جدید ترین اخبار
مهندس کریمی

نقدی بر سخنان مهندس کریمی، معاون عمرانی استانداری تهران

افروز نیوز- روز گذشته همایشی با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و بخشداران و شوراهای اسلامی منتخب دوره پنجم حوزه مشق (شهریار، قدس و ملارد) و همچنین معاونت فنی و عمرانی استانداری تهران در راس هیئتی از پایتخت در اردوگاه شهید منتظری شهرستان شهریار برگزار گردید.

این همایش که به میزبانی مهندس محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، ظاهرا با سخنرانی مسئولین حاضر در مراسم همراه بوده است و با توجه به دستور مهندس محمودی مبنی بر اینکه باید جلسه پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار گردد، اطلاعات چندانی پیرامون آن در دست اصحاب رسانه نیست (البته مطلع شدیم که تعداد معدودی خبرنگار در مراسم حضور داشتند که این دعوت گزینشی هم در نوع خود جالب است) اما از منابع مطلع آگاه شدیم که مهندس کریمی، معدونت فنی و عمرانی استانداری تهران در سخنان خود به نکته ای قابل تامل مبنی بر پیشنهاد و توصیه به شوراهای منتخب دوره پنجم در استفاده از شهرداران فعلی حداقل به مدت یکسال اول اشاره داشته است که می تواند مورد نقد قرار گیرد.

چون شنیدن سخنی با این مضمون از مهندس کریمی بعنوان شخصیتی قابل احترام که از مدیران توانمند و فرهیخته و مجرب کشور بشمار می آید و در رده های کلان کشوری مدیریت کرده است، کمی متعجب و آزرده مان کرد. چرا که ما ایشان را به عنوان مدیری حامی شوراها می شناسیم و انتظارمان از این شخصیت فراتر است.

لذا باید بپذیریم اصل و شالوده شوراهای اسلامی برخاسته از دل مردم است و این مجموعه مردم نهاد با توجه به شرح وظایف شفاف و روشنی که در قانون برای آن تبیین و تکلیف شده است، حق قانونی و تام الاختیار در انتخاب و معرفی شهردار دارد و وقتی به این نهاد توصیه شود تا در سال اول فعالیت خود از شهرداران فعلی استفاده نماید، به نظر می رسد که این خود به نوعی تضعیف روحیه و انگیزه شورای دوره پنجم را به همراه خواهد داشت. از طرفی اگر قرار است شهرداران فعلی یکسال در همان شهری که خدمت می کنند باقی بمانند، آیا باید سه سال بعدی خود را خانه نشین شوند؟

علی ایحال با تمام احترام ویژه ای که به شهرداران ده گانه فعلی حوزه مشق قائل هستیم، بیانات معاونت فنی و عمرانی استانداری تهران که همواره حمایت های وی از مجموعه شوراها زبانزد بوده است، اصلا منتقی نیست و شایسته است این اختیار و اعتماد به نفس از شوراهای منتخب دوره پنجم گرفته نشود تا بتوانند راسا در انتخاب شهرداران تصمیم بگیرند و حتی اگر قرار است برخی شهرداران فعلی در دوره جدید هم ابقا شوند، با استقلال رای شوراها صورت پذیرد، نه با توصیه و سفارش این و آن.

در پایان امید است مهندس کریمی عزیز نقد وارده را مغرضانه تلقی نکرده و آنرا کاملا دلسوزانه و منصفانه بداند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود