جدید ترین اخبار
نامه سرگشاده

نامه سرگشاده به شیخ حسن نوروزی؛ یادتان رفته با کمک همین “بیشعور”ها به مجلس رفتید؟/ بابت توهین به اصحاب رسانه عذرخواهی کنید جناب شیخ!

جناب شیخ یادتان رفته با کمک همین “بیشعور”ها به مجلس رفتید؟/ بابت توهین به اصحاب رسانه عذرخواهی کنید جناب شیخ!

افروز نیوز- (پرویز امینی) چند روز پیش در جلسه ای رسمی که با حضور اصحاب رسانه و نماینده مردم شریف رباط کریم و بهارستان برگزار شد، شیخ حسن نوروزی با “بیشعور” خطاب کردن یکی از فعالین و پیشکسوتان مطبوعات و رسانه، موجی از انتقادات ریز و درشت اصحاب رسانه را در فضای مجازی به جان خرید.

پرویز امینی

“شیخ حسن” علاوه بر بیشعور خواندن همکار رسانه ای ما، از پیشوندی استفاده کرد که مستقیما به قومیتی عزیز و غیور که در طول سالهای مبارزات انقلاب اسلامی و بویژه در طول ۸ سال دفاع مقدس خون های گرانبهایی را تقدیم این نظام و ولایت نموده اند نیز توهین کرد.

“شیخ حسن” فراموش کرده است که با رای همین مردم به مجلس شورای اسلامی راه یافت و امروز چه شده است که چپ و راست به همین مردم توهین می کند؟ البته این بار اول شیخ نیست که توهین می کند و افترا می زند و بر سر ولی نعمتان خویش فریاد می کشد!!!

 شیخ باید بداند؛

اصحاب رسانه که او بیشعورشان می خواند، بعنوان رکن چهارم دموکراسی به نوعی نمانیده افکار عمومی در جامعه هستنئد. همان جامعه ای که اتفاقا شیخ ما با رای و لطف مستقیم آنها وارد مجلس شده است!!!!

شیخ باید بداند؛

وقتی یک خبرنگار را بیشعور خطاب می کند، در حقیقت زبانم لال مردم حوزه انتخابیه خود را بیشعور میداند و این یعنی اوج فاجعه از طرف یک نماینده!!!!

شیخ باید بداند؛ اصحاب رسانه چشم و گوش هوشیار جامعه هستند و توهین به آنها غیرقابل بخشش است، مگر آنکه وی رسما از این قشر زحمتکش عذرخواهی کند!

شیخ باید بداند؛

او که ماجراجویی را دوست دارد و راه مطرح شدن خویش را صرفا در داد زدن سر این و آن می بیند، بهتر است بجای داد کشیدن سریالی بر سر ولی نعمتان خود و دزد قلمداد کردن مدیران شهرستان، کمی از انرژی حنجره خود را صرف داد زدن بر سر مفسدان اقتصادی کشور آنهم از تریبون مجلس کند تا شاید اینگونه به چهره ای جهانی مبدل گردد!!!

خلاصه شیخ ما خیلی چیزها را باید بداند و از آنها درس بگیرد. مثلا اینکه اصحاب رسانه حافظه ای بسیار قوی دارند و دو سال دیگر و درست زمان انتخابات ناگهان کلمه آشنای “بیشعور” و گوینده آنرا بخاطر خواهند آورد و…!!!!

آری جناب نوروزی؛ از شما که لباس پیامبر ادب و مهربانی ها را بر تن دارید، قطعا توقع بیشتری می رود، و اتفاقا اصحاب انقلابی و لایتمدار رسانه تا به امروز هم احترام همین لباس را نگه داشته اند و چه بسا اگر لباس شخصی بر تن داشتید، شاید برخورد عزیزان خبرنگار به گونه ای دیگر بود!

آری؛ خداوند متعال روح رفتگان حاج حسین عسگری، حسن قشقاوی و ابراهیم نکو نمایندگان فهیم سه دوره مردم شریف رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی را قرین رحمت نماید که در طول ۱۲ سال خدمت خود حتی یکبار هم به کسی کوچکترین بی احترامی و هتاکی نکردند. این عزیزان در طول دوره خدمت خود همواره مردم و اصحاب رسانه را تکریم کردند اما شما چه رفتاری داشته اید، جناب شیخ…؟

جناب شیخ گرامی؛ همینکه چشم روی هم بگذارید، مانده دوره دهم رو به پایان است و اگر قصد کاندیداتوری در دوره یازدهم را دارید، باید از کسانی که به محضرشان بی حرمتی کرده اید، حلالیت بگیرید!

جناب شیخ گرامی؛همینکه چشم روی هم بگذارید، مانده دوره دهم رو به پایان است و اگر قصد کاندیداتوری در دوره یازدهم را دارید، باید ضمن تجدید نظر در روش و منش و گویش خود در تهمت و افترا به مسئولین منطقه و همچنین پرهیز از هتاکی و ترشرویی با مردم حوزه انتخابیه خود دوری گزینید و کمی از غرور خود بکاهید و در مقابل بر تواضع خویش بیفزایید و نهایتا اینکه از مخاطبین خود بابت بی حرمتی اخیر رسما عذرخواهی کنید.

چرا که با راه یافتن شما به مجلس شورای اسلامی اتفاق خاصی برای جنابتان نیفتاده و آسمان هم به زمین نیامده. بلکه تازه خادم مردم حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان شده اید و این یعنی مسئولیت تان بیشتر شده است و باید بجای فریاد زدن و غر زدن فقط کار کنید و کار و کار…

 پس شایسته است؛ بیشتر از قبل مراقب رفتار و گفتارتان باشید، همین…

پرویز امینی/ روزنامه نگار

۷ نظر

 1. اگر از روز اول ملاحظات،ترس، احترام کنار گذاشته میشد و هر کس توقعات به حق خود را از مسؤلین تقاضا میکرد شاید امروز به جای توهین،شاهد تکریم بودیم.
  خواستن حقوق حقه چیزی نیست که بر سر آن مصالحه کنی و از حق بگذری.
  حق فریاد میزند:آنانکه از حقوق به حق خود عدول می کنند، در باره حق خیانت می کنند.
  اگر مطالب قید شده از طرف شما خبرنگار محترم صحت داشته باشد،البته با شناختی که از شما دارم شک نمی کنم که درست است، از نماینده محترم تقاضای دلجویی و بخشش از ارباب رسانه کنیم.
  چیزیکه در دنیا و جامعه فرهنگ مرسوم است و کار شاقی نباید باشد.
  با احترام به نماینده محترم محلس و ارباب رسانه ها.
  عابد ساوجی

 2. محمدرضا جواهري از بهارستان

  باسلام و وقت بخیر
  آقای نوروزی همیشه به بی حرمتی به مردم زبانزد هستند.آیا واقعا کسی نیست که جواب این آقا را برای یکبار هم که شده بدهد تا در گوشش بماند توهین به مردم، توهین متقابل دارد؟

 3. سلام علیکم
  ازاین که جسارت دارید و به این مسائل میپردازید ممنونم. شما خبرنگاران چشم امید مردم در انعکاس واقعیتها هستید. پس مسئولین حق اهانت به شما را ندارند.
  از مسئولین نظارتی هم انتظار میرود با اهانت کنندگان برخورد جدی داشته باشند

 4. باسلام به نماینده محترم یاد آوری کنید به جای توهین بی احترامی به دیگران وعده های انتخاباتی خود را عملی کند کسی که زبان تند ی به توهین تهمت دارد حتما گوش شنوایی برای شنیدن انتقاد و صدای مردم داشته باشه و ظرفیت خود را بالا ببرد همیشه گفتن حقیقت تلخ است هیچگاه پاسخ انتقاد با توهین داده نشده

 5. اقای نوروز شما به عنوان نماینده مردم و شخص روحانی نباید اینقدر بی جنبه باشید که در یک سخنرانی جو گیر شید و به یکی از قوم های با اصل و نصب و شجاع کشورمون که در تاریخ ثبت شده اند توهین کنی.
  بسیار متاسفیم برای مردمی که به تو رای داده اند که در کرسی نمایندگی مجلس جمهوری اسلامی ایران بنشینی.

 6. واقعأ از جناب نوروزی توقع نداشتیم در این شرایط زمانی که خاورمیانه درگیر آشوب و جنگ داخلی است حرفی بزند که موجب حساسیت داخلی کشور شود. به هر حال باید عذرخواهی کند و موضوع کش پیدا نکند

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود