جدید ترین اخبار
شهرداری فردوسیه

مراسم تجلیل از آتش نشانان شهر فردوسیه برگزار شد

افروز نیوز- مراسم تجلیل از آتش نشانان شهرداری فردوسیه برگزار شد.

شهرداری و شورای اسلامی شهر فردوسیه هفتم مهرماه مصادف با روز آتش نشان مراسمی تحت عنوان تجلیل از زحمات پرسنل آتش نشانی شهرداری را برگزار کردند.

در این مراسم که دیروز با حضور، مهندس سیامک امینی معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان شهریار، گرجی بخشدار مرکزی شهرستان شهریار، قربانی مسئول حوادث غیرمترقبه فرمانداری شهریار، فرماندهی کلانتری فردوسیه و همراهان، حجج اسلام یحیوی و عبدی مشاورین فرمانداری شهرستان شهریار، حجه الاسلام حسینی امام جماعت مسجد جامع فردوسیه، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولین ارشد شهرداری فردوسیه، استاد قاسم نخجوانی ریاست انجمن ادبی مکتب شهریار و مجموعه آتش نشانی شهرداری فردوسیه و خانواده ایشان برگزار شد، پس از قرائت آیاتی از کلام ا… مجید و سرود غرورآفرین ملی کشور عزیزمان ایران، محمد رضا افشار از پرسنل شهرداری فردوسیه به عنوان مجری برنامه را آغاز نموده و سپس حمید رضا طاهری کوشش ریاست شورای اسلامی شهر فردوسیه ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین، دقایقی در خصوص جایگاه رفیع آتش نشانان نکاتی ایراد کرد.

یوسف زارعی مسئول آتش نشانی شهرداری فردوسیه با قرار گرفتن در جایگاه ضمن تشکر از برگزار کنندگان مراسم، گزارشی از فعالیت های این واحد در یکسال گذشته ارائه داد و در ادامه استاد نخجوانی، ریاست انجمن ادبی مکتب شهریار قطعه شعری در خصوص فداکاری و جایگاه آتش نشان قرائت کرد.

تجلیل و اهدای لوح یادبود و هدایا به پرسنل آتش نشانی شهرداری فردوسیه، برنامه بعدی این مراسم بود و در ادامه نیز برنامه شاد تقلید صدا توسط یکی از هنرمندان مطرح کشور به عنوان پایان بخش مراسم به اجرا در آمد.

شهرداری فردوسیه

photo_2016-09-29_07-30-42

photo_2016-09-29_07-31-13

شهرداری فردوسیه

شهرداری فردوسیه

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم گفتگوی کوتاهی داشتیم با حمیدرضا طاهری کوشش، ریاست شورای اسلامی شهر فردوسیه و وی در خصوص ارزش و جایگاه آتش نشان گفت: برگزاری مراسم تجلیل، کمترین کاری است که می توانیم برای این عزیزان انجام دهیم. تلاش و مجاهدت آتش نشانان بقدری ارزشمند و والاست که زبان از بیان آن قاصر است.

وی افزود: این عزیزان زمانی که همه ما به زندگی روزمره خود مشغولیم و در استراحت به سر می بریم، آنچنان هوشیار و با آمادگی در محل کار خود حضور دارند که به محض اعلام کوچکترین حادثه خود را به محل وقوع رسانده و رفع خطر می کنند. بارها رخ داده است که آتش نشان، خطر را به جان خویش خریده تا کوچکترین آسیبی به شهروندان نرسد.

ریاست شورای اسلامی شهر فردوسیه در ادامه اشاره ای هم به لزوم حمایت از آتش نشانان کرد و گفت: همانگونه که عرض کردم، تمام تلاش ما برای تجلیل و تقدیر از این عزیزان نباید فقط به برگزاری مراسمی از این دست ختم شود، بلکه به دنبال آن هستیم تا با رفع مشکلات و دغدغه های ایشان، آرامش را به این جمع تزریق کنیم.

فراهم نمودن امکاناتی برای آموزش های تکمیلی، تجهیز ادوات و امکانات پیشرفته به ناوگان این واحد و همچنین استقرار چند ایستگاه در دیگر نقاط شهر، می تواند کمک حال این عزیزان باشد تا با آرامش بیشتری به شهروندان خدمات برسانند.

طاهری در پایان از زحمات یکساله و شبانه روزی پرسنل آتش نشانی تشکر نموده و سلامتی ایشان را از خداوند متعال مسئلت نمود.

در صدد ارتقای آتش نشانی شهرداری از واحد به سازمان هستیم

ذکر این نکته ضرورت دارد که مهندس عظیمی، شهردار فردوسیه به دلیل ضرورت حضور در جلسه کارگروه ماده ۵ استانداری تهران و حسب تاکید مسئولین استانداری برای حضور وی در جلسه مذکور، علیرغم تلاش وافر، متاسفانه موفق به حضور در مراسم تجلیل از پرسنل آتش نشانی شهرداری نشد. لذا در همین راستا گفتگوی تلفنی داشتیم با ایشان و وی در خصوص جایگاه اآی واحد آتش نشانی شهرداری فردوسیه گفت: بنده نیز این روز را خدمت همکاران خودم در آتش نشانی شهرداری تبریک عرض نموده و سلامتی ایشان را خداوند متعال خواستارم. در خصوص سوال شما باید عرض کنم که با حمایت های مجموعه شورای محترم شهر به دنبال استقرار چند ایستگاه آتش نشانی در دیگر نقاط شهر هستیم تا خدمات رسانی به شهروندان با سهولت انجام پذیرد.

وی افزود: همچنین ارتقای آتش نشانی از واحد به سازمان، یکی از جدی ترین اهداف ما است که رسیدن به این مهم ابتدا در گرو ارتقای درجه شهرداری و فراهم نمودن زمینه و فاکتورهای لازم است. لذا در صدد آماده سازی ملزومات تشکیل سازمان آتش نشانی و ایمنی در شهر فردوسیه هستیم.

عظیمی در پایان از تلاش مجموعه شورای شهر و عوامل اجرایی شهرداری در برگزاری این مراسم تشکر کرد.

قطعه سروده شده استاد نخجوانی به مناسبت روز آتش نشان با عنوان “من آتش نشانم، من آتش نشانم”

نگویم چه هستم، چنین یا چنانم

تو دانی کی ام من، ز جان برکفانم

خدایم مرا این چنین آفریده

ز خدمتگزاران واماندگانم

مرا جامه ی خدمت خلق پوشاند

خداوند بخشنده ی مهربانم

بهنگام آتش نشاندن به هرجا

نه در یاد جسم نه در فکر جانم

تفاوت ندارد مرا روز یا شب

کمر بسته ی خدمت بندگانم

ز دور ار ترا هست دستی بر آتش

منم آنکه آتش فرو می نشانم

اگر شعله ور گردد آتش به جایی

کسی کو فرویش نشاند، من آنم

اگر آشیانی در آتش بسوزد

به خاموش سازی، منش جان فشانم

منم ناجی آنکه ماند در آتش

بسوزاند ار شعله ها استخوانم

به نیروی ایمان و نیروی بازو

در آتش فرو مانده را می رهانم

هزاران چو من در ره خدمت خلق

همه جان نشانند و من هم همانم

بپاخیز و فریاد زن ای فداکار

من آتش نشانم، من آتش نشانم

زنم بوسه بر دست آتش نشانان

ستایشگر عزمشان “نخجوانم”

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود