جدید ترین اخبار
شام بودار

هشدار انتخاباتی: از خوردن شام های بودار خودداری کنید!!!

افروز نیوز- (پرویز امینی) مرسوم است که برای کاهش وزن، همیشه بهترین گزینه، کاستن از غذا بویژه در نوبت شام است. از آنجا که فاصله زمانی بین مصرف شام و خوابیدن انسان، مدت زمان کوتاهی است و در صورت تکرار این نوع خوردن و خوابیدن، فرد پرخور دچار چاقی مفرط شده و این اضافه وزن بی حساب و کتاب، عامل بیماری های گوناگونی از قبیل سکته، فشار خون و… می شود.

پرویز امینی

در این نوشته، نظر به ارائه توصیه های پزشکی در خصوص سلامت جسم شما نداریم، بلکه فقط هشداری است برای کسانی که بدون توجه به عواقب برخی از سفره های داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی (بویژه شورای شهر)، بر سر آن سفره ها نشسته و با این غفلت، آینده خود و حتی اطرافیان را با خطر روبرو می کنند.

تعدادی از نامزدهای این دوره از انتخابات شوراهای شهر، یکی از راه های جذب آراء را در گستردن سفره های طولانی و پر جمعیت می بینند. در حقیقت ایشان با این عمل عوام فریبانه به نوعی قصد نمک گیر کردن مدعوین و میهمانان را دارند.

لذا توصیه می شود در این برهه حساس کمی هوشیارتر باشیم تا اولا بر سر هر سفره ای حاضر نشویم و ثانیا اطرافیان خود را نیز از نشستن بر سر سفره های اینچنینی بر حذر داریم. چرا که مشخص نیست هزینه بسیاری از این سفره های رنگین و شام های عوام فریبانه از چه منابعی تامین شده است!

بنابراین خوردن شام های شبهه انگیز، “سلامت نفس” انسان را به خطر انداخته و موجب چاقی سیاسی می شود. یعنی فرد پس از خوردن این شام سنگین، قطعا در کنار همان سفره غفلت و سهل انگاری، آنچنان به خوابی عمیق فرو می رود که حتی با بوق و فریاد اختلاس گران شهرش هم بیدار نمی شود. چرا که قدرت تصمیم گیری درست و عاقلانه از او سلب می شود.

از طرفی حواسمان باشد که کلیه شام های بودار، باعث می شوند تا ایمان و حفظ سلامت نفس و آخرت انسان هم بودار شود. پس مراقب سلامتی ایمان و وجدان خود باشید و از خوردن شام های بودار جدا بپرهیزید.

فریب سفره های یکبار مصرف برخی نامزدها را نخوریم

برخی از نامزدهای پنجمین دوره شوراهای اسلامی، از مدت هاست سفره های طویل گسترده اند تا به نوعی میهمانان را نمک گیر کرده و هر جور شده رای وی را بگیرند.

این افراد از مدت ها پیش برنامه هایی را تدارک دیده اند تا یارگیری های انتخاباتی خود را در پای همان سفره ها بگیرند اما غافل از اینکه جنس سفره های ایشان غالبا یکبار مصرف بوده و تداوم نخواهد داشت.

سفره احسانی که این روزها برخی از نامزدهای متمول با گشاده رویی پهن می کنند، صرفا در راستای رسیدن به هدف و در زمانی تعریف شده گسترده شده است و اتفاقا همانگونه که تا قبل از ورود به این عرصه گسترده نبوده است، بلافاصله پس از کسب نتیجه نیز برچیده خواهد شد.اما نکته ملموس این سفره ها ایستادن دست به سینه نامزدها است که فقط جملاتی از این نوع را با ادبیاتی خاص و شیوا بکار می برند: “تو را بخدا بفرمائید – نکند از سر سفره گرسته بلند شوید- غذا زیاد است برای خانواده هم ببرید (البته آنهم باز در ظرف یکبار مصرف!) – خیلی خیلی به خانواده و دوستان سلام برسانید و فردا شب باتفاق تشریف بیاورید”

و جالب است بدانید؛ جناب کاندیدا در طول مدتی که سفره پهن است تمام هوش و حواس خود را معطوف به میزان اشتهای حاضرین کرده است تا به همان اندازه از ایشان توقع کند! و قطعاهر کس که لقمه های بزرگتر و بیشتری نوش جان کرده باشد، وظیفه سنگین تری بر دوش دارد و میبایست در عوض روز ۲۹ اردیبهشت با حضور خود در پای صندوق رای، ادای دین کند وگرنه جناب نامزد نه تنها در آخرت، بلکه در همین دنیا لقمه های گرفته شده را بر او حلال نکرده و او را لعن و نفرین خواهد نمود.

و اما توصیه به جناب کاندیدا؛ این ملت هوشمند تر از آن است که بازیچه سفره یکبار مصرف تو شود. بنابراین پول خود را که مشخص نیست از کدام منبع تامین شده است، صرف سفره های رنگی انتخابات نکن.

تحت تاثیر زرق و برق تبلیغاتی کاندیدا قرار نگیریم

در آستانه انتخابی سرنوشت ساز قرار گرفته ایم. انتخابی که می تواند در سایه درایت، مطالعه و تحقیق، شهر و روستای ما را آنگونه که انتظار داریم بسازد.

انتخابی که اگر غفلت کنیم و چشم بسته وارد آن شویم، قطعا عواقبی بس منفی و جبران ناپذیر در پی خواهد داشت.

و خلاصه انتخابی که می تواند علاوه در تاثیرات کلان ملی (حضور حداکثری) در نحوه پیگیری مطالبات شما شهروندان فهیم تاثیری وافر داشته باشد. پس لطفا درست انتخاب کنیم.

لذا در این برهه حساس شایسته است که بر روی سوابق و عملکرد، میزان تحصیلات و علوم، سلامت اجتماعی و… مطالعه و تحقیق صورت گیرد.

اینکه چه افرادی را برای حضور در صحن شورای اسلامی به عنوان نماینده خود انتخاب کنیم، نیازمند مطالعه بر روی مواردی از خصوصیات تمامی نامزدهای انتخابات این دوره است که ما را به سر منزل مقصود خواهد رساند.

فرصت انتخاب  را براحتی از دست ندهیم

در پایان ذکر این نکته ضرورت دارد که چند روز بیشتر تا عرصه آزمونی دیگر باقی نمانده است و بیست و نهم اردیبهشت، منتظر رویداد عظیم و حماسه ای ماندگار از طرف این مردم همیشه در صحنه است. ملتی که تا به امروز تمام داشته های خود را در راستای حفظ نظام الهی جمهوری اسلامی نثار کرده و از این پس نیز همان خواهد کرد.

بیست و نهم اردیبهشت، آمادگاه جوشش دوباره ملتی است که به وظیفه خود آگاه است و خوب می داند که این دوره از انتخابات نیز همچون ادوار گذشته حساس و سرنوشت ساز است. این مردم می داند که آنسوی مرزهای ایران، چشم های بخیل و تنگ نظری به انتظار عدم حضور مآنها در پای صندوق های رای هستند. پس مردم به پاس خون شهداء و حفظ آرمانهای مقدس حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و همچنین کوری چشم دشمنان و تنگ نظران، اینبار حضوری مضاعف داشته و دلبستگی خود به نظام را به رخ جهانیان خواهند کشید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود