جدید ترین اخبار
هشدار

مردم از ابطال انتخابات شوراها متضرر می شوند/ برخی شایعه پراکنان حتی جلوتر از قانون اظهار نظر می کنند!

افروز نیوز- (پرویز امینی) چهار سال پیش (سال ۱۳۹۲) در چنین روزهایی بود که خیل عظیمی از معترضین به نتیجه انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان شهریار با همین شعارها و خواسته ها در فرمانداری تجمع نموده و خواستار رسیدگی به شکایات و حتی ابطال کل انتخابات در برخی از شهرها شدند.

پرویز امینی

امروز هم مشابه همان شکایات و اعتراض ها و البته با کمی دوز بالاتر به گوش می رسد. به هر حال خواسته همان خواسته است و هر دو طیف دیروز و امروز مدعی هستند که در بعضی شعب تقلب صورت پذیرفته و ممکن است برخی کاندیداهای منتخب اقدام به خرید رای نموده باشند. در سال ۹۲ فرماندار و مجموعه قضایی وقت شهرستان موارد اعتراضی را رسیدگی نموده و اتفاقا در انتها هم همگی اعم از شاکیان و شهروندان متفق القول به قانون تمکین کرده و نتیجه انتخابات را هر آنچه بود پذیرفتند.

امروز برخی از معترضین ادعا دارند که مستندات زیادی اعم از دستخط، فیلم، عکس و شواهد انسانی وجود دارد که می تواند ادله محکمی برای تنبیه متخلفین و حتی ابطال انتخابات باشد و ما اهالی رسانه هم منکر بروز تخلفات مذکور نیستیم و از مسئولین اجرایی و نظارتی شهرستان تقاضای رسیدگی موشکافانه به شکایات هستیم تا خدای ناکرده حقی از کاندیدا و طرفدارانش تضییع نگردد. چون معتقدیم رای مردم حق الناس است و صیانت از آن، وظیفه حوزه های اجرایی و نظارتی. پس رسیدگی به شکایات و احقاق حقوق شاکیان (دیگر کاندیداها) مطالبه افکار عمومی است که اتفاقا لحظه به لحظه هم اخبار مربوط به رسیدگی ها را رصد می کند.

اما روی سخن نگارنده با افراد غیری است که متاسفانه امروز کاسه داغ تر از آش شده و به جای دعوت افکار عمومی به آرامش، روی آتش بنزین می ریزند و شهرستان را آبستن شایعات و پیش داوری خود کرده اند. این افراد که خود را دایه ی عزیزتر از مادر کاندیداها می دانند، اخبار غیر موثقی در خصوص ابطال کل انتخابات برخی شهرها منتشر می کنند که هنوز رسمیت نیافته و تصمیم گیرنده نهایی مجاری قانونی هستند که هنوز رسما اطلاعیه ای در خصوص نتیجه این رسیدگی ها منتشر نکرده اند.

خاطر نشان می سازد که هفته گذشته و تنها چند روز پس از برگزاری انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی، فرماندار شهرستان شهریار و دیگر عوامل اجرایی پای درد و دل و صبحت های کاندیداهای معترض نشستند و وعده نمودند که قطعا در چارچوب قانون به شکایات رسیدگی خواهد شد و در ادامه هم ظهر پنجشنبه گذشته مهندس محمودی به عنوان ریاست نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای کشور و دیگر اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان در محل فرمانداری شهریار حضور یافته و به موارد اعتراضی کاندیداها گوش جان سپردند تا طبق قانون بر شکایات رسیدگی گردد.

شایان ذکر است که در روند رسیدگی به شکایات انتخاباتی کاندیداها، ابتدا هیئت اجرایی شهرستان در مدت زمان قانونی تعریف شده به شکایات رسیدگی می کند و نظر خود را هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان ارجاع می دهد و آن هیئت محترم نیز پس از بررسی موارد، نظر خود در خصوص صحت و یا عدم صحت انتخابات شهرهای مختلف را به انضمام مستندات و شواهد به نظارت استان ارسال می کند تا آن مرجع به عنوان صاحبنظر نهایی رسیدگی به شکایات، رای صادر کند که صحت یا عدم صحت نتیجه انتخابات در فلان شعبه اینگونه است و فلان صندوق باید آنگونه شود. و این در صورتی است که تا این ساعت هنوز هیچ مرجعی رسما هیچگونه اطلاعیه ای مبنی بر نتیجه رسیدگی به شکایات اعلام نکرده است. چرا که هنوز موارد در دست بررسی است و باید چند روز دیگر منتظر اطلاعیه های مراجع ذیصلاح ماند.

مردم از ابطال انتخابات شوراها متضرر می شوند

حماسه مردم شریف ایران در روز ۲۹ اردیبهشت در تاریخ این کشور ماندگار خواهد شد و آیندگان نسبت به اهتمام و پایبندی این مردم شریف به نظام مقدس جمهوری اسلامی صحه خواهند گذاشت. در این روز به یادماندنی، موج عظیمی از این مردم با حضور و انتظار طولانی در صفوف انتخابات، رای صادقانه و خالص خویش را به صندوق انداخته و خود را در سرنوشت کشور و محل سکونت خویش سهیم دانستند و شایسته است همه اعم از مسئولین کشوری، منطقه ای و محلی قدر آرای صادقانه و بی منت مردم را بدانند و در خدمت به این مردم شریف از هیچ کوششی دریغ نورزند. از طرفی بودند کاندیداهایی که وجدان و شرف خویش را قاضی قرار داده و فارغ از هر گونه زد و بندهای انتخاباتی، رای صاف و شیشه ای آوردند که برخی از این موفق به حضور در جمع شوراهای دوره پنجم گردیدند و برخی هم موفق نشدند.

اما از طرفی باید پذیرفت که ممکن است در مقاطعی هم عده ای سود جو اعم کاندیدا و رای دهندگان صرفا جهت سودجویی و منفعت طلبی پای به عرصه انتخابات گذاشته باشند که قطعا از منظر عموم شایسته شماتت و سرزنش هستند. اینکه کاندیداهای متخلف باید تاوان عوامفریبی خود را بدهند و در مقابل قانون تنبیه شوند، شکی نیست و از مسئولین انتظار می رود تا مر قانون را برای این افراد لحاظ نمایند و در صورت اثبات تخلفات انتخاباتی ایشان، حتی تا مرز حذف آنها از این رقابت هم بر آیند اما باور بفرمایید که ابطال کل انتخابات یک شهر اصلا به صلاح و صرفه مردم آن منطقه نیست. چرا که ۴ سال محرومیت شهروندان از پارلمان محلی، شهر را آشفته می کند و شهروندان آسیب خواهند دید. لذا شایسته است از پرداختن احساسی به موضوع پرهیز کنیم و از مسئولین تنبیه و مجازات متخلفین انتخاباتنی را مطالبه کنیم نه ابطال انتخابات.

در پایان از مسئولین اجرایی و نظارتی و در راس آن عزیزان محترم قضایی منطقه تقاضا می شود ضمن رسیدگی کامل به شکایات و تنبیه متخلفین، راهکاری عاجل و بازدارنده برای برخورد با نمامین و عوامل شایعه پراکنی در سطح شهرستان تعبیه نمایند چرا که این افراد ظاهرا کاری جز بر هم زدن آرامش و امنیت روحی جامعه ندارند و در مقاطعی حتی خود را مدعی العموم دانسته و بسیار جلوتر از مراجع تصمیم گیرنده ادعای ابطال انتخابات برخی شهرها می دانند و جالب اینکه این ابطال احتمالی را نیز محصول تلاش های خود می دانند!!!

۲ نظر

 1. خوب برای اقای ایکس از اندیشه و اقای ایگرگ از کرشته که رأی خریدند کف مرتب بزنید و برایشان فرش قرمز بندازید خاک تو سر شهریار با این افراد بی کفایتش

 2. گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد
  چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید
  واژه ها را باید شست
  واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد
  چترها را باید بست
  زیر باران باید رفت
  فکر را، خاطره را، زیر باران باید برد
  با همه مردم شهر ، زیر باران باید رفت

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود