی چنین مراکز و کارگاه های آموزشی در این شهرستان و حتی کشور مورد غفلت واقع شده ومی طلبد با جدیت هر چه بیشتری به این موضوع پرداخته شود.

رسولی نیا یادآور شد: با تحقق این موضوع، بسیاری از تعارضات و اختلافات بین کارگر و کارفرما و حجم پرونده های ورودی برای احقاق حق طرفین به حداقل ممکن کاهش می یابد و فضای کار و اشتغال و مناسبات کارگر و کارفرما به نحو مطلوب تری طی می شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود