جدید ترین اخبار
فنی حرفه ای تهران

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران: عدم آشنایی با قانون کار تضییع حقوق کارگر و کارفرما را به دنبال دارد

افروز نیوز- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در آیین رونمایی کتاب «قانون کار در نظم حقوقی کنونی» عدم آشناییی با قانون کار را موجب تضییع حقوق کارگر و کارفرما دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان تهران، حمیدرضا خانپور یکی از مشکلات اساسی و مبتلا به جامعه ما در روابط کار را بی اطلاعی افراد نسبت به حقوق خود عنوان نمود و افزود: عدم آشنایی با قانون کار خواسته یا ناخواسته موجب تضییع حقوق کارگر یا کارفرما می شود شوند که جبران آن بسیار مشکل و در بعضی موارد ناممکن می باشد. فنی حرفه ای تهران

وی با اشاره به برخی از زوایای پنهان از چشم قوانین کار و بیمه، اذعان نمود: همه می دانیم که هیچ معامله ای بدون قرار اولیه یا همان قرارداد اساس و بنیان محکمی ندارد و بی دقتی در تنظیم قرارداد، مهم ترین عامل تضییع حقوق افراد می باشد.

مدیرکل استان تهران در ادامه تصریح نمود: آشنایی با نوع کار و یا وظیفه، حقوق یا مزد مبنا و لواحق آن، ساعات کار، تعطیلات و مرخصی ها، محل انجام کار، مدت زمان انجام کار و .. از اطلاعاتی می باشد که دانستن آن برای هر شخص لازم است.

خانپور شناخت قانون کار را موجب رفع ابهامات و مشکلاتی حقوقی افراد خواند و اظهار داشت: محل و محیط کار هم مثل هر جای دیگر قوانین و شرایط خاص خود را دارد و با رعایت این شرایط و قوانین از بروز اشتباهات و مشکلات آتی جلوگیری نموده و محیط کاری امن و آرامی را برای خود و همکاران فراهم می کنیم و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بخش های مختلف آمادگی خود را به عنوان همکاری وهماهنگی با شرکای اجتماعی دولت را دارد

شایان ذکر است کتاب «قانون کار در نظام حقوقی کنونی» توسط وحید حاجی‌زاده،از بنیانگذار دانش نوین قانون کار، با شعار تحولی بزرگ در تشریح قوانین کار تألیف و با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، کارشناسان ارشد وزارت کار، مدیریت آموزش موسسه کار و تامین اجتماعی در سمینار دانش حقوقی مدیران رونمایی شد.

بنا بر این گزارش به گفته وحید حاجی زاده، کتاب «قانون کار در نظم حقوقی کنونی» با ۸۰۰ صفحه، مرجع کامل آموزش قوانین و مقررات بوده و سعی بر آن شده که با توجه به مشکلات و برداشت‌های متفاوت از مواد قانون کار، به ساده‌ترین روش، مقررات و تکالیف کارگران و کارفرمایان در این کتاب تشریح و تعریف شود .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود