جدید ترین اخبار
احمد فرجی

مصاحبه اختصاصی با استاد احمد فرجی

افروز نیوز در آغاز فعالیت پایگاه افروز نیوز به این فکر افتادیم تا در راستای معرفی یهتر شهرستان شهریار، مطالب مستند و مستدلی از پیشینه این شهرستان در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم. لذا از آنجا که جناب استاد احمد فرجی، دوست گرامی و فرهیخته ما سالهاست در این عرصه تلاش بی وقفه داشته و در راستای معرفی شهریار اسناد و مطالب ارزشمندی گردآوری نموده اند، از ایشان خواستیم تا در حوزه تاریخ، فرهنگ و هنر این منطقه یاریگر ما باشند و استاد نیز متواضعانه درخواست ما را اجابت کرد و آمادگی خود را جهت همکاری با افروز نیوز و آنهم در راستای انتشار خالصانه و بی منت اطلاعات خویش در زمینه تاریخ و بویژه حوزه ادبی شهرستان شهریار و معرفی مفاخر این منطقه کهن اعلام نمود.

شایان ذکر است؛ چند روز پس از درج دست نوشته های استاد فرجی، فرهیختگان و علاقه مندان به حوزه های تاریخی، فرهنگی و هنری شهرستان شهریار، آثار درج شده بر روی این پایگاه را پیگیری نموده و برخی از این عزیزان در یادداشت های ارسالی خود، از مدیریت افروز نیوز خواستند تا گفتگویی داشته باشد با استاد احمد فرجی تا به پرسش های متداول ایشان پاسخ داده شود. لذا بر آن شدیم تا در این مقال، گپی خودمانی و صمیمی داشته باشیم با این استاد فرهیخته که از نظرتان می گذرد.

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

در ابتدا ممنونم از جناب امینی، مدیریت افروز نیوز که این فرصت را در اختیار من قرار دادند تا بتوانم با مخاطبان و علاقمندان تاریخ، فرهنگ و هنر زادگاهم ارتباط برقرار کنم.

بنده احمد فرجی هستم، در پنجم مرداد ۱۳۳۹ در شهرستان شهریار، علیشاه عوض به دنیا آمدم. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را در شهریار و متعاقب آن، دیپلم خود را در دبیرستان بوعلی کرج گرفتم .

سال ۱۳۵۸وارد تربیت معلم شدم و به استخدام آموزش و پرورش در آمدم. سپس موفق به دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه در رشته زبان و ادبیات فارسی شدم و کارشناسی ارشد خود در مدیریت آموزشی نیمه کاره ماند.

بعد از اتمام دوره فعالیت کارهای دولتی از قبیل کارشناسی آموزش راهنمایی، دبیری ادبیات دبیرستان های شهریار، سرپرستی مرکز تربیت معلم شهید مدرس، معاونت آموزش و پرورش نظری مهارتی شهرستان ملارد، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، هم اکنون تمام فعالیت های خود را معطوف به زمینه پژوهشی نموده ام که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد .

لطفا گوشه ای از کارهای چاپ شده خودتان را بیان کنید؟

از نوجوانی با مطبوعات و رسانه ها همکاری می کردم. آثار چاپ شده از من در حوزه شهرستان شناسی “شهریار سرزمینی ایستاده در رهگذار تاریخ”، “ملارد شهری در خاطرات و یادها”، “آداب و رسوم مردم شهرستان شهریار”، “معرفی عمادی شهریاری شاعر قرن ششم هجری”، “نوروز و آیین های مربوط به آن در شهریار”، “غرب شهرستان گنجینه های از اصالت و نجابت” و… و مجموعه شعرهای چاپ شده من “فصل نور”، “لهجه ی سبز ترنم”، “نگذارید گل یاس بمیرد” و از مجموعه مقالات منتشر شده “انسان شاهکارآفرینش” و همچنین “سیمای اصحاب در قرآن مجید” بوده است.

آثار آماده چاپ بنده در زمینه شعر “مشق عاشقی”، “تاریخ ادبیات ایران از رودکی تا امروز”، “جرعه جرعه مستی (سفرنامه حج تمتع)” و همچنین نتیجه پژوهشی اینجانب با عناوین “دایره المعارف شهرستان شهریار” و “روستا شناسی شهرستان شهریار” که پیرامون آنها توضیح خواهم داد.

لطفا جهت اطلاع خوانندگان به بعضی از عناوین کسب شده خود در کارهای ادبی هم اشاره کنید.

نویسنده برتر شهرستان، پژوهشگر برتر شهرستان، شاعر برتر شهرستانی، استانی و کشوری، شاعر برتر جشنواره بین الملی غدیر در موضوع غدیر خم، شاعر برتر جشنواره هویزه دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، دبیر علمی و داور جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس، دبیر علمی و داور جشنواره یادهای همیشه شعر دفاع مقدس، دبیر علمی جشنواره دهه مبارک فجر از ماه تا خورشید و… را در کارنامه فعالیت های خود دارم و در گذشته نیز قائم مقام انجمن شهریار شناسی، دبیرکلی سازمان های مردم نهاد شهرستان ملارد و اکنون نیز ریاست دفتر شعر و ادب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار، مدیریت انجمن ادبی فرهنگ (اندیشه) و قائم مقامی انجمن حمایت از فرزندان دانش آموز مولا علی (ع) – ایتام را در کنار فعالیت های خود دارم .

کمی از “دایره المعارف شهرستان شهریار” برایمان سخن بگویید.

به سبب شرکت در پروژه های پژوهشی در کشور و آشنایی با مراکز اسناد و پژوهشگاه، به نظرم رسید که از این فرصت استفاده کنم و در مورد زادگاه خودم یعنی شهریار، کاری انجام بدهم تا به عنوان سندی در پژوهش، مورد مطالعه علاقه مندان قرار گیرد. لذا کار پژوهش شهرستان شناسی را از سال ۱۳۸۸ بعد از چاپ چند مجموعه در معرفی شهرستان، بطور جدی بر مبنای مستندات موجود در تمامی مراکز اسنادی و پژوهشگاه ها آغاز کردم و در کار این پژوهش، استادان مراکز پژوهشی ایران خصوصا استاد گرانقدر جناب معین الدین محرابی، همسرم، فرزندانم و دانشجویان خصوصا عزیزان علاقه مند در انجمن ادبی فرهنگ اندیشه، افراد بومی دوست دار این حوزه و.. مرا یاری رساندند.

لازم به ذکر است در این زمینه برادر گرانقدرم جناب رضا درخشان به عنوان فردی آگاه و مطلع از ابتدا تا انتهای کار مرا در انجام چنین پروژه ای از سر اشتیاق و رغبت یار بود که لازم است از زحمات بی دریغش مراتب تقدیر و تشکر خودم را اعلام کنم.

این پروژه از دشت شهریار آغاز و به شهرستان شهریار (تا سال ۱۳۹۴) ختم می شود و شامل فصل های زیر است:

شهریار پیش از تاریخ

شهریار در دوره ی ساسانیان

شهریار در عصر امویان و عباسیان، ولایتعهدی آقا امام رضا (ع)، مهاجرت امامزادگان

شهریار در عصر آل زیار

شهریار در عصر سلجوقیبان

شهریار در عصر کیائیان

شهریار در عصر صفوی

شهریار  در عصر حمله مغول

شهریار در عصر نادرشاه افشار

شهریار درعصر قاجار،

شهریار در فتح تهران و جنگ بادامک،

شهریار در جنگ جهانی اول و قحطی سال ۱۲۹۶

شهریا در عصر پهلوی اول و دوم

شهریار از سال ۱۳۵۷ تا کنون

تعلیم و تربیت شهرستان

اقتصاد شهرستان

آداب و رسوم شهرستان

فرهنگ و هنر و نویسندگان و هنرمندان و چهره های موفق

شهریار در سی و سه دوره مجلس شورای ملی و شورای اسلامی

هزینه های این پروژه چگونه تامین شده است؟

تا کنون تمام هزینه های پژوهش، سفرها، خرید اسناد و مقالات، حق عضویت در پژوهشگاه ها جهت بهره گیری از امکانات آنها و مطالعه کتاب های خطی و چاپ شده تاریخی جهت تحقیق و پژوهش در مورد شهریار و…با توجه به علاقه خودم از هزینه های شخصی پرداخت شده و خوشحالم که گوشه ای از درآمد و حقوق خویش را به این امر اختصاص داده ام و مطمئن هستم سندی با ارزش در تاریخ شهرستان به ودیعه خواهم گذاشت که مورد استفاده تمام علاقه مندان و دانشجویان و پژوهشگران و… قرار خواهد گرفت.

البته لازم به ذکراست درباره این پروژه با فرماندار محترم شهرستان جناب دکتر ناجی یک جلسه دیدار داشته ام و چند جلسه هم در خدمت شوراهای اسلامی شاهدشهر و وحیدیه و یک جلسه هم با مهندس رهنما شهردار شهر شهریار دیدار داشته ام که تا کنون صرفا فقط دیدار و گفتگو درباره نحوه انجام پژوهش بوده است.

انتظار شما از مسئولین در این زمینه چیست؟

کار دایره المعارف آماده و در حال ویرایش نهایی است که با توجه به هزینه ی چاپ آن، انتظاردارم با کمک مالی مسئولین شهرستانی در یک اهتمام شهرستانی بتوانم این مجموعه را به چاپ برسانم .

در دیگر حوزه های شهرستان شهریار هم پژوهشی داشته اید؟

در راستای تکمیل کار تحقیقاتی، در دیدار با جناب سید علی اینانلو بخشدار وقت بخش مرکزی شهریار پیشنهاد پروژه معرفی روستاهای شهرستان برنامه ریزی شد که پس از آن، با همکاری برادر گرانقدر جناب محسن گرجی بخشدار فعلی بخش مرکزی و با مساعدت جناب قربانی کارشناس بخشداری و با مساعدت تمامی دهیاران، اعضای محترم شورای بخش، اعصای محترم شورای اسلامی تمامی روستاها و با مدد از استادان، موارد پژوهش روستا آماده شد و در حال جمع بندی نهایی آنها هستم و شاید بتوانم ادعا کنم اگر این پژوهش روستا شناسی به انجام برسد، شاید در کشور اولین شهرستانی هستیم که در یک تعامل گروهی، دست به این اقدام زیبای فرهنگی زده باشیم. بنابراین امیدوارم که این پژوهش هم با کمک مسئولین گرانقدر شهرستان جهت استفاده تمامی عاقه مندان به زیور چاپ آراسته شود.

حرف آخرتان در پژوهش روستا شناسی شهرستان؟

واقعا نکته ای بسیار زیبا که در این پژوهش کاملا خود را نشان می دهد، اهتمامی است که مسئولین نظام جهت آبادی روستاها داشته اند و امروز به عنوان سند افتخاری برای نظام و مسئولین محسوب می گردد. ولی تا آنجایی که من پیگیری کرده و اطلاع دارم، علیرغم مطالعات و پیگیری های زیاد در گذشته، متاسفانه این فعالیت های پراکنده در یک مجموعه برای مطالعه جمع آوری نشده بود. ولی امروز نتیجه پژوهش و جمع آوری اسناد آنهم در کنار معرفی هر روستا، خود می تواند جدیت و تلاش های نظام جمهوری اسلامی را بر منظر دید همگان قراردهد.

۱۵۶ نظر

 1. با تشکر از انجام وعده خود در معرفی جناب آقای فرجی.خوشحالیم که در شهرستان ما انسان های فرهیخته اما گمنامی چون استاد فرجی زندگی می کنند و تمام همت خویش را بی ادعا در جهت ارتقا و معرفی شهرستان بکار گرفته اند. باز هم از مسئولین پایگاه در مورد معرفی این عزیزان تلاشگر ممنونیم.

 2. بابا ایوالله به جناب آقای فرجی. من بخدا از این تلاش هابی خبر بودم و از لطف شما ممنونم. امیدوارم در معرفی تمامی عزیزانی که اینگونه بی ریا تلاش می کنند، کوتاهی نکنید.

 3. از شمابه سبب معرفی استاد فرجی ممنون و سپاسگزاریم، او بی گمان یکی از افتخارات فرهنگی شهرستان ماست، کارتان بسیار با ارزش بود.

 4. از ابن همه تلاش در مورد معرفی شهرستان بی نهایت خوشحال شدم .من واقعا فکرمی کردم شهریار فقط جایی برای قاچاق و…این جور حرفاست. ولی واقعا خیلی امیدوارشدم. لطفا شماره تماسی از ایشان در اختیار من قرار دهید تا در جهت کار چاپ این مجموعه به استاد فرجی هر کمکی که می خواهد، در خدمتشان باشم.

 5. آقای فرجی درشاهدمعلم ادبیات مابود.بهترین معلم ادبیات.دست شمادرد نکنه

 6. سلام
  تشکر میکنم از جناب آقاى امینى که این مصاحبه ى به جا و زیبا رو با استاد گرانمایه آقاى فرجى انجام دادند، از خداوند متعال توفیقات روز افزون به همراه سلامتى رو براى آقاى فرجى از خداوند متعال مسئلت دارم، کار دائره المعارف شهرستان شهریار براى همیشه در ذهن تاریخ و جغرافیاى دیار شهریار جاوید خواهد ماند.

 7. باسلام . استاد فرجی بدون هیچ ادعایی، افتخارفرهنگی شهرستان ماست. من سال های سال است که با فعالیت های او آشنایم. همیشه به شهرستان شهریار به عنوان یک پایگاه فرهنگی نگاه کرده و در تمام مجامعی که حاضر بوده است از شهرستان محل تولد و زندگیش به نیکی و عظمت یاد کرده و نوشته ها و کتاب های او بهترین مرجع برای مطالعه شهرستان ماست. از مسئولین افروز نیوز در مورد معرفی فعالیت های جناب آقای فرجی ممنون و سپاسگزارم.

 8. من سال هاست که به علت وظیفه اداری بالاجبار به شهریار نقل مکان کرده ام، همیشه تمام اخبار شهرستان متاسفانه منفی ست و ناامیدکننده، بطوری که خدا می داند که چندبار خانواده اصرار کردند که از شهریار برویم ولی به علت کار نشد، اما چند وقته که با همت فردی به نام احمدفرجی من با چهره ی واقعی و فرهنگی شهرستان آشنا شدم و احساس خوبی پیدا کرده ام. ولی متاسفانه در رسانه ها، شهرستان اصلا خوب معرفی نشده است و برای مسئولین شهرستان متاسفم که وظیفه آنها حمایت از انجام چنین کارهای با ارزشی است که متاسفانه اصلا به فکرآن نیستند. برای جناب آقای فرجی آرزوی سلامت و موفقیت دارم و از لطف شما هم ممنونم. من هر روز به شوق خواندن یک مطلب جدید در مورد شهریار وارد پایگاه شما می شوم. .

 9. باسلام
  در شهرستانی که همه مسئولینش به فکر خودشان و قدرتشان و میزشان هستند، آقای فرجی چه حالی داره؟؟ برو فکر نان باش که خریزه آبه عزیز. مسئولین به فکر کار فرهنگی نیستن خدا پدرتون رو بیامرزه، فقط فکر خودشون هستن و جیباشون و اگه کاری براشون منفعت نداشته باشه اصلا بهش فکر هم نمی کنن، مثلا خبرای همین پایگاه رو بخونید، همش کم کاری مسئولین و دعوای شوراها و…. اما بازم دم شما گرم.

 10. سلام
  لطفا شماره و یا آدرسی از استاد فرجی در اختیار ما قرار دهید و یا در پایگاه قرار دهید . شرکت ما آمادگی خود را جهت پرداخت تمام هزینه های چاپ دایره المعارف شهرستان شهریار اعلام می کند. من پیگیر این پیشنهاد از طریق پایگاه شما خواهم بود. باتشکر

 11. با عرض خوشحالی و آرزوی موفقیت برای استاد احمد فرجی. مایه مباهات و افتخار ما هستید. تبریک و هزاران تبریک.

 12. واقعا در مطالعات شهریار جای خالی چنین دایره المعارفی برای تمامی علاقه مندان و محققین و دانشجویان و ساکنان و شهروندان شهریار حس می شد، ضمن عرض تبریک به اهتمام جناب آقای فرجی، بی صبرانه در انتظار چاپ این مجموعه با ارزش هستیم.

 13. واقعا برای شناخت شهرستان اطلاعات بسیار کمی وجود دارد و تمام مطالب نوشته شده تکراری هستند و سندیت ندارند و ما همیشه برای کارهای دانشگاهی و پروژه های خود با فقدان اطلاعات روبرو بوده و هستیم، اما مجموعه ای مستند با این سرفصل ها که به آن اشاره شده است برا ی ما بسیار جالب بود و پشتکار آقای فرجی در تهیه آن قابل ستایش است و ستودنی و امیدواریم هرچه زودتر با همت مسئولین فرهنگی کشور و شهرستان، شاهد چاپ این مجموعه پرارزش باشیم تا در دسترس همه قرار گیرد. از دقت نظر جناب آقای امینی هم بی نهایت ممنونیم و امیدوارم تلاشتان در معرفی چهره های تلاشگر فرهنگی شهریار مستمرباشد. موفق باشید.

 14. با سلام سپاس از بابت همه سختی ها و مرارتهای که در این راه کشیده اید بی شک در آینده قدر زحمات شما را بیشتر خواهند دانست که ما از زمان شما عقبتریم.

 15. من به عنوان یک شهروند شهریاری لازم می دانم از تلاش شما خصوصا تلاش مستمروپیگیر استادگرانقدرجناب آقای فرجی درمورد معرفی شهرستان شهریار تقدیروتشکرخودم رااعلام کنم ، قطعا شناخت تاریخ وگذشته می تواند بهترین راهنما برای برنامه ریزی درجهت حرکت بسوی آینده باشد و امیدوارم این تلاش ها وزحمات با چاپ این دایره المعارف به نتیجه برسد و برگ زرینی در تاریخ شهرستان به یادگار گذاشته شود که قطعا مطمئنم با اهتمام استادفرجی که سال های سال افتخارآشنایی بااوراداشته ام واز نزدیک با تلاش های فرهنگی وی می باشم ، این مهم به نتیجه خواهد رسید . از مسئولین شهرستان هم من وهم بقیه علاقه مندان به این شهر ، انتظار داریم با حمایت خوداز انجام چنین پژوهش هایی ، وظیفه ی فرهنگی خود را غملا به اثبات برسانند . بازهم وظیفه خود می دانم از مسئولین افروز نیوز درمعرفی استادگرانقدرجناب آقای فرجی و گزارش کارهای انجام شده ی وی نهایت تشکرخودم را به عنوان یک شهریاری اعلام کنم . موفق باشید

 16. از شما انتظار داریم در اقدام شایسته ای که آغاز گر آن بوده اید نسبت به معرفی دیگر هنرمندان تلاشگر ونویسندگان و… شهرستان شهریار هم اقدام نمایید . باتشکر

 17. باسلام
  از اقدام شایسته افروز نیوز در اطلاع رسانی اخبارشهرستان ممنون وسپاسگزاریم . اقدام شایسته شما در جهت معرفی تلاشگران فرهنگی شهرستان هم اقدامی بسیار شایسته است که امید است درکنار اخبار تلخ وکم کاری های مسئولین و یا تلاش مسئولین وکارهای انجام شده ، همچنان مستمر وادامه دار باشد . من تازه متوجه شدم در شهرستان محل زندگی ام انسان های فرهیخته ای چون آقای فرجی زندگی می کنند و مشغله ی کارهای فرهنگی دارند. امیدوارم همگی موفق باشید

 18. من دانشجو هستم ودرمورد نقش مردم شهریار در هشت سال دفاع مقدس تحقیق می کنم ، از استاد فرجی درخواست دارم درصورت امکان به جنگ هایی که درگذشته درشهریار اتفاق افتاده است اگر مطلبی دارند برای مطالعه دراختیار ما قراردهند که منتظر آن هستیم .

 19. باآرزوی موفقیت برای شما و جناب آقای فرجی .

 20. راستش را بخواهید هرچه جلوتر می رویم اشتیاق ما برای دایره المعارف شهرستان شهریار بیشتر می شه. خواندن مطالب تاریخی محل زندگی برای انسان بسیار لذت بخشه. ازشما و استادفرجی بی نهایت ممنونیم

 21. لطفا با دیگر نویسندگان و هنرمندان شهریار هم مصاحبه داشته باشید. معرفی آنها می تواند جهت رشد فرهنگی شهرستان موثر باشد

 22. مدیریت افروز نیوز:
  ضمن تشکر از حسن توجه شما به این مقوله، حتما این اتفاق رخ خوااهد داد.

 23. جدا استاد فرجی هم از نظر حسن خلق و اخلاق و هم از نظر تخصص در پژوهش و شهریارشناسی، افتخاربی نام و نشان شهرستان ماست. قدر استادان بی ادعا و بی ریایی مانند ایشان را باید دانست.

 24. سلام و درود به همت فرجی عزیزم دستت را می بوسم
  به عنوان یک بچه محل به کارهای خودم که نگاه میکنم از باب انجام وظیفه برای اعتلای شهرم راضی نیستم ولی از شما و همه ی عزیزانی که برای شهرم خالصانه زحمت میکشند ممنونم
  خدا خیرت بده سلامت و سرزنده باشی مانند همیشه

 25. مصاحبه بااستادفرجی که بی شک یکی ازافتخارات پژوهش و یکی ازپژوهشگران صاحب نام شهرستان است بی اندازه باعث افتخارماشهریاری هاست.اسنادمنتشرشده ی ایشان درحوزه شناخت تاریخ شهرستان باعث افتخاروسربلندی ماست.ازتلاش شماهم درمعرفی این عزیزان ممنونیم وبرای جناب فرجی آرزوی موفقیت وسلامتی دارم

 26. واقعا از خواندن این همه تلاش در جهت معرفی شهرستان بی اندازه لذت بردم.به عنوان یک معلم تاریخ از مسئولین فرهنگی شهرستان انتطاردارم قدر این عزیزان را بیشتر بدانند و لحطه شماری می کنم تا هرچه سریعتراین دایره المعارف به عنوان یک کار پژوهشی بسیار با ارزش چاپ و در اختیار همه علاقه مندان قرار گیرد.

 27. استادفرجی درمبان پژوهشگران نامی آشناست و پژوهش وی در معرفی شهرستان در حجمی به ابن وسعت و مستند برگ زرینی در پژوهش به شمارمی آید. ما هر روز در پایگاه شما چشم انتطار مطالب با ارزش ایشان هستیم

 28. من و آقای فرجی در راهنمایی سپاهی دانش و دبیرستان جامی هم کلاس بودیم . اون سال ها در انشا رقیب نداشت .یاد آقای پادگان معلم ادببات ما بخیر که همیشه می گفت که نوشتن انشا را باید از احمد یادبگیرید. بعد از سال ها از دیدنش در پایگاه شما خیلی خوشحال شدم و واقعا پیش بینی آقای پادگان درست بود.

 29. شاگرد آقای فرجی

  من دربصیرت شاگردآقای فرجی بودم. بهترین معلم ادببات مابود وکلاس درسش ، بهترین لحطات ما . من هیچ موقع خاطرات کلاس های آقای فرجی رافراموش نمی کنم . روی ماهش راازدور می بوسم.شاگردهمیشگی او.

 30. استاد فرجی از چهره ای ناب روزگار ما هستن
  ترازویی هستند با دو کفه ی میزان
  یکسو علم و دانش و معرفت
  در کفه ی دیگر اخلاق مداری و بزرگمنشی و انسانیت
  برایشان طول عمر، گامهای استوار و اندیشه ی پویا آرزومندیم

 31. درعصری که خیلیا فقط دنبال پول و قدرت و ثروتند، من واقعا از همت آقای فرجی و این همه تلاش برای اعتلای فرهنگ شهریار تعجب می کنم و لذت می برم، این همه دغدغه برای فرهنگ و ادب شهرستان حضرت عباسی ستودنیه. قدر این گوهرهای با ارزش را باید شناخت و تا هستند قدردانشان باشیم. از افروز نیوز برای معرفی استاد فرجی و بقیه زحمتکشان در این عرصه ممنون و سپاسگزارم.

 32. من از نظرات ارسالی متوجه شدم که استاد فرجی محبوبیت خاصی دارد، هم مطالبش، هم خودش. برای این عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 33. من امروز بطور اتفاقی مصاحبه با استاد احمد فرجی را خواندم، بخدا قسم بال درآوردم و احساس غرور کردم در شهرستان محل زندگیم بزرگوارانی چون استاد فرجی بی ادعا این همه تلاش می کنند، ای کاش مسئولین فرهنگی سهرستان چشماشونو وا کنند و غیر ار خودشون و میزاشون کارای اینجوری و آدم های اینجوری را هم ببینند. از آقای امینی هم ممنون

 34. این همه دغدغه ی استاد فرجی عزیز در معرفی چهره ی فرهنگی شهریار ستودنی وقابل تقدیراست . من برای هرپژوهشی برای شهریار به هرکجا که می روم مرابه ایشان ارجاع می دهند و این باعث افتخار ماست. فقط ماچشم انتظار ولحظه شمارچاپ دایره المعارف این عزیز هستیم

 35. من علاقه مند دنبال کردن مسائل تاریخی هستم و به تاریخ بی نهایت علاقه دارم . چون از شهریار چیزی نمی دانستم هرگز به دنبال دانستن اطلاعات آن هم نبودم، اززمانی که با پایگاه شما آشنا شدم و مطالب تاریخی شهرستان شهریار را به قلم استاد احمدفرجی خواندم شور و شوق عجیبی در من بوجود آمده و هر شب پایگاه شما را برای مطالعه اخبارتان و پژوهش های شهریار عاشقانه سر میزنم و با اشتیاق مطالب آن را دنبال می کنم. از شما و همچنین جناب آقای فرجی بی نهایت ممنون و سپاسگزاریم و امیدوارم همچنان این مطالب ادامه داشته باشد . من به همه دوستانم خصوصا شهریاری ها توصیه می کنم حتما مطالب این پایگاه خصوصا یادداشت های استاد فرجی را دنبال کنند. من همه این مطالب را در آرشیوی جمع می کنم

 36. باسلام لطفا آثارباستانی شهرستان را هم معرفی کنید

 37. لطفا از استاد فرجی خواهش کنید چند کتاب تاریخی که در آن درموردشهریار مطلب نوشته شده است معرفی کنند.

 38. همچنان لحظه شمار چاپ دایره المعارف استاد فرجی عزیز هستیم

 39. ازاستادفرجی سوالی دارم . آیا درشهرستان شهریار مرکز اسنادی برای پاسخگویی به سوالات ما درمورد تاریخ شهریار وجوددارد یا نه ؟ من اگربخواهم درباره شهریار پژوهشی انجام بدهم باید به کجا مراجعه کنم ؟

 40. اینقدر که ما مشتاق خواندن تاریخ شهریار هستیم و با جدیت از سایت شما پیگیری می کنیم و تمام آنها را در آرشیو خود بایگانی می کنیم، آیا مسئولین شهرستان هم علاقه خود را به این پژوهش ها نشان می دهند یا نه؟
  من بسیار متاسف شدم وقتی خواندم که یک پژوهشگر که سال های عمر خودش را صرف پژوهشی به این مهمی کرده است که مطمئنم بی نظیر است، هزینه های پژوهش را خودش پرداخت کرده است. هم به حال مسئولین شهرستان تاسف خوردم و هم از همت استاد فرجی بی نهایت تعجب کردم. واقعا اگر بالاترین مسئول شهرستان یعنی مثلا فرماندار را ببینم، حتما از او سوال می کنم که اگر در این زمینه ها هزینه نمی کند پس به چکار دیگری می آید؟ در هر کجا که سخن از شهرستان شهریار می شود اسم استاد فرجی هم شنیده می شود، پس چرا نباید چنین پژوهش گسترده ای در شناخت شهرستان به همت مسئولین به چاپ نرسد. گاهی برای خودم که در این شهر زندگی می کنم متاسف می شوم. باقی بقای شما

 41. من از شما در مورد اهتمام به معرفی چهره های فرهنگی شهرستان ممنون و سپاسگزارم و آشنایی با استاد فرجی از موهبت های این پایگاه بود. برای شما و استاد، هر دو آرزوی موفقیت دارم.

 42. سلام. ما اصالتا شهریاری هستیم و از گذشته اسنادی خانوادگی داربم که احتمال از بین رفتن آن می باشد، لطفا آدرسی از محل کار استاد در اختیار ما قرار دهید تا این اسناد را جهت چاپ در اختیار وی قراردهیم. از روزی که معرفی ایشان را در پایگاه شما دیدم، بی نهایت خوشحال شدم و مطمئنم این اسناد برایش با ارزش خواهد بود.

 43. آرزوی سلامتی و طول عمر دارم و بی صبرانه منتظر چاپ دایره المعارف هستم.
  با تشکر از مدیر محترم

 44. ازآشنایی با تاریخ شهرستان شهریار و استاد احمد فرجی بی نهایت خوشحال شدم .موفق باشید

 45. من دانشجوی تاریخ هستم . کتاب های چاپ شده توسط استاد فرجی را ازکجا می توانم تهیه کنم؟ لطفا آدرس انتشاراتی که کتاب های ایشان در آن به چاپ رسیده است را اعلام کنید.باتشکر

 46. همت و جدیت استاد احمد فرجی در معرفی شهرستان و زدودن گرد بدنامی از چهره ی این شهرستان باستانی و کهن لبخند شادی به لبهای ما شهریاری ها نشاند و از مطالعه سرفصل های این دایره المعارف و انتشار بعضی از اسناد مربوط به شهریار احساس شعف و افتخارکردیم. از همت این مرد گرانقدر بی نهایت ممنون و سپاسگزاریم و از خداوند بزرگ مسالت داریم هرچه زودتر شاهد چاپ دایره المعارف شهرستان شهریار باشیم . باقی بقایتان

 47. استاد فرجی برو فکر نان باش که خربزه آب است . شهری که همه به فکر جیبشون هستند دیگه این کارها محلی از اعراب ندارد .

 48. جوابی به یاداشت آقای ناصر،
  کسانی با تفکرات مثل شما امروز در شهرستان هستند که متاسفانه شهرستان ما ساعت به ساعت عقب می ره و اگر آدمایی مثل آقای فرجی هم نباشن حساب این شهرستان از بعد فرهنگی با کرام الکاتبین است!

 49. بخدا قسم من شاگرد همیشه کلاس معرفت، صداقت، بی ریایی، فروتنی استاد فرجی بوده و هستم و بهش افتخار می کنم

 50. از پیام ها متوحه شدم خیلی ها علاقه مند به تاریخ شهرستان شهریار هستند و از استاد فرجی عزیز که این انگیزه رو در شهرستان بوجود آوردن ممنون و سپاسگزارم.

 51. همیشه مشاهده اسناد قدیمی لذتی خاص دارد خصوصا اینکه در مورد محل زندگی خودت باشه. از استاد فرجی درخواست دارم اسناد بیشتری چاپ کنن که ما هر روز مشتاق تر و منتظریم.

 52. من متاسفم در شهرستانی زندگی می کنم که مسئولینش متاسفانه از فرهنگ ، فقط اسمش را شنیده اند ، درمیدان شهای شهر اسب و موتور و گل نصب می کنند و انسان های فرهیخته ای چون جناب آقای فرجی هم هرچه سعی کنند که قداست فرهنگی شهرستان را حفظ کنند متاسفانه تا مسئولین فقط فکرمیز و جیب خودهستند راه به جایی نمی برد . من از مطالعه یادداشتی که در این قسمت گذاشته شده است پی بردم که مردم چقدربه این مباحث علاقه مندند و استادفرجی چه شور وشوقی برای خوانندگان ایجاد کرده است اما با این مسئولینی که من می شناسم متاسفانه فرهنگ شهرستان به جایی نمی رسد .بازهم از شما برای اطلاع رسانی ممنونم .

 53. با سلام . زیبایی پایگاه شما خدایی به مطالب جناب آقای فرجی ست که من مشتاقانه هرروز برای خواندنش روز شماری می کنم .

 54. از استاد فرجی سوال کنید آیا دایره المعارف به چاپ رسید یا نه .ما خیلی علاقه مند کمک به چاپ این مجموعه باارزش هستیم . حتما ازاو بخواهید علت عدم انتشار آن را توضیح دهد ، چون ما از آن کلی مطلب شنیدم ومشتاق خواندن کل آن هستیم . باتشکر

 55. من پی گیر مطالب شما هستم و دستی دررسانه ها هم دارم ، از استادفرجی سوالی دارم وآن این است که مسئولین شهرستان مثل فرماندار ، بخشدار ، شوراها و… برخوردشان با چنین پژوهشی چگونه بود ؟ اگر جناب فرجی مایل باشند من با توجه به امکانی که دررسانه دارم مطلبی دراین مورد بنویسم . من چند روز پیش دریکی از استان ها شاهد بود که همه نهادهای استان دست به دست داده بودند و پژوهشی را که خیلی قوی هم نبود رونمایی می کردند . یا اجازه بدهید من همین مصاحبه را منتشر و نقدی برآن بر مسئولین شهرستان بنویسم خصوصا یادداشت هایی که خوانندگان گذاشته اند خیلی جالب وخواندنی ست و.می شود با مطالعه آنان وضعیت فرهنگی شهرستان شهریار را شاهد بود.

 56. ضمن تشکر، اگر برای جناب فرجی امکان دارد به سه سوال من محبت کرده و پاسخ دهد:
  ۱- از چه زمانی نام شهربار بر این دشت گذاشته شده است؟
  ۲-وجه تسمیه علیشاه عوض چیه؟
  ۳-وجه تسمیه کرشته؟

 57. از جناب آقای فرجی سوالی دارم و این است که من برای پژوهش دانشگاه کتاب آداب و رسوم مردم شهریار را که توسط شما منتشرشده است را از کجا می توانم تهیه کنم. درسایت ها کتاب معرفی شده اما محل فروشش را معرفی نکرده اند. ممنون

 58. آقای امینی. اگر مسئولین شهرستان عرضه پرداخت هزینه چاپ این کتاب بی نهایت با ارزش را ندارند، اگر شما و استادفرجی موافقت کنید ما کمپینی راه اندازی کنیم و هر کدام ده بیست جلد از دابره المعارف شهریار استاد فرجی را پیش خرید کنیم، این کتاب بهترین هدیه به دوستان خواهد بود و دیگر استاد دغدغه ی هزینه چاپ را هم نخواهدداشت.

 59. درود بر استاد فرجی همکار خستگی ناپذیر در عرصه فرهنگ وادب

 60. این طور نیست اقای بغدادی …؟…
  مسولین همکاری کردن در وسع خودشان
  ایتقدر مسولین شهر را زیر سوال نبرید
  ……

 61. ازاستادگذانقدرجناب فرجی که دغدغه ی شهرستان شناسی رابادقت ووسواس توانسته است به شهرستان هم منتقل کند ممنونم واین موفقیت کمی نیست.هرجاکه می ریم حرفشون ازاینه.دست مریزاد

 62. ازنوشته های استادفرجی غرق لذت می شوم وافتخارمی کنم شهریاری ام.

 63. امشب دروبگردی پایگاه شمارو اتفاقی دیدم و سری به آن زدم.مطالب شماراخواندم و همچنین مطالب جناب آقای فرجی ومصاحبه و معرفی کتابش. بی نهایت لذت بردم و خوشحال شدم درشهرستان شهریار که من درآن به دنیا آمدم انسان های فرهیخته ای وجوددارند که سایت شما آنهارامعرفی می کند واین اتفاق خوشایندی درشهریاراست و جای چنین پایگاهی الحق والانصاف خالی بود. مطالب واسناد آقای فرجی و شعرهای قشنگش خستگی راازتن آدم درمی آورد. واقعا برای شما واین عزیز تلاشگر آرزوی موفقیت و سلامتی دارم. راستی از جناب فرجی درخواست می کنم درمورد تپه جوقین اطلاعات بیشتری دراختیارماقراردهد .باتشکر

 64. جناب فرجی
  دربنیادایران شناسی پروژه مزارت ابران رادیدم که شماهمکار پروژه بودبد، باتوحه به رشته ی من چون درهمین ارتباط است لطف کنید درمورداین کاربیشتر توضیح دهیدخصوصا اون فصلی که مربوط به شهریاراست.باتشکرازشما.

 65. من به تعداد پیام ها و بازدیدها نگاه کردم و این یک اتفاق قشنگ بود و معلومه که این مقوله طرفداران زبادی دارد، لطفا اگر امکان دارد اطلاعات بیشتری در اختبار خواننده قرار دهید.با تشکر

 66. درودبرجناب فرجی عزیز.دست شمادردنکنه

 67. سلام.چقدرازآشنایی با پایگاه شما خوشحالم . من محمدرضا کیانی منش هستم و سرگرم پژوهش مازندران هستم ، اتفاقی باسایت شما آشناشدم و مدت هابود درپی کشف ارتباط تاریخی مازندران با سایر نقاط خصوصا شهریار بودم و نوشته های استادفرجی بی نهایت مراکمک کن .ازپایگاه افروزنیوز و ازاستاداحمدفرجی بی نهایت ممنون وسپاسگزارم . مطالب لازم را درپژوهشم با عنوان شماوجناب فرجی ثبت می کنم .ضمناازجناب آقای فرجی خواهش می کنم درمورد ارتباط تاریخی شهرستان شهریار با مازندران ، دماوند ، فیروزکوه ، نور ، سمنان و…اگراطلاعات بیشتری دارند جهت مطالعه درپایگاه قراردهند ، واقعااین اطلاعات ناب ودست اول بود و بهترین کمک برای من پژوهشگر. بازهم ممنون از شما

 68. ضمنا جناب فرجی اگربرایتان امکان پذیر است درمورد سکونت اقوام مغول دردشت شهریار و کوچاندن آنها به مازندران بیشترتوضیح دهید و اگر هم امکان دارد چندکتاب تاریخی دراین زمینه معرفی کنید .ممنونم

 69. باسلام
  ضمن تقدیراز تلاش شهرداری شهریاردرمورد نصب تندیش سرداررشید اسلام ، شهید کلهز ، سوالات متعددی درمورداینکه آیا این چهره اصلا شباهتی به شهید دارد یا نه مطرح شده است . من درهمین پایگاه پیشنهاداستادگرانقدرجناب آقای فرجی رادرمورد راه اندازی مرکز اسنادشهریار خواندم و امروز به اهمیت راه اندازی این مرکز پی بردم ، قطعااین مرکز می توان مرجع مستندی برای پاسخ به این سوالات وبسیاری ازسوالات دیگردرباره شهرستان شهریار باشد و خداوکیلی به حسن تدبیر وپیشنهاد جناب فرجی احسن می گویم ، یادمان هست چندوقت پیش هم در میدان حافظ مجسمه ای نصب بود که به همه شباهت داشت غیرازحافظ بنده خدا. ضمن تشکرازاهتمام شایسته شهرداری واعضای محترم شورای شهر ، قطعا راه اندازی مرکزاسناد شهریار می تواند دراین مواقع بهترین مرجع وپیشتیبان محققین وپژوهشگران و حتی تندیس سازان باشد .به امیدراه اندازی هرچه زودتر چنین مرکزی درشهرستان .

 70. کار جناب فرجی در تاریخ شهرستان ما بی نظیر و ماندنی خواهدبود.آفرین بر همت شما

 71. یکی اززیبایی های پایگاه شما اسنادی ست که استاد فرجی از شهربار چاپ می کنند و بنظر من طرفداران زبادی هم دارد ولی چند وقتی ست سندی چاپ نشده است چون من همه آنها را نگهداری می کنم، از جناب فرجی درخواست داریم حالا که منبع موثقی پیدا کرده ابم ما را منتظر نگذارند.

 72. من درمورد آموزش وپرورش تحقیق می کنم.ازاستادفرجی درخواست دارم درمورد آموزش وپرورش درگذشته وهمچنین مکتب خانه های شهریار اطلاعات بیشتری دراختیارماقراردهند.باتشکر

 73. چندوقتی است که ازاسناد شهریار که به قلم استادفرجی منتشر می شد خبری نیست ، ما به خواندن این اسناد جدا عادت کرده بودیم ، لطفا علتش را توضیح دهید

  • مدیریت افروز نیوز:
   با سلام و تشکر از حسن توجه شما کاربر محترم، همانگونه که خود نیز مستحضر هستید، استاد احمد فرجی از مفاخر و اساتید برجسته شهرستان شهریار هستند و از همان روز اول طبق قراری که با این بزرگوار داشتیم، مقرر شده بود تا هر هفته یک سند از اسناد با ارزش تاریخی شهرستان شهریار برایمان ارسال نماید که متاسفانه دو هفته ای است که سندی برای این پایگاه ارسال نشده وگرنه به دیده منت اتجام وظیفه خواهیم نمود.
   لذا منتظر ارسال اثار تاریخی استاد فرجی هستیم.

   • باسلام واحترام خدمت تمامی عزیزان علاقه مند به تاریخ شهرستان شهریار و عرض پوزش به علت تاخیر درارسال مطالب و ضمن تقدیر از مدیریت محترم افروزنیوز جناب آقای امینی

 74. افروزنیوزراامروز دیدم. همه مطالب آن را خواندم و چشمم به اسناد مربوط به شهریار افتاد خیلی مشتاق خواندن شدم. آفرین براین همت شما . فقط خواستم به آقای امینی بگم پایگاه شما اگر انسان های بزرگی مثل آقای فرجی را توانسته است کشف کند و که این همه تلاش در جهت ارتقای فرهنگ شهرستان می کند، این یک موفقیت بزرگ است و باید این رابه شما تبریک گفت.مطمئنا خواننده همیشگی پایگاه شما خواهم بود .

 75. جناب آقای امینی
  باعرض سلام واحترام وتشکراززحمات شما .
  واقعا پایگاه شما خصوصا درارتباط با معرفی تاریخ شهریار شایدتنهامنبع موثقی باشد که به راحتی به آن می توان استناد کرد. انشاءالله که موفق باشید .ضمنا آشنایی با پژوهشگربزرگی چون آقای فرجی برای من که به تاریخ وفرهنگ کشوروشهرستان محل سکونتم بسیارعلاقه مندم باعث خوشحالی ست و هرروز بعدازکارهای جاری ، سری به پایگاه شما هم می زنم .برایتان آرزوی موفقیت دارم

 76. باسلام
  لطفا ازآقای فرجی درخواست کنید درمورد نمایندگان مجلس شورای ملی وشورای اسلامی شهرستان شهریار اطلاعات بیشتری دراختیارماقراردهند. باتشکر

 77. باسلام . واقعا لذت مطالعه مطالب افروزنیوزبا مطالب استادفرجی مضاعف تر می شه. ازجناب آقای امینی به سبب این ابتکارجالب ممنون وسپاسگزاریم.

 78. استاد ارجمند جناب افی فرجی
  سال وفال ومال وحال واصل و نسل وتخت وبخت بادت اندر شهریاری برقرار و بردوام
  سال خرم فال نیکو مال وافر حال خوش اصل ثابت نسل باقی تخت عالی بخت رام

 79. باعرض سلام واحترام .
  ازجناب آقای فرجی سوالی دارم واین است که مادایره المعارف شهریارراازکجا می توانیم تهیه کنیم؟ من و خانواده ام مشتاق آشنایی کامل با شهرستان محل زندگیمان هستیم و هر روز که مطالب اسناد شهریار را می خوانیم بیشتر مشتاق می شویم.
  از همت ستودنی آقای امینی و استاد فرجی بی نهایت ممنونیم و مشتری پرو پا قرص افروزنیوز و مطالب استاد فرجی .باتشکر

 80. لطفا درباره وجه تسمیه شهریار هم توضیح دهید .ممنون می شم

 81. واقعا مباحث استادگرانقدرجناب آقای فرجی از جذاب ترین بخش های پایگاه می باشد . باتشکرازایشان

 82. باتشکرازشما واستادفرجی . ماهم چنان مشتاقانه منتظرچاپ دایره المعارف شماهستیم وازاقای امینی که ازخبرنگاران خوب شهریارند می خواهیم ازنتیجه آن مارامطلع کنند.ماهمچنان چشم انتظارهستیم

 83. امروزاین مصاحبه راخواندم.واقعاهم به تاریخ شهرستان محل تولدم افتخار کردم وهم ازآشنایی بااستادفرجی که اطمیتان پیداکردم پزوهشش باعث افتخارشهرستان ماخواهدشد خوشحال شدم.ممنون ازشماکه هم ایشان رامعرفی کردید وهم دایره المعارف شهرستان را.موفق باشید

 84. همیشه تاریخ را ازگوردرآوردن گذشته می دانستم ، اما وقتی تاریخ محل تولدم را خواندم احساس خوبی نسبت به تاریخ پیداکردم واین رامدیون آقای امینی بامعرفی جناب فرجی هستم. ممنون ازشما

 85. امروزدرجلسه رونمایی مجموعه شعرجناب نخجوانی خبر چاپ دایره المعارف شهرستان شهربارراشنیدم ، خواستم صحت آن راسوال کنم

 86. ماهمچنان به شوق خواندن اسنادشهریارپایگاه راروزی دوبارمرورمی کنیم ، لطفااین قسمت را جدی بگیرید. علاوه براخبار، این بخش جالب ترین قسمت پایگاه شماست وجاذبه خاصی به آن داده است

 87. من امروزدریکی ازمجلات خبرچاپ دایره المعارف شهرستان شهریارراخواندم .این مجله درتیراژ وسیعی درشهریارمنتشر شده بود.لطفا صحت آن رااعلام کنید

 88. بسمه تعالی
  جناب آقای امینی
  صمن تشکر از تلاش شما من اقای فرجی را در بسیاری از جلسات فرهنگی شهریار بارها دیده بودم . ساکت و بی ادعا و بی سر و صدا. ازشما در مورد معرفی ایشان ممنونم و باید بگم که حق مطلب را شما در مورد ایشان بجا اوردید.چون من هر کجا که می روم بحث دایره المعارف شهریار خیلی طرفدار پیدا کرده است و این تاثیر رسانه است و لازم دانستم از شما به خاطر کشف این تلاشگران تقدیرکنم. واقعامعرفی ایشان و کارشان افتخاری برای شهرستان ماست و من نتونستم این مطلب را اعلام نکنم. در مورد ایشان و کارهایش بیشتربنویسید.باتشکر.قاسمی

 89. از دایره المعارف شهریار لطفابیشتر بنویسید چون واقعا جای آن در فرهنگ شهرستان خالیه و خالی بود. متاسفانه نمی دانم چرا باید چهره های فرهنگی صاحب نام فراوانی در شهریار مثل آقای فرجی اینقدر گمنامند و در سایه مشعول تحقیق و پزوهش در مورد شهرستانی هستند که مسیولینش خصوصا مسیولین فرهنگی خودشونو به خواب زدن و فقط به میزاشون چسبیدن..خداییش دلم به حال این شهرمی سوزه .

 90. بازم دم آقای امینی گرم که تو این شهرستان بی در و پیکر فکرکارای فرهنگیه.دمت گرم

 91. آقای امینی عزیز ، پایگاه خیلی غرق سیاست شده و از مطالب و اسنادشهریار خبری نیست . خداوکیلی مامشتاقانه اسناد و تاریخ شهریارراازپایگاه شماهرشب پیگیری می کنیم و خیلی به مباحث آن علاقه مندیم ، اماچندوقتیه مطلبیه نخواندیم .منتظریم

 92. باسلام خدمت جناب آقای امینی
  من چون احبارفرهنگی شهرستان را رصد وپیگیری می کنم ، از طریق پایگاه شما با آقای احمد فرجی و تلاش درجهت جمع آوری دایره المعارف شهرستان شهریار مطلع شدم و امروز خبر چاپ دایره المعارف شهریار راشنیدم وبی نهایت خوشحال شدم .اگراین خبرصحت دارد محبت کنید گزارشی ازآن تهیه کنید که خیلی هادرشهرستان منتظر آن هستند.ممنون از توجه شما

 93. باسلام.
  یک سوال از جناب امینی و استاد فرجی عزیز. آیا مرکز اسناد شهریار راه اندازی شد؟!

 94. ضمنا استادفرجی قدری بیشتر در مورد قره تپه و بالابان توضیح دهید. قره تپه کجاست و روستا و قلعه و تپه بالابان کجاست..ممنون می شم

 95. جناب آقای امینی .لطفا خبر انتشار دایره المعارف شهرستان شهریار را هم به اطلاع ما برسانید .با تشکر

 96. سلام.امروزدرپژوهشگاه علوم انسانی بودم وقتی خبر پژوهش افتخارآمیزاستاداحمدفرجی راازاستادان آنجاشنیدم به شهریاری بودنم افتخارکردم و کارستودنی او باعث افتخارمن شد.برای استادفرجی وشماآرزوی موفقیت دارم.

 97. جداخداقوت. کارکردن اینجوری تو شهریار و با این مسئولین بی تعهدش خیلی سخته. واقعا خداقوت

 98. سکوت آقای فرجی به نظرشما آقای امینی دلیلش چیه؟ چیزی نمی نویسن چرا؟ ما هرروزمنتظر خواندن اسنادومطالب ایشون هستیم

 99. سلام.جناب امینی.ازآدم هایی که بدون حاشیه وبدون قیل وقال وسروصدا کارفرهنگی می کنن واقعا لذت می برم و ظاهراانطوری که من متوجه شدم جناب فرجی یکی ازاینهاست.ازشما ممنونم که موجب آشنایی مارابااین عزیزان فراهم می کنید.

 100. باسلام و احترام خدمت جناب امینی عزیز
  مطالب شهریارشناسی استاد احمدفرجی چند وقتی خبر ازش نیست .مابه خوندن این مطالب مستند واقعا عادت کرده بودیم وهرروز سری به پایگاه شما می زدیم . ما را بی خبر نگذارید و علت آن را توضیح دهید .باتشکر-نادری فر

  • با سلام و تشکر از دقت نظر شما کاربر گرامی
   بله مدتی است که استاد فرجی اسناد را برای این پایگاه ارسال نمی کنند و در چند مرحله نیز از ایشان سوال کرده ایم و در پاسخ به ضیق وقت اشاره داشته اند. علی ایحال ما نیز منتظر ارسال آثار از طرف ایشان هستیم

 101. باسلام خدمت جناب امینی عزیز
  احترام دغدغه جنابعالی و انگار بقیه خبرنگاران فقط شهردار است و بس . مدت ها بود بنا بر علائق شخصی مشتذی پروپاقرص سایت شما بودیم بخاطر اسناد و اخبارتاریخی شهریار و سایت شما را هم به خیلی ها معرفی کرده بودیم . ولی مدت هاست از اسناد شهریار و مباحث آقای فرجی خبری نیست . لطفا به عنوان یک شهروند علاقه مند به تاریخ شهرم از شما می خواهم علت آن را توضیح دهید. من منتظر توضیح جنابعالی هستم .باتشکر- نادری تبار

  • سلاام و درود بر شما جناب نادری تبار
   بنده از اینهمه دغدغه و علاقه شما به مباحث تاریخی شهریار سپاسگزارم. خدمت دیگر دوستان نیز عرض کرده ام که بنابر صحبت ابتدایی با استاد فرجی عزیز در خصوص ارسال اسناد تاریخی شهرستان برای این پایگاه که پی در پی و هفتگی صورت می گرفت، متاسفانه رفته رفته کم رنگ شد و بنده طی نشستی دلیل این توقف را سوال نمودم که جناب فرجی فرمودند چون تمام این مطالب در کتاب “دایره المعارف شهرستان شهریار” کنجانده شده و کتاب مذکور عن قریب منتشر خواهد شد، انتشار مطالب در این پایگاه با توجه به استقبال خوبی که صورت گرفت، مطالب کتاب جذابیت خود را از دست خواهد داد. و از آنجا هم که کاسه داغتر از آش نیستم مجبور به پذیرش این تفکر شدم. لذا صلاح مملکت خویش خسروان دانند. وگرنه بنده نیز با نظر حضرتعالی موافقم و ای کاش استاد فرجی محافظه کاری نمی کردند و نشر اسناد تاریخی در افروز نیوز را متوفق نمی ساختند.

 102. باتشکر از پاسخ شما . لااقل دایره المعارف شهرستان شهریار را بیشتر معرفی کنید و نحوه تهیه آن را برای ما که شما موجب علاقه ما به آن شدید بیان کنید . باز هم از شما ممنونم که پاسخگو هستید و از استاد فرجی از جانب ما درخواست کنید که مطالب خود را ادامه بدهند که ما علاقه مند آن هستیم و چون خیلی مستند و کامل بود مرجع خوبی برای ما بود . باتشکر

  • با سلام
   بنده موضوع طرح شده از طرف شما را حضورا به جناب فرجی عزیز منتقل کردم و در پاسخ فرمودند که کتاب دایره المعارف شهرستان شهریار در مرحله پاپ قرار دارد و بزودی رونمایی آن انجام خواهد شد.

 103. بسمه تعالی
  باعرض سلام و احترام وادب خدمت تمام عزیزان وعلاقه مندان که با ارسال پیام های خود ، علاقه خود را به مطالب ارسالی توسط این حقیر درباره تاریخ شهرستان شهریار ابراز کرده اند و با تشکر از عزیز گرانقدر جناب آقای پرویز امینی که با بذل توجه خود پل ارتباطی بسیار خوب و مناسبی بین این حقیر و علاقه مندان بوجود آوردند که در نوع خود کاری بسیار باارزش است و درکنار کارهای باارزش و قلم توانی جناب امینی ، قابل تقدیر و ستودنی ست .
  همانطور که جناب آقای امینی عزیز درپاسخ دوستان عرض کرده اند ، دایره المعارف شهرستان شهریار( با تمام کاستی ها ونواقص که خود به عنوان یک پژوهشگر به آن معترفم و قطعا ادعای کامل بودن این مجموعه ، ادعایی واهی خواهد بود ، پس از سالیان تحقیق ، بررسی ، مستند سازی ، سند یابی ، مصاحبه ، دیدار ، ارتباط با مراجع ذیصلاح ، شناسایی و … زیر نظر عده ای از استادان پژوهش صاحب نام کشور ، مراحل پایانی خود را برای عرضه به علاقه مندان می گذراند و با توجه به اینکه افتخار بزرگی ست که شهرستان شهریار دارای یک دایره المعارف خواهد شد و به عنوان منبعی مستند و مستدل در اختیار شهروندان وعلاقه مندان و پژوهشگران قرار خواهد داد و مسلما خبر انتشار آن از طریق همین پایگاه باطلاع عزیزان جان خواهد رسید . در پایان مجددا از اظهار محبت و علاقه خوانندگان بی نهایت ممنونم و قطعا این همه ابراز محبت ، بار این حقیر در رسالت انجام کاری با حداقل ضعف ها را بی نهایت سنگین تر از گذشته کرده و تاخیر در چاپ هم به علت این وسواس هایی ست که لازمه انجام چنین کار بزرگی ست و از برادر خوبم جناب آقای امینی که با دقت خاصی ، خواسته های به حق عزیزان خواننده را پی گیرند وامیدوارم انشاء الله پس از فراغت از کار دو مجموعه باارزش « دایره المعارف شهرستان شهریار ، گام به گام با تاریخ » و « گنجینه های اصالت ، تک نگاری ۲۵ روستای شهرستان شهریار » بتوانم در خدمت علاقه مندان عزیز باشم . برقرار باشید وسرفراز . با احترام وارادت – احمد فرجی ، شهریور ۱۳۹۵

 104. با عرض شرمندگی انشاء الله با کسب اجازه از جناب آقای امینی عزیز در فرصتی مناسب پیرامون تک نگاری بیست و پنج روستای شهرستان شهریار و محور کارهای انجام شده اطلاعات بیشتری در اختیار خوانندگان وعلاقه مندان پایگاه افروز نیوز قرار خواهم داد . باز هم همانطور که در مقدمه کتاب دایره المعارف قید کرده ام از مهربانی و لطف و محبت جناب آقای امینی بی نهایت ممنون و سپاسگزارم که در پایگاه خود شهریار شناسی را به خانه های مردم برد و استقبال مردم ، دلیل بر میزان علاقه آنها به شناخت از شهرستان خود می باشد . باقی بقایشان

 105. با تشکر از صمیمیت استاد گرانقدر جناب آقای فرجی . خدا می دونه ما و جمعی از دانشجویان مشتاقانه در انتظار چاپ دایره المعارفتان هستیم .

 106. باسلام
  ازاستادان فرجی درخواست دارم محبت کنند درمورد واژه شهریار توضیح بدهند.باتشکر

 107. بااحترام خدمت جناب امینی عزیز
  درصورت امکان گزارشی درمورد برگزاری کلاس شاهنامه خوانی استاد فرجی تهیه کنید.علاقه مندشرکت دراین کلاس هستیم.

 108. با سلام و عرض ادب خدمت استاد فرجی بزرگوار، درود بر شما مرد بزرگ

 109. سلام .تشکر از اطلاع رسانی شما . بیست سال است ساکن شهریارم و اهل قلم . خدا می دونه از پایگاه شما وقتی مطلع شدم که در شهریار کلاس شاهنامه خوانی برگزار می گردد شوکه شدم ، اول باورم نشد و سری به کلاس زدم ، کلاس از جمعیت جا نداشت ، جناب آقای فرجی با محبت خواست صندلی خودش را به من بدهد نپذیرفتم و یکی از بچه ها برایم صندلی آوردند . خدا می دونه اولا به خاطر برگزاری کلاس شاهنامه خوانی ، استقبال علاقه مندان وادب ایشان کاملا شیفته شدم و تازه وقتی متوجه شدم که کلاس استاد به خاطر عشق و علاقه خودش به شاهنامه و همچنین شهریار رایگان برگزار می شود به متش آفرین گفتم . خواستم از شما و اطلاع رسانیتان تشکر کنم و همچنین از استاد گرانقدر جناب آقای فرجی که علاوه بر معلم شاهنامه ، معلم اخلاق هم هست . باقی بقایشان

 110. مدیریت محترم پایگاه افروز نیوز جناب آقای امینی
  من شنیدم که به مناسبت هفته دفاع مقدس چند اثر از شاعران ونویسندگان شهریار از جمله استاد احمد فرجی و عباس عابد رونمایی خواهد شد . لطفا در صورت امکان برای اطلاع ما علاقه مندان اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار دهید . اخبار پایگاه شما صحیح ترین اخبار پایگاه ها در شهریار است . باتشکر

 111. بسمه تعالی
  جناب آقای پرویز امینی
  مدیریت محترم پایگاه تحلیلی -خبری افروز نیوز
  با عرض سلام و احترام
  با توجه به پرسش سوال مطرح شده توسط یکی از خوانندگان عزیز این پایگاه باطلاع می رساند که مجموعه شعر « مشق عاشقی » اینجانب احمد فرجی که شامل سروده هایی در ارتباط با دفاع مقدس می باشد توسط اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان تهران به چاپ رسیده و بنا بر خبر اعلامی در نشریات و دفتر فرهنگی دفاع مقدس شهرستان شهریار روز سه شنبه ششم مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰ صبح در خلال برنامه های هفته گرامیداشت یاد و خاطره ی افتخار آفرینان هشت سال دفاع مقدس ، در سالن همایش های مجتمع فرهنگی -هنری امام علی (ع) شهر اندیشه – فاز ۳ ، روبروی شهرداری ) با حضور مسئولین و علاقه مندان رونمایی می گردد . لازم به یادآوری ست که اولین مجموعه شعر دفاع مقدس شهرستان شهریار با کمال افتخار و احترام به ساحت مقدس و نورانی شهیدان ، جانبازان ، آزادگان ، ایثارگران وخانواده معظم شهیدان شهرستان شهریار تقدیم شده است . تمام عزیزان و علاقه مندان می توانند در این همایش حضور داشته باشند .
  در شط حادثه ها موج سواری کردیم
  سر به سجاده ای از دشت فرود آوردیم
  راهمان راه حسین (ع) است و شهیدان شما
  ننگمان باد از این راه اگر برگردیم
  با احترام و ارادت – احمد فرجی

 112. واقعا از حضور در مراسم رونمایی مجموعه شعر استادفرجی بی نهایت خوشحال شدم ولذت بردم . بی ریا و صمیمی و بی ادعا . هرگز فکر نمی کردم چنین استقبالی شود . برای جناب آقای فرجی آرزوی موفقیت دارم و خواهش می کنم در مراسم رونمایی دایره المعارف شهریار حتماحتما بیشتر اطلاع رسانی کنند . خیلی ها از بی اطلاعی گله داشتند.

 113. با سلام واحترام
  جناب آقای صداقت پیشه ویا سرکار خانم صداقت پیشه
  باطلاع شما و تمامی عزیزان می رساند که کلاس شاهنامه خوانی روزهای چهارشنبه در شش ماه اول سال از ساعت ۱۷ و در شش ماه دوم سال از ساعت ۱۶ به مدت یکساعت و نیم در مجتمع فرهنگی -هنری امام علی (ع) با حضور جمع کثیری از علاقه مندان با تدریس این حقیر برگزار می گردد . روال کلاس به این منوال است که در هر جلسه ۱۰۰بیت خوانده و درمورد آن توضیح داده می شود . شرکت در کلاس شاهنامه بدون محدودیت سنی برای تمامی علاقه مندان آزاد و هیچگونه شهریه ای نیز دریافت نمی شود . با تشکر از شما

 114. جناب آقای امینی
  من با توجه به اینکه در پایگاه دفاع نیوز از خبر رونمایی یک مجموعه شعر درشهرستان شهریار مطلع شدم و چون یکی از جانبازان ساکن شهریار هستم با خوشحالی در این مراسم شرکت کردم ، مراسم بسیار سنگین و باشکوهی بود و برای اولین بار با جناب آقای احمدفرجی آشنا شدم و در اینترنت گشتم و مصاحبه ایشان را با شما دیدم . اما متاسفانه نمی دانم چرا ازاتفاق رونمایی دررسانه های محلی خیلی من خبر نخواندم . در حالی که تقدیم این مجموعه شعربه خانواده های شهدای شهریار خیلی تاثیرگزار بود و بسیاری از آزادگان وجانبازان را در جلسه دیدم . انتظار دارم درمورد این گونه اتفاقات فرهنگی شهریار مثل گذشته قدری جدی تر باشید . با تشکر

 115. سلام
  چشم انتظار چاپ دایره المعارف شهرستان شهریار هستیم . لطفا وقت چاپ مارابی خبر نگذارید . با تشکر

 116. با سلام
  مدیریت محترم پایگاه افروز نیوز
  جناب آقای امینی
  دیروز در خبرها خواندم که کتاب « شهریار سرزمینی ایستاده در رهگذار تاریخ » از نوشته های جناب آقای احمد فرجی به عنوان یک سند رسمی در مرکز اسناد ملی به نام شهرستان شهریار به ثبت رسیده است . در صورت صحت لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار خوانندگان قرار دهید .

 117. با سلام واحترام
  آقای امینی خسته نباشید . یک سوال دارم که اگر امکان داشته باشه از استاد فرجی بخواهید پاسخ آن را جهت اطلاع ما بدهد : چگونه می شود یک اثر یا نوشته یا یک کتاب و … را به عنوان اثر ملی ثبت کرد ؟ باتشکر

 118. من دانشجوی رشته کارشناسی ارشد هستم و در مورد شهرستان شهریار تحقیق می کنم . اگر امکان دارد محبت کنید و بگویید آیا دایره المعارف شهرستان شهریار چاپ شده است یا نه . با تشکر از شما

 119. با سلام وادب و احترام
  با عرض تشکر از برادرعزیزم جناب آقای امینی مدیریت محترم پایگاه افروز نیوز که زیباترین و بی واسطه ترین پل ارتباطی بین این حقیر و خوانندگان و علاقه مندان به تاریخ شهرستان بودند و هم چنان هم هستند و از محبت بی دریغ ایشان صمیمانه ممنون و سپاسگزارم
  *با عرض تشکر از محبت خوانندگان و علاقه مندان به تاریخ شهرستان شهریار و شرمنده از این بابت که قدری پاسح به سوالات شما عزیزان طول کشید ، رجاء واثق دارم که قصور این حقیر را به بزرگواری خودتان خواهید بخشید .
  * به اطلاع عزیزانی که از دایره المعارف شهرستان شهریار و زمان رونمایی آن سوال داشته اند می رسانم که امیدوارم در نیمه آذر ماه جلد اول دایره المعارف رونمایی گردد و علت تاخیر در چاپ مشکلاتی بود که در قرارداد با انتشارات داشتیم که به لطف خدا حل شد .
  * جلد اول دایره المعارف در ۵۳۰ صفحه و همراه با ۳۰۰ تصویر و سند خواهد بود .
  *نحوه توزیع جلد اول این دایره المعارف متعاقبا خدمت عزیزان علاقه مند اعلام خواهد شد .
  *انشاء الله جلد دوم دایره المعارف با عنوان « گنجینه های نجابت » ، شامل تک نگاری (منوگرافی ) ۲۵ روستا ی شهرستان شهریار خواهد بود که در آن تاریخ تشکیل ، مالکین ، اقوام ومهاجرت ها ، اسناد تاریخی روستا ، معیشت ، آب ، آثار تاریخی ، بقاع متبرکه ، نقش روستا در دفاع مقدس و معرفی شهدای گرانقدر روستا ، مشاهیر و بزرگان ، آداب و رسوم و… هر روستا معرفی شده است .
  ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمام عزیزان و ممنون از محبت ها و پیگیری های مستمر شما و با تشکر مجدد از جناب آقای امینی عزیز . موفق باشید

 120. باتشکر از اطلاع رسانی جناب آقای فرجی . مشتاقانه چشم انتظار چاپ دایره المعارف شهریار هستیم

 121. با سلام . لطفا گزارشی از فعالیت های جدید جناب فرجی تهیه کنید تا ببینیم که ایشان الان چکار می کنند و از کارهای جدیدشون چه خبر ؟ ممنون می شوم جناب امینی عزیز.

 122. من کرامتکار هستم ، دانشجوی رشته مردم شناسی . در برخی کانالها گاه گاهی مطالبی در مورد شهریار به نقل از جناب فرجی می خونیم اما در افروز نیوز خبری نیست . می تونم علتشو از شما بپرسم . ما واقعا علاقه مند مطالب شهریار شناسی هستیم چون کاربردی ست و در تحقیقات کلی گره از مشکلات ما حل می کنه و به هر کجا مراجعه می کنیم آدرس جناب فرجی رو می دین . لطفا ما رو چشم انتظار نذارید

 123. باسلام
  خبر چاپ جلد اول دایره المعارف شهرستان شهریار را امروز در لیست انتشارات سال ۱۳۹۵ مشاهده کردم . جناب آقای امینی درصورت امکان بذل محبت کنید و اطلاعات تکمیلی آن را در اختیار خوانندگان قرار دهید . با تشکر

 124. باسلام وادب و احترام
  ضمن تشکر ازاستقبال گسترده ی علاقه مندان وشهروندان و عزیزان گرانقدر عضو کانال شهریار شناسی به خرید جلداول دایره المعارف شهرستان شهریار به اطلاع می رسانم که قیمت کتاب (با ۲۰ درصد تخفیف سهم مولف از کتاب) ۴۰۰۰۰تومان می باشد . عزیزان علاقه مند می توانند مبلغ آن رابه تعداد کتاب های درخواستی به حساب
  ۶۲۱۹۸۶۱۰۲۷۴۴۶۸۳۹
  (بانک سامان.احمدفرجی) واریز و
  تصویر فیش واریزی ، آدرس و شماره تماس خود را ارسال تا در اسرع وقت کتاب درخواستی به آدرس شما ارسال ویا توسط پیک درمحل تحویل گردد.
  باتشکر
  فرجی
  آدرس تلگرام:
  @ahmadfaraji39

 125. سلام
  جناب آقای امینی
  با تشکر از دغدغه های فرهنگی شما
  خداوکیلی دیگه از دیدن این مطلب خسته شدیم . محبت بکنید از کارهای جدید استاد فرجی خبر وگزارش تهیه کنید .

 126. الهام نادری تبار

  لطفا از جناب آقای فرجی سوال بفرمایید ثبت دایره المعارف شهرستان شهریار در یونسکو به نتیجه رسید یا نه ؟ و اگر به نتیجه رسیده است راه های ثبت یک اثر را برای ما تشریح کنید . باتشکر

 127. باسلام
  جناب امینی
  خسته نباشید و خداقوت
  من به عنوان یک شهروند شهریاری علاقه بسیار شدیدی به انجام پژوهش های بومی دارم . اما متاسفانه هیچ کدام از مسئولین حاضر به پاسخگویی نیستند و برای دیدارشان باید ماه ها وقت گذاشت و آخر سر هم فقط به این و آن حواله می دهند و در شهرستانی به این بزرگی ، حتی مرجعی برای پاسخگویی به سوالات پژوهشگران و علاقه مندان وجود ندارد. از شما درخواست دارم راه حلی برای این کار پیشنهاد کنید و خبری در پایگاه خود در این مورد درج کنید ، من مطمئنا که جناب آقای فرجی برای انجام چنین کاری چقدر خون دل خورده اند ، واقعا در شهرستان ما چه مرجعی برای مراجعه پژوهشگران و محقیین وجود دارد ؟ لطفا شما ما را راهنمایی کنید . باتشکر .

 128. بسمه تعالی
  باسلام و سپاس و تشکر از عزیز گرانقدرم جناب آقای پرویز امینی مدیریت محترم پایگاه افروز نیوز که زیباترین پل ارتباطی بین این حقیر و علاقه مندان را با محبت خود بوجود آورده اند و تشکر از خوانندگان عزیز و گرانقدری که هنوز مشتاقانه خبر چاپ دایره المعارف و کارهای دیگر این حقیر را پیگیری می کنند و چه از طریق این پایگاه و چه با تماس با اینجانب در پی پاسخ به سوالات شهریار شناسی هستند .
  پاسخ به چند سوال :
  ۱-جدا شهرستان نیازمند مرکزی برای پژوهش می باشد و علیرغم قول های مکرر مسئولین هنوز . . .
  ۲-خوشحالم که کتاب شهریار سرزمینی ایستاده در رهگذار تاریخ که در سال ۱۳۸۵ مشترکا با دوست فاضلم جناب آقای محمد هژبری به چاپ رسید به عنوان یک سند ملی ثبت شد.
  ۳-درمورد ثبت دایره المعارف چون هنوز در حال مکاتبات مربوطه هستم، اجازه می خواهم که پس از انجام موفق آمیز کار، گزارش ان را به تمامی علاقه مندان تقدیم کنم.
  ۴-درحال حاضر پس از اتمام جلد دوم دایره المعارف که شامل تک نگاری ۲۵ روستا با عنوان گنجینه های اصالت می باشد ، سرگرم تدوین و جمع آوری اسناد و مدارک مستند و تصاویر و … یک قرن آموزش و پرورش ، دو قرن با روحانیت و شهریار در دفاع مقدس هستم که انشاء الله به شرط بقا پیشرفت کار را به اطلاع عزیزانم خواهم رساند.
  باتشکر از جناب آقای امینی مدیریت محترم پایگاه افروز نیوز و تمامی شما عزیزان و علاقه مندان و ممنون از لطف بیکران شما بزرگواران و علاقه مندان و شهروندانی که از هیچ محبتی دریغ نمی کنند.
  بااحترام وارادت – احمد فرجی

 129. چون شاگردش هستم میتونم بگم آدم خوش رو و باسوادیه و خیلی هم شوخ طبعه.خدا حفظش کنه

 130. باسلام
  .واقعا سال هاست ازمحضر استادفرجی در کلاس های شاهنامه خوانی بهره می برم.به همه عزیزان توصیه می کنم حداکثر استفاده رااز این فرصت بی نظیر ببرند

 131. با سلام
  لطفا محل کلاس را بفرمایید

 132. باسلام
  من شنیدم دایره المعارف شهرستان شهریار به چاپ دوم رسیده است.لطفااگر صحت دارد خبرش را درهمین جا قرار دهید

 133. باسلام
  من به تمامی کتاب فروشی هاشهریار برای خرید دایره المعارف شهریار مراجعه کردم نبود.لطفا بگویید ما ازکجا می توانیم این مجموعه رو تهیه کنیم.باتشکر

 134. سلام بر جناب امینی
  لطفا اگرامکان دارد از ادامه کارهای پژوهشی جناب فرجی گزارش تازه ای تهیه بفرمایید. این همه از شورا و شهردار ننویسید. شوراهایی که عملکردشان موقع انتخابات اظهر من الشمس بود .باتشکر

 135. باسلام
  جناب امینی درمصاحبه ای خواندم که جناب فرجی فرموده بودند که درحال چاپ مجموعه شهریار در آیینه استاد هستند.لطفا اگر امکان دارد آرایشان بخواهید اطلاعات بیشتری دراختیار ماقرار دهند.من دانشجوی دکتری این رشته هستم و علاقه مند به این مقوله.باتشکر

 136. بااحترام
  راستی یادم رفت سوال کنم که مرکز پژوهش های شهریار شناسی که طرح جناب فرجی بود راه اندازی شد یانه.جناب آقای امینی ازشما که علاقه مند به این مقوله ها هستید انتظار پیگیری دارم .باتشکر

 137. با سلام خدمت جناب آقای امینی مدیریت محترم پایگاه و خوانندگان عزیز و گرانقدر
  خوشحالم که شما هنوز این کانال ارتباطی ما را با خوانندگان ، پژوهشگران و علاقه مندان به تاریخ شهرستان باستانی شهریار حفظ کرده اید و علاقه مندان با علاقه این مقوله را هنوز دنبال می کنند و سوالات خود را در ارتباط با تاریخ شهریار از طریق این پایگاه و مراجع متعدد از این حقیر مطرح و پیگیری می کنند.
  بعد از مصاحبه اختصاصی پایگاه شما و چاپ جلد اول دایره المعارف شهرستان شهریار بسیاری از شهروندان از جمله مهندس حبیب الله صالحی ، سید مسعود سمائی ، حاج خلیل بیات ، حاج روح الله ترابی ، مهندس علی بیات ، خانواده محترم شاهمیری ، حاج محمود عماد زاده و . . . از سر مهر و لطف خود اسنادی بسیار باارزش خانوادگی خود را به اینجانب اهدا کرده اند که از مهرشان بی نهایت ممنون و سپاسگزارم و درپاسخ به این همه محبت عزیزان در حال جمع بندی ، شرح و بازنویسی این اسناد و انتشار آن در یک مجموعه به نام اهدا کنندگان آن هستم . این اسناد شامل احکام ، مصالحه ، معامله ، عقد نامه ، وقف ، وصیت نامه و . . .می باشد و در نوع اسناد اسنادی بکر و تازه و قابل ارائه جهت معرفی بیشتر شهرستان تاریخی شهرستان می باشند .
  با این حال اگر نهادهای فرهنگی شهرستان شهریار ، شهرداری ها ، شوراها و . . . تمایل به مساعدت در زمینه چاپ این مجموعه با ارزش و تاریخی و ماندگار می باشند اعلام تا هماهنگی های لازم صورت پذیرد .
  لازم به یاد آوری ست این اسناداز سال ۹۶۵ هجری قمری ( قرن دهم هجری ) تا سال ۱۳۰۷ شمسی می باشد .
  با تشکر مجدد از جناب آقای امینی وتمامی عزیزانی که با حمایتهای خود اینجانب را در معرفی تاریخ شهرستان یاری می کنند

 138. با سلام
  از جناب آقای فرجی بپرسید از پدربزرگ من اسنادی باقی مانده است که درحال ازبین رفتن است. ما در شهریار به کدام نهاد مطمئنی می توانیم این اسناد را تحویل بدهیم .با تشکر

 139. جناب فرجی
  اطمینان دارم کتاب مجموعه استاد شما مانند دایره المعارف تان بسیار خواندنی خواهد بود.چشم انتظار چاپ آن هستیم.

 140. با سلام و ادب و احترام
  خدمت عزیز گرانقدرم جناب آقای امینی
  و جناب آقای اعتمادی
  با سلام و احترام . با توجه به سوال مطرح شده توسط جناب آقای اعتمادی باطلاع می رسانم که با رایزنی انجام شده با مرکز اسناد ملی مقرر شد با دعوت از مسئولین این مرکز اسنادی که شهروندان عزیز در اختیار این حقیر قرار داده اند ارزیابی شود و پس از ارزیبابی و تایید کارشناسان محترم آن سازمان ، اسناد در فایل شهریار و به نام اهدا کننده در مرکز اسناد ملی ثبت گردد . پیگیر این اتفاق مهم تاریخی برای نگهداری از اسناد هستم و اطلاعات تکمیلی آن را پس از بازدید کارشناسان این سازمان از اسناد موجود در اختیار عزیزان قرار خواهم داد. باتشکر از جناب آقای امینی عزیز و جناب آقای اعتمادی

 141. بااحترام
  راستی یادم رفت سوال کنم که مرکز پژوهش های شهریار شناسی که طرح جناب فرجی بود راه اندازی شد یانه.جناب آقای امینی ازشما که علاقه مند به این مقوله ها هستید انتظار پیگیری دارم .باتشکر
  جناب آقای مردان خواننده محترم
  ضمن تقدیر از شما . در پاسخ به سوال حضرتعالی نسبت به اینکه مرکز اسناد شهریار شناسی راه اندازی شد یا نه . باطلاع می رسانم که علیرغم پیگیری های انجام شده تاکنون مسئولین چندان رغبتی جهت در اختیار قرار دادن مکانی مناسب برای مرکز از خود نشان نداده اند و حکایت علیرغم سوال بسیاری از خوانندگان عزیز همجنان باقی ست .

 142. با تشکر
  بخدا قسم وقتی دلم برای شهریار تنگ می شود به پایگاه شما و مصاحبه شما با جناب فرجی و پیام های پرسش و سوال آرایشان مراجعه می کنم. ممنون از همت و تعصب و غیرت جناب امینی

 143. با سلام و احترام.جناب آقای امینی لطفا از جناب فرجی سوال کنید مجموعه گنجینه های اصالت ایشان به چاپ رسیده یا در چه مرحله ایست .با تشکر .درخشان

 144. محمد حسین فرزاد

  با سلام
  من در مصاحبه ای خواندم که کتاب دایره المعارف شهرستان شهریار دکتر احمد فرجی به چاپ دوم رسیده است.واقعا این موفقیت رابه همه شهریاری ها خصوصا ایشون تبریک می گم.واقعا باعث افتخار و سربلندی ماست . من هر کجا که اسم شهریار مییاد احساس غرور می کنم

 145. مجتبی عبدالملکی

  بسمه تعالی
  من تازه با پایگاه شما آشنا شدم . پدربزرگ من یک سری سند قدیمی دارد که درحال ازبین رفتن است . ما ازچه طریقی می توانیم با جناب آقای فرجی ارتباط داشته باشیم

 146. سلام
  امینی جان بسه دیگه . برش دار خسته شدیم ، لااقل یه مطلب تازه تر از ایشون بذارید ،

 147. سلام
  من خودم نویسنده هستم ، باتوجه به سوابق شما در کارهای فرهنگی جناب امینی درخواستی دارم و اون اینکه با مسئولین فرهنگی شهریار یک مصاحبه کنید ببینید آنها تاکنون درمورد حمایت از نویسندگان چه کاری انجام داده اند و اینقدر ازشوراها و شهرداری ها ننویسید ، بنویسید ارشاد، کتابخانه ها، تبلیغات اسلامی چه حمایتی ازنویسندگان درمورد کارهاشون کرده اند.باتشکر از زحمت شما .

 148. سلام
  من پسرم یک تحقیق درمورد شهریارداشت ، تمام کتابفروشی های شهرراگشتیم کتاب دایره المعارف شهریاررا پیدا نکردیم .لطفا مرا راهنمایی کنید ازکجا می تونم این کتاب رو پیدا کنم

 149. با سلام
  مجموعه ای کامل برای تاریخ زادگاهم شهرستان شهریار برای پایان نامه ام می خواستم . خیلی گشتم ، هر چی بود پراکنده و ناقص بود . رفتم فرمانداری ، در آنجا دایره المعارف آقای فرجی را معرفی کردند . هر چند هر جا گشتم نبود اما از یکی از دوستانم امانت گرفتم ، خدا وکیلی خیلی باارزش بود و خیلی براش زحمت کشیده بود ند . خواستم بگم
  ۱-اولا چرا کتاب در کتابفروشی های شهریار نیست ؟!!
  ۲-دوما : واقعا دست مریزاد . کافی و محکم و مستند و باارزش
  ۳-سوما آقای امینی جدا به شهریاری بودن خودم افتخار کردم
  دم شما برای اطلاع رسانی و دم آقای فرجی گرم

 150. درود بر جناب امینی عزیز و تعجب می کنم از شما و این همه تعصب به جناب آقای فرجی که هنوز مصاحبه ی ایشون در سایتتون هست .
  البته ضمن تشکر از شما
  من در نشریه سرافرازان مطلب کوتاهی در مورد چاپ حلد دوم دایره المعارف شهرستان شهریار خواندم ، اگر براتون امکان داره این مجموعه را هم محبت کرده و بطور کامل معرفی کنید . پایگاه شما اعتبارش از همه پایگاه های دیگه بیشتره ، هرچند خیلی به روزش نمی کنید اما هم قلمتون خوبه و هم خبرهاتون . این کانال رو فعال تر کنید جناب آقای امینی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود